close
تبلیغات در اینترنت
سایت استان زنجان,زنجان,دانشگاه زنجان,شبکه زنجان,اشراق زنجان,بابک زنجانی,گنبد سلطانیه,دانشگاه ازاد زنجان,جشنواره آش زنجان,استانداری زنجان,آثار تاریخی زنجان,زندگی نامه افراد معروف زنجانی,zanjan,صنایع دستی زنجان,اخبار زنجان,انتخابات زنجان,اخبار خودرو,ماشین,قیمت دلار زنجان,قیمت طلا زنجان,املاک,دیوارزنجان,دانلود مداحی حاج مهدی رسولی زنجانی,دانلود کتاب,دانلود آهنگ,بیمارستان موسوی زنجان,بیمارستان امام حسین زنجان,بیمارستان ولیعصر زنجان,رازهای زندگی بهتر,رازهای زندگی سالم,اطلاعات عمومی,رازهای آشپزی,مذهبی,زندگی نامه,بیوگرافی,تبلیغات در زنجان,اوقات شرعی زنجان,کانال زنجان

سایت استان زنجان

جدید ترین مطالب سایت استان زنجان
بخش بایگانی سایت استان زنجان
دوچرخه سوار زنجانی و عضو انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده برای سفر خود و دوستش به هشت کشور آسیایی، گفت: متاسفانه مسؤولان استان زنجان از این برنامه حمایت نکرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، فرهاد عسگری و احمد کوزه‌‌گر به صورت مشترک به کشورهای آسیایی سفر می‌کنند.

هدف از  انجام این سفر به کشورهای آسیا از نظر فرهاد عسگری و احمد کوزه‌گر معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران و به ویژه استان زنجان عنوان شده است.
 این دو دوچرخه‌سوار به منظور دریافت معرفی‌نامه و جلب حمایت برخی از نهادها و ارگان‌ها، ماه‌ها تلاش کرده‌اند اما هیچ یک از سازمان‌های دولتی از این ورزشکاران حمایت معنوی و مادی نکرده‌اند.
سفر این دو دوچرخه‌سوار به مدت هفت ماه طول خواهد کشید و پس از بی‌توجهی برخی از مسؤولان نسبت به اهداف آنها، فرهاد عسگری و احمد کوزه‌گر از طریق فروش محصولات دست‌ساز خود، اقدام به تامین هزینه‌های سفر کرده‌اند.

فرهاد عسگری در این باره طی گفت‌وگویی با فارس در زنجان اقدام به تشریح اهداف سفر و دغدغه‌های خود در این زمینه کرد.

 

فارس: آقای عسگری از چند سالگی دوچرخه سواری می‌کنید؟

من متولد 1368 هستم و حدود 10 سال است که دوچرخه سواری را به صورت حرفه‌ای دنبال و به نقاط مختلف سفر می‌کنم.

 

*سفر مشترک شما با آقای احمد کوزه‌گر از کی آغاز شده و چه هدفی در پی داشت؟

سفر مشترک ما از سال 1393 آغاز شده و در مراحل نخست این سفر با ایرانگردی و با هدف حمایت از بیماران مبتلا به سرطان با شعار « سرطان هرگز» کلید خورده بود که در این سفرها سفیر سلامتی انجمن خیریه مهرانه استان زنجان بودیم.

 

*این سفرها چه مدت ادامه داشت؟

در این سفرها، حدود 5 هزار و 500 کیلومتر ایرانگردی داشتیم، همچنین سفر به سه کشور ترکیه، گرجستان و ارمنستان از دیگر برنامه‌های من و احمد کوزه‌گر بود که در تابستان سال 1394 با هدف حمایت از بیماران کلیوی انجام شد.

 

*برنامه‌ها و شعار اصلی شما در سفرهای خود چه بوده است؟

کوله‌گردی به کشور ارمنستان، صعود به قله دماوند و کوله‌گردی به کردستان از دیگر سفرهای مشترک ما بوده است.

شعار من و احمد برای سفرهای مشترک «با هم بودن» است، آنچه از این شعار برمی‌آید، این است که می‌توان به صورت گروهی کارهای زیادی را انجام داد.

 

*درباره سفر پیش روی خود بیشتر توضیح می‌دهید؟

سفر مشترک من و احمد کوزه‌گر به صورت مشترک 6 روز دیگر یعنی از بیستم اردیبهشت‌ماه سال‌جاری آغاز خواهد شد که سفر به دور آسیا است، بر اساس پیش‌بینی‌های قبلی، تصمیم داشتیم که به 17 کشور آسیایی سفر کنیم که این سفر از ایران آغاز و تا سریلانکا به مدت یک و نیم سال ادامه می‌یافت.

