موضوعات داغ     سایت جامع استان زنجان   |  سایت خبری زنجان   |   افراد آنلاین : ۲۸۲     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
دما هم اکنون ۴ °C
دمای زنجان در ساعات آینده

تبليغات A
محبوب ترین ها
استان زنجانمپ زنجانساختمان پزشکان زنجانبانک اطلاعات پزشکان استان زنجاندیوار زنجانآشنایی کامل با اقلیم آب و هوای استان زنجانکانال تلگرام استان زنجانپورتال استان زنجانمشاهده ترافیک زنجانسایت پزشکان زنجاندرباره سایت استان زنجانطراحی سایت در زنجانهوای زنجانتبلیغات در سایت زنجانمرکز خرید و فروش خودرو زنجاناطلاعات عمومی استان زنجانبانک کوثر زنجاننقشه کامل استان زنجانتبلیغات در زنجانترافیک آنلاین استان زنجانمساحت استان زنجانمساحت شهر زنجاننام دیگر شهر زنجانشهرهای زنجاناخبار استان زنجانبانک انصار زنجاناذان صبح به افق زنجانجاهای دیدنی زنجاناستان زنجان.pdfبیمه پاسارگاد نمایندگی زنجانفروشگاه اینترنتی زنجانسایت خبری زنجانبازار خودرو زنجانخرید بلیط زنجانآژانس مسافرتی زنجانکاملترین مقاله گنبد سلطانیه زنجانآموزش پرورش زنجاندیوارزنجانشهرک خودرو زنجانكاروانسرا سنگي زنجانسوغات استان زنجانسه هزار سال شکوه تاریخ شهر زنجانشعار سال 98وانت بار زنجانپرواز زنجان به مشهدسوالات مذهبی : احکام صیغه - پاسخ به سوالات شرعیبازار آنلاین زنجانکد پستی استان زنجان و شهرهای زنجانهلال احمر زنجانمجوز پورتال استان زنجانشهربازی زنجانجمعیت استان زنجانجمعیت شهر زنجانزبان مردم زنجانبانک استان زنجانبانک مهر اقتصاد زنجانتفرجگاه های زنجانتبلیغات اینترنتی در استان زنجانفروشگاه اینترنتی کتاب زنجاننرخ کرایه تاکسی ها در زنجانفروشگاه صنایع دستی زنجاننقشه آنلاین ترافیک+زنجانسینما بهمن زنجانغاری در استان زنجانچشمه هاي آب گرم طبيعي استان زنجانسد تهم زنجاندشت سهرین زنجان

در اینترنت هدفمند وارد شوید و اصولی استفاده کنید


 

در سال های اخیر، شاهد رشد قابل ملاحظه اینستاگرام بوده ایم، جامعه کاربری آن بزرگ، متنوع و فوق العاده فعال است. درمورد اینکه اینستاگرام می تواند ابزاری حرفه ای و خلاقانه برای عکاسان باشد، شک کمی وجود دارد. در ادامه این مطلب با یک بررسی جامع، خواهیم فهمید که چرا عکاسان حرفه ای از اینستاگرام استفاده می کنند.

 

اینستاگرام ابزاری مناسب برای به اشتراک گذاشتن عکس های شماست

 

چه بخواهید از دوربین DSLR استفاده کنید چه قصد استفاده از دوربین موبایل برای گرفتن عکس های لحظه ای داشته باشید، اینستاگرام ابزاری مناسب برای به اشتراک گذاشتن عکس ها، الهام گرفتن و ارتقای حرفه عکاسی شماست. اینستاگرام بالغ بر ۳۰۰ میلیون کاربر دارد. بنابراین از نظر خلاقیت بالقوه، همراه های بااستعداد و بازدیدکننده های تأثیرگذاری که همیشه در دسترس هستند، کم و کاستی ندارد.

 

 

چرا عکاسان حرفه ای از اینستاگرام استفاده می کنند؟
با یک نظرسنجی همگانی مشخص شد سه دلیل اصلی برای انتخاب و استفاده از اینستاگرام توسط عکاسان حرفه ای و نیمه حرفه ای وجود دارد.

 

۱- بعنوان یک ابزار خلاق
اینستاگرام خیلی سریع رضایت شما را جلب می کند و درضمن راهی ساده برای امتحان کردن ایده های آنی، دیدن عکس های قدیمی با نور جدید، یا حتی استفاده از عکس های لحظه ای که قرار نیست در نهایت پورتفولیو (آلبوم کار – portfolio) شما باشند، است. این عکس ها همگی کوچک هستند که می توانند باعث شکوفا شدن یک عکاس پرتلاش شوند. نیازی نیست از نویزهای اضافه و جزئیات ریز ایراد بگیرید.

 

۲-برای ارتباط برقرار کردن با عکاس های دیگر
وجه اجتماعی اینستاگرام برای دیدار با دوستان عکاسی که کار آنها به شما انگیزه می دهد، دیدار با مدل ها، متخصصین مُد و دیگر افرادی که می توانند انگیزه بخش یا مناسب برای همکاری باشند، فوق العاده است.

 

۳-برای آگاهی دادن از حرفه خودتان
امروزه، رسانه های اجتماعی جنبه بسایر مهمی در اکثر حرفه های کوچک هستند. قطعا منظورمان یک اپلیکیشن کوچک یا یک بازار تک محصولی نیست. اینستاگرام اخیراً وسعت زیادی پیدا کرده و به رشد خودش ادامه می دهد. گرچه اینستاگرام در سطح داشتن یک سایت پورتفولیوی تمام عیار نیست، ولی مزایای خاص خودش را دارد.

 

دوربین DSLR یا دوربین تلفن همراه؟
من قصد ندارم به شما بگویم چطوری عکاسی کنید یا چطوری پست بگذارید. این به خود شما بستگی دارد. حرف من این است: جدای از نوع دوربینی که استفاده می کنید، توصیه می کنم گلچینی از عکس هایی که برای گرفتن آنها با دقت برنامه ریزی کرده اید (آنهایی که درنهایت پورتفولیوی شما می شوند) و عکس های لحظه ای (پشت صحنه، عکس هایی که در حال استراحت گرفتید، تجربه های خلاقانه سرعتی) را به عنوان پست قرار دهید. بهتر است یک برنامه برای اینکه چطور از اینستاگرام استفاده کنید تنظیم کنید تا آن را از پورتفولیوی آنلاین خودتان متمایز کنید.

 

برای بخشیدن جنبه ای حرفه ای به اینستاگرامتان، فارغ از نوع دوربینی که برای عکاسی استفاده می کنید، از فرآیند ویرایشی ثابتی استفاده کنید. انتخاب اینکه این فرآیند چه باشد، به سبک و شاکله اصلی کار شما بستگی دارد.

 

اغلب افرادی که به عکس های شما در اینستاگرام نگاه می کنند، از تلفن همراه برای این کار استفاده می کنند. جزئیات ریز فراموش می شوند و یک برش نزدیک تر از عکس، اغلب نتیجه بهتری دارد. در مورد فوکوس روی قسمتی از یک تصویر بزرگ با برشی دقیق طوریکه فرمت مربعی را بپوشاند، فکر کنید.

 

اینساگرام نباید صرفا یک کپی از وبسایت شما باشد- در این صورت فرق آنها چیست؟
درعوض، سعی کنید به اینستاگرامتان بعنوان مکملی برای پورتفولیوی حرفه ای خودتان نگاه کنید، مثل یک دفترچه یادداشت روزانه بصری.

 

فیلترها، ابزارها و افکت ها
می خواهم اعترافی بکنم و آن این است که من از فیلترهای اینستاگرام استفاده نمی کنم. ارزش اینکه یک نگاهی به آنها بیندازید را دارند، اما به شما توصیه می کنم از اپلیکیشن های پیشرفته تری برای ویرایش رنگ و تضاد (کنتراست) عکس هایتان استفاده کنید.

 

تعداد زیادی اپلیکیشن برای پردازش تصاویر روی تلفن همراه و تبلت وجود دارد. چند تا از معروف ترین آنها شامل موارد زیر هستند:

VSCO Cam
Adobe Lightroom Mobile یا Photoshop Touch
SKRWT
PicLab HD

 

نکته اساسی که هنگام ویرایش عکس هایتان برای اینستاگرام باید بخاطر داشته باشید این است که این عکس ها قرار است در اندازه های کوچک در تلفن های همراه دیده شوند. این باعث اهمیت بیشتر کنتراست، اشباع (saturation) و وضوح (sharpness) آنها می شود، درحالیکه جزئیات عکس ها کمتر دیده می شود.

 

روندهای کاری گوناگون برای گروه های گوناگون
برای عکس هایی که با دوربین DSLR می گیرم از فتوشاپ برای زوم، برش و اعمال تصحیح رنگ پایه استفاده می کنم و بعد از این کار، آنها را به تلفن همراه خودم می فرستم تا کار ویرایش را در VSCO Cam به اتمام برسانم.

 

برای عکس هایی که با دوربین تلفن همراه می گیرم، مستقیما از VSCO Cam برای ویرایش استفاده می کنم. با تعدادی از این اپلیکیشن ها و روندهای کاری کار کنید و بفهمید کدام یک بهتر به کار شما می آید.

 

اضافه کاری نکنید!
سعی کنید فرآیند ویرایش را سخت نکنید که هم پیچیده و هم زمان بر خواهد بود، کمااینکه این کار فقط باعث انرژی گیر بودن روند می شود. زیبایی اینستاگرام این است که خیلی سریع می توانید از گرفتن یک عکس به مرحله ا شتراک گذاری آن برسید.

 

عکس هایتان را برای نمایش در تلفن های همراه تغییر اندازه دهید
صرف نظر از اینکه نهایتا از چه نوع روند کاری می خواهید استفاده کنید، همیشه بخاطر داشته باشید که اکثر اپلیکیشن های عکاسی روی تلفن های همراه به صورت اتوماتیک عکس های با رزولوشن بالا را فشرده و به اندازه کوچک تری در می آورند تا فضای زیادی از تلفن همراه شما نگیرند یا به بیان دیگر حافظه و نیروی پردازشی کمتری مصرف کنند.

 

اگر با یک دوربین DSLR عکاسی می کنید و ویرایش را با VSCO Cam انجام می دهید و می خواهید کیفیت بالای عکس هایتان را حفظ کنید، مطمئن شوید که ابتدا از فتوشاپ (یا نرم افزاری شبیه به آن) برای برش و تغییر اندازه عکس ها استفاده می کنید و سپس آنها را با اندازه ای مناسب در تلفن همراهتان ذخیره کنید. VSCO Cam اطلاعات بیشتری برای کمک به بهتر شدن کارتان به شما می دهد.

 

 

افکت های نهایی، تغییر سایز و پست عکس هایتان
وقتی عکس هایتان را در اینستاگرام پست می کنید، آنها به ۶۴۰*۶۴۰ پیکسل تغییر سایز داده و فشرده می شوند (از جولای ۲۰۱۵ برای سازگاری با رتینا و سایر نمایشگر های دارای رزولوشن بالا این اندازه به ۱۰۸۰*۱۰۸۰ پیکسل تغییر داده شد).

 

خیلی نگران این فشرده سازی نباشید- عکس ها قرار است کوچک دیده شوند و انتظار نمی رود کسی جزئیات ریز را روی صفحه تلفن همراه ببیند. کمی دانه و نویز می تواند به افکت اضافه شود!

 

برای مقایسه، در اینجا نمونه عکس های من در هر مرحله از فرآیند ویرایش آورده شده است. من برای انتشار عکس ها در سایت Tuts+ کمی آن ها را کراپ کرده ام و برای ذخیره سازی از قابلیت Save For Web فتوشاپ با کیفیت ۸۰% استفاده کردم.

 

عکس مستقیم بیرون آمده از دوربین

 

 

این عکس درست همانطوری است که گرفته شده بدون هیچ تغییری، جز کراپ و تغییر اندازه.


پردازش شده با VSCO Cam

 

 

اینجا از VSCO Cam برای اینکه سریع بتوانم رنگ و کنتراست عکس را تغییر دهم، استفاده کردم.

 

عکسی که نهایتا در اینستاگرام گذاشته شد

 

 

اینجا عکسی است که بعد از ویرایش در VSCO Cam به اینستاگرام پست شد.


با مقایسه این عکس و عکس قبلی آن، دیده می شود با اضافه کردن آن به اینستاگرام، به میزان خیلی کمی از کیفیت آن کاسته شده است. اگر یک نگاه آنی به هر دو عکس بیندازید، متوجه کمی شارپنس و کنتراست بیشتر می شوید، اما این یک تغییر خیلی کوچک است.

 

اینستاگرام برای فشرده کردن عکس ها با حفظ کیفیت آنها خیلی خوب عمل می کند. اگر به این عکس روی صفحه نمایش کوچک نگاه کنید، خواهید دید که در حقیقت می توان این شارپ سازی را به عنوان یک ارتقا و بهبود در نظر گرفت.

 

استفاده از فیلتر Lux
یکی از قابلیت های اینستاگرام که دوست دارم استفاده کنم، فیلتر Lux است. نسبتا یکی از قابلیت های جدید اینستاگرام است، Lux یک اسلایدر ساده است و به شما این امکان را می دهد که کنتراست و اشباع عکس را تنظیم کنید.

 

این قابلیت برای تنظیم های دقیقه نودی مفید است و واضح است با در نظر داشتن اینکه عکس ها روی موبایل مرور خواهند شد، طراحی شده است.

 

 

برای این عکس از فیلتر Lux اینستاگرام استفاده کردم. Lux کنتراست یا تضاد عکس را تنظیم می کند و برای تنظیمات دقیق عکس های شما طوریکه روی صفحه تلفن همراه خوب دیده شوند، مناسب است.

 

بخاطر داشته باشید، این عکس ها وقتی با موبایل دیده شوند، عالی به نظر می رسند. قطعا در حالت تمام اندازه بدون عیب نیستند!

 

برچسب ها و دنبال کننده ها
بسیارخب، بنابراین تا اینجای کار اصول مقدماتی ویرایش عکس و پست کردن آن در اینستاگرام دسته بندی شد. حالا بیایید در مورد اینکه چطور توجه مخاطب را جلب کنیم و تعداد دنبال