موضوعات داغ     سایت جامع استان زنجان   |  سایت خبری زنجان   |   افراد آنلاین : ۲۴۷     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
دما هم اکنون ۴ °C
دمای زنجان در ساعات آینده

تبليغات A
محبوب ترین ها
استان زنجانمپ زنجانساختمان پزشکان زنجانبانک اطلاعات پزشکان استان زنجاندیوار زنجانآشنایی کامل با اقلیم آب و هوای استان زنجانکانال تلگرام استان زنجانپورتال استان زنجانمشاهده ترافیک زنجانسایت پزشکان زنجاندرباره سایت استان زنجانطراحی سایت در زنجانهوای زنجانتبلیغات در سایت زنجانمرکز خرید و فروش خودرو زنجاناطلاعات عمومی استان زنجانبانک کوثر زنجانتبلیغات در زنجانترافیک آنلاین استان زنجانمساحت استان زنجانمساحت شهر زنجاننام دیگر شهر زنجانشهرهای زنجاناخبار استان زنجانبانک انصار زنجاناذان صبح به افق زنجانجاهای دیدنی زنجاناستان زنجان.pdfبیمه پاسارگاد نمایندگی زنجانفروشگاه اینترنتی زنجانسایت خبری زنجانبازار خودرو زنجانخرید بلیط زنجانآژانس مسافرتی زنجانکاملترین مقاله گنبد سلطانیه زنجانآموزش پرورش زنجاننقشه کامل استان زنجاندیوارزنجانشهرک خودرو زنجانكاروانسرا سنگي زنجانسوغات استان زنجانپرواز زنجان به مشهدسوالات مذهبی : احکام صیغه - پاسخ به سوالات شرعیبازار آنلاین زنجانکد پستی استان زنجان و شهرهای زنجانهلال احمر زنجانمجوز پورتال استان زنجانشهربازی زنجانجمعیت استان زنجانجمعیت شهر زنجانزبان مردم زنجانبانک استان زنجانبانک مهر اقتصاد زنجانتفرجگاه های زنجانتبلیغات اینترنتی در استان زنجانفروشگاه اینترنتی کتاب زنجاننرخ کرایه تاکسی ها در زنجانفروشگاه صنایع دستی زنجاننقشه آنلاین ترافیک+زنجانسینما بهمن زنجانغاری در استان زنجانچشمه هاي آب گرم طبيعي استان زنجانسد تهم زنجانمجموعه زیبای گردشگری و تفريحي گاوازنگ زنجانمس زنجانچاقو زنجانفروش گوشت با کد پستی در زنجان

در اینترنت هدفمند وارد شوید و اصولی استفاده کنید


ابزار جدید فیسبوک برای تنظیم سریع Privacy کاربران وقتی سخن از شبکه‌های اجتماعی همچون فیس‌بوک و مانند آن به میان می‌آید، بیشتر ما نگرانی‌هایی از وضعیت حریم خصوصی و اطلاعات شخصی خود داریم. این موضوع به ویژه در ماه‌های اخیر و با دزدی‌‌های بزرگ اطلاعاتی، بیش از همیشه مهم جلوه می‌کند؟ حال تا چه اندازه از حریم خصوصی خود در فیس‌بوک اطمینان دارید؟ بگذارید با هم حوزه خصوصی در فیس‌بوک را بررسی کنیم.


پیش از این در چندین نوشته، آموزش‌های کلی برای نگهداری از حریم خصوصی و اطلاعات شخصی را به کاربران یادآور شده‌ایم؛ اما واقعیت این است که هر چه پیرامون امنیت حریم خصوصی در فضای نت سخن گفته شود، این موضوع هیچ‌گاه کهنه نمی‌شود.

 

در این باره باید گفت، شبکه‌های اجتماعی همچون فیس‌بوک ـ که این روز‌ها کاربران بسیاری را در خود جای داده‌اند ـ بیش از همه نیازمند توجه به وضعیت تنظیمات حریم خصوصی هستند. هرچند بسیاری از کاربران ‌از مزایای حفظ حریم خصوصی خود بی‌خبر بوده و نسبت به آن بی‌توجه هستند، ‌از این نکته نباید غفلت کرد که امروزه این شبکه اجتماعی تقریبا به خانه دوم بیشتر ما بدل شده است.

 

البته گویا خود فیس‌بوک نیز دغدغه حریم خصوصی کاربرانش را دارد، زیرا به تازگی ابزار‌ جدیدی با نام Privacy Checkup کرده ‌که شما را در درک وضعیت اطلاعات خصوص خود قرار داده و همچنین برای پیکر‌بندی بهترین تنظیمات در این خصوص راهنمایی می‌کند.

 

البته شاید پیشتر با این ابزار آشنا شده باشید، زیرا این ابزار‌ خودکار هنگامی که ‌روی صفحه فیس‌بوک خود قرار می‌گیرد، به شما نشان داده می‌شود؛ اما اگر این اتفاق نیفتاده است، می‌توانید نخست بر ‌آیکون شبیه به قفل در بخش Toolbar کلیک ‌کرده و گزینه Privacy Checkup را برگزینید.

 

 

این ابزار کار خود را از پست‌های شما آغاز می‌کند و اینکه چه کسانی قادر به دیدن آن‌ها باشند. در این بخش می‌توانید تعیین کنید ‌دقیقا چه کسانی ـ تنها دوستان، کسانی که با دوستان شما دوست هستند، همه کاربران فیس‌بوک ـ قادر به دیدن نوشته‌های شما در فیسبوک باشند.

 

 

در گام بعدی‌ این ابزار شما را با App‌هایی که در صفحه فیس‌بوک خود به آن‌ها مجوز داده و نصب کرده‌اید، روبه‌رو می‌کند. زمانی که با این صفحه روبه‌رو شوید، شاید تعجب کنید که چه میزان App را از زمان آغاز به کار با فیس‌بوک نصب کرده‌اید و حتی برخی از آن‌ها را به فراموشی سپرده بودید. می‌توانید در این بخش هر App را که دیگر از آن استفاده نمی‌کنید، حذف کنید.

 

همچنین در اینجا نیز می‌توانید ‌تعیین کنید ‌چه کسانی نوشته‌ها و پست‌هایی را که این App‌ها بر روی Timeline شما منتشر می‌کنند، ببینید. این امر منجر به آن می‌شود که دوستان خود را از درخواست‌های نا‌خواسته برای نصب App‌ها نجات دهید.

 

 

سرانجام و در گام پایانی می‌توانید تعیین کنید، اطلاعات شخصی موجود بر ‌پروفایل فیس‌بوک شما برای چه کسانی منتشر شده و ا‌ز چشم چه کسانی نهان باشد. این اطلاعات شامل اطلاعات حساسی همچون محل زندگی، کار و اطلاعات شخصی دیگر شماست.

 

 

پس از تنظیم همه این موارد، می‌توانید از این Wizard بیرون روید. قطعا این ابزار به تنهایی برای حفاظت کامل از حریم خصوصی شما در شبکه اجتماعی بزرگی مانند فیس‌بوک، کافی نیست. در این میان، حتما باید دیگر تنظیمات Privacy را در فیس‌بوک خود پیکر‌بندی کنید.

 

پیشنهاد ما به شما این است که نه تنها در فیس‌بوک، بلکه در هر شبکه اجتماعی و اساسا در فضای سایبری، امنیت اطلاعات شخصی و حریم خصوصی خود را جدی بگیرید. شاید امروز این موضوع برای شما چندان اهمیتی نداشته باشد، ولی اوضاع همیشه به همین منوال ‌نخواهد بود. پس از هم اکنون از یک زیان اطلاعاتی بزرگ پیشگیری کنید.
منبع:tabnak.ir

پایان مطلب درباره رازهای جذاب اینترنت/ هدفمند باشید...

برچسب ها  


دیدگاه های شما - رازهای جذاب اینترنت : ابزار جدید فیس‌بوک برای تنظیم سریع Privacy کاربران +(آموزش)


نام شما


آدرس ایمیل


آدرس وب سایت


متن نظر
لطفا کد مشاهده شد در تصویر را وارد نماییدتبليغات B
آخرین مطالب
قلم زنی زنجانملیله کاری زنجانمسگری زنجانچاقو سازی زنجانچاروق دوزی زنجانگلیم بافی زنجانتراش سنگ های نیمه قیمتی و قیمتی در زنجانسوگواره ملی میعادگاه دانشجویان عاشورایی در زنجانتصادف در زنجان با سه کشتهآیت الله حاج سید موسی شبیری زنجانیآیت‌ الله العظمی سید عزالدین حسینی زنجانیپروفسور یوسف ثبوتی زنجانیاولين شهردار زنجانعتیق زنجانی معروف به حاج ملا آقا جان زنجانیرضا روزبه زنجانییخبندان در زنجانموزه مردم ­شناسي رختشويخانه زنجانموزه تاريخ طبيعی زنجانموزه گنبد سلطانيه زنجانموزه مردان نمكي زنجانموزه باستان شناسی گنبد سلطانيه استان زنجانموزه شهدا زنجانسوغات استان زنجانآزاد راه زنجان قزوین و یک بام و دو هوای آنشهریه دندانپزشکی پردیس دانشگاه علوم پزشکی زنجانطرح ایران‌ مهارت در زنجانمليله زنجانچاروق زنجانمس زنجانفروش گوشت با کد پستی در زنجانچاقو زنجانچاقو و مس رکورداران استان زنجان قلعه بهستان ماهنشان استان زنجانكاروانسرا سنگي زنجانمجموعه زیبای گردشگری و تفريحي گاوازنگ زنجاندشت سهرین زنجانسد تهم زنجانزنجانی ها مردمانی از جنس شعور و شور حسینیچشمه هاي آب گرم طبيعي استان زنجانشهربازی زنجان[آرشیو مطالب]

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۵:۳۳
طلوع خورشید ۰۶:۵۸
اذان ظهر۱۲:۳۰
غروب خورشید ۱۸:۰۲
اذان مغرب ۱۸:۲۱
نیمه شب شرعی ۲۳:۴۸
بازدیدها
بازديد امروز :6302
بازديد ديروز :15226
بازديد کل :11516307