من و احمد راهنمای تور گردشگری هستیم، پروژه سفر به آسیا هم با هدف معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران در کشورهای مقصد از طریق موسیقی سنتی، آثار مستند، عکس و ... برنامه‌ریزی شده بود، پس از ارسال ایمیل به دبیر کل یونسکو، از ما خواسته شد یک معرفی‌نامه از ارگان یا سازمان دولتی ارائه دهیم.

پیگیری دریافت معرفی‌نامه از سال 1394 آغاز شد، به سازمان میراث فرهنگی، سازمان تربیت بدنی و نمایندگی وزارت خارجه و شهرداری در استان زنجان مراجعه کردیم تا بهمن‌ماه سال گذشته دوندگی در ادارات ادامه داشت.

 

*دلیل عدم ارائه معرفی‌نامه به شما چه بود؟

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به ما می‌گفت امکان دارد در تایلند عکس‌هایی بندازید که دردسرساز باشد، شهرداری هم به دلیل نداشتن اعتبار از ما حمایت نکرد، برخی هم گفتند که شما خوش بگذرانید و ما پول آن را بپردازیم!!!

 

*پس برنامه شما برای تامین منابع مالی سفر خود چیست؟

حمایت‌های مالی و معنوی بخش‌های دولتی را پس از دوندگی‌های بسیار، کنار گذاشتیم و تصمیم داریم با هزینه شخصی خود سفر به آسیا را آغاز کنیم و به جای 17 کشور، هشت کشور را در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

تصمیم داریم با فروش محصولات و هنرهای دستی خود هزینه سفر را تامین کنیم، فروش دستبند‌های نمکی، عکاسی، تابلو، تی‌شرت‌های چاپی و ... از جمله آثار مورد نظر برای فروش است و با کار کردن و اجرای موسیقی هم می‌توانیم هزینه‌های خود را تامین کنیم.

 

*به دستبند نمکی اشاره داشتید، می‌شود بیشتر درباره آن توضیح دهید؟

این دستبندها شبیه کمربندهای مردان نمکی بافته می‌شود و شیوه بافت آن به دوره هخامنشیان برمی‌گردد، به همین دلیل اسم آن دستبند نمکی گذاشته‌ام.

 

*کشورهای مقصد سفر شما کدام کشورها هستند؟

آذربایجان، ‌قزاقستان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان، نپال، هند و سریلانکا هدف سفر من و احمد هستند که این سفر به مدت هفت ماه طول خواهد کشید.

فکر می‌کنم حدود 10 هزار کیلومتر با دوچرخه رکاب‌ خواهیم زد و هر جایی فرصت شود یا شرایط فراهم باشد از گردشگری کشورمان سخن می‌گوییم.

 

*استقبالی از سوی کشورهای هدف سفر شما صورت گرفته است؟

در حال حاضر کشور ازبکستان از ما درخواست رزومه، گزارش‌های تصویری و کتبی کرده‌اند و به احتمال زیاد، سایر کشورها هم چنین درخواستی داشته باشند.

هدف اصلی سفر ما این است که برای استان زنجان گام مثبتی برداریم و زیبایی‌های استان را به سایر مناطق جهان معرفی کنیم اما متاسفانه هیچ کدام از مسؤولان استانی از ما حمایت نکرده‌اند.

 

*از خاطرات خوب آخرین سفرهای مشترک خود بیان کنید؟

در مسیر برگشت از کشورهای ترکیه، ارمنستان و گرجستان، در شهر تبریز به ملاقات کودکان مبتلا به سرطان و کلیوی رفتیم، هدایایی برای این کودکان خریداری و به آنها اهدا شد.

شور و نشاطی که در این 30 کودک بیمار مشاهده کردیم، امروز به هدف اصلی من و احمد کوزه‌گر تبدیل شده است.

 

*آقای عسگری حرف آخر شما چیست؟

چرا مسؤولان زنجانی از ورزشکاران حمایت نمی‌کنند؟در حالی که شبکه خلیج‌فارس در بندرعباس، هر پنج‌شنبه 15 دقیقه از گزارش سفر ما را پخش خواهد کرد، اما استان زنجان حتی چنین حمایتی هم از برنامه ما نداشت.

هدف ما ارزشمند بود و در راستای توسعه گردشگری گام برمی‌داریم، اما با نبود حامی متاسفانه برنامه‌هایی که مورد نظرمان بود، به صورت کامل عملیاتی نمی‌شود.

در ادامه بخوانید...

نظرات ارسال شده سایت استان زنجان

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی