محبوب ترین ها    | استان زنجان | مپ زنجان          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۵۹     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
دما هم اکنون ۴ °C
دمای زنجان در ساعات آینده

تبليغات A
محبوب ترین ها

در اینترنت هدفمند وارد شوید و اصولی استفاده کنید


 

استفاده از تب‌ها برای وب‌گردی تحولی در مرورگر‌ها بوده و به عنوان یکی از مهم‌ترین فاکتورهای وب‌گردی در مرورگرهای مدرن تلقی می‌شود؛ اما باز بودن چندین تب در حین وب‌گردی ضمن آنکه منجر به سرگیجه کاربران می‌شود، مصرف حافظه رم را به ویژه در گوگل کروم افزایش می‌دهد. ‌اینجاست که ابزارهای مدیریت تب‌ها در مرورگر‌ها به عنوان یک ضرورت ‌انکار ناشدنی می‌نماید.

 

گوگل کروم، یکی از مرورگرهای محبوب و مدرن به عنوان اولین ابزار وب‌گردی برای بسیاری از کاربران خدمت می‌کند؛ اما باز کردن چندین تب در این مرورگر منجر به آن می‌شود که حافظه RAM در این مرورگر به شدت بالا رفته و در عین حال، سردرگمی کاربران را به دنبال داشته باشد.

 

یکی از پیوتر , برای این مرورگر، افزونه OneTab است که ضمن آنکه ابزاری مناسب برای مدیریت تب‌ها تلقی می‌شود، در کاهش مصرف رم در این مرورگر تأثیر بسزایی دارد. شما می‌توانید با ‌این افزونه ‌چندین تب را در یک پنجره مدیریت کرده و هر یک از آن‌ها را ‌جداگانه یا در قالب یک گروه بازیابی کنید‌.

 

 

افزونه ای فوق العاده برای مدیریت تب ها و کاهش مصرف RAM در گوگل کروم این افزونه البته تنها منحصر به مدیریت تب و حافظه رم نیست، بلکه کاربران می‌توانند مجموعه‌ای از تب‌ها را با ‌استفاده از آن با دیگر کاربران به اشتراک بگذارند.

همچون همیشه برای اضافه کردن این افزونه باید به فروشگاه کروم به آدرس زیر رفته و ‌آن را ‌روی مرورگر خود نصب کنید.


https://chrome.google.com/webstore/detail/onetab/chphlpgkkbolifaimnlloiipkdnihall?hl=en

 

بعد از نصب آن بر روی کروم، آیکون افزونه که شبیه به یک قیف آبی رنگ است، در گوشه سمت راست و بالای مرورگر اضافه می‌شود.

 

 

نصب این افزونه به معنی فعال بودن آن است و هیچ نیازی به فرایندهای دیگر نظیر Login کردن یا اقدامات اضافی دیگر نیست. تنها کافی است، وقتی ‌چندین تب را در مرورگر باز کردید، برای سازماندهی به آن‌ها ‌روی این آیکون کلیک کنید. در این حالت OneTab اقدام به چیدمان تب‌ها در یک پنجره می‌کند که به شما امکان می‌دهد تا در‌‌ همان پنجره و با استفاده از چندین گزینه تب‌ها را مدیریت کنید.

 

 

همان گونه که در تصویر می‌بینید، این افزونه هر یک از تب‌ها را‌ جداگانه به عنوان یک لینک نمایش می‌دهد که به کاربر این امکان را می‌دهد، هر ‌تبی را که نیاز دارد، دوباره با کلیک بر ‌لینک آن فعال کند. همچنین کاربران می‌توانند با کلیک بر ‌دکمه‌های Restore All اقدام به بازیابی تمام تب‌ها کرده یا با کلیک بر روی Delete all همه تب‌ها را‌ یکجا ببندد.

 

از سوی دیگر، می‌توانید اقدام به بستن هر یک از این تب‌ها به شکل جداگانه کنید. به این ترتیب که با نگه داشتن ماوس ‌روی هر لینک یک ضربدر کوچک در کنار آن نمایش می‌یابد که کلیک بر ‌آن منجر به بسته شدن تب مذکور می‌شود.

 

افزون بر این، در گوشه سمت راست و بالای پنجره OneTab فهرستی از گزینه‌ها ‌در اختیار کاربر قرار می‌گیرد که در تصویر زیر می‌بینید؛ برای نمونه، انتخاب گزینه Bring all tabs back into OneTab منجر به آن می‌شود که باز کردن هر تب جدید، آن را به فهرست تب‌ها در OneTab بیفزاید.

 

 

همچنین کلیک بر ‌گزینه Share all as web page منجر به آن می‌شود که یک تب جدید با ‌آدرسی منحصربفرد ایجاد شود که این آدرس و تب شامل تمام تب‌هایی است که در فهرست OneTab قرار دارند.‌ شما می‌توانید این لینک و آدرس را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید؛ به این معنا‌ که ‌‌می‌توانید یکجا آدرس چندین وب سایت را در اختیار دوستان و همکاران خود بگذارید.

 

 

از سوی دیگر، انتخاب گزینه Export / Import URLs تمامی لینک‌های موجود در فهرست را در یک تب جداگانه و‌ متنی در اختیار شما می‌گذارد که می‌توانید اقدام به کپی کردن آن‌ها در یک فایل متنی برای رجوع در فرصت آتی کرده یا آن‌ها را در پنجره جدیدی از OneTab مورد استفاده قرار دهید.

 

 

 

در ‌‌نهایت گزینه Options شما را با پنجره تنظیمات این افزونه مواجه می‌سازد که می‌توانید در آن، کارکرد گزینه‌ها را بررسی کرده و در صورت لزوم تغییر دهید. یکی از گزینه‌های کاربردی در این صفحه، مربوط به باز کردن تب‌های تکراری است که می‌توانید به OneTab این اختیار را بدهید که از باز شدن تب‌های تکراری جلوگیری کند.

 

 

 

در ‌‌نهایت اینکه آن گونه که وب‌سایت این افزونه مدعی است، به این روش و با مدیریت همه تب‌ها در یک پنجره، کاربران می‌توانند تا ۹۵ درصد در مصرف حافظه RAM سیستم خود صرفه‌جویی کنند؛ بنابراین، در حالی که مجبور به باز کردن چندین تب همزمان در مرورگر هستید، می‌توانید بدون نگرانی از کند شدن سیستم، وب‌گردی خود را بهبود دهید.
منبع:tabnak.ir

پایان مطلب درباره رازهای جذاب اینترنت/ هدفمند باشید...

برچسب ها  


دیدگاه های شما - رازهای جذاب اینترنت : افزونه‌ای برای مدیریت تب‌ها و کاهش مصرف RAM در گوگل کروم +(آموزش)


نام شما


آدرس ایمیل


آدرس وب سایت


متن نظر
لطفا کد مشاهده شد در تصویر را وارد نماییدتبليغات B
آخرین مطالب سایت استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۵:۰۵
طلوع خورشید ۰۶:۳۶
اذان ظهر۱۳:۱۵
غروب خورشید ۱۹:۵۵
اذان مغرب ۲۰:۱۴
نیمه شب شرعی ۰۰:۳۰
بازدیدها
بازديد امروز :4669
بازديد ديروز :19619
بازديد کل :12595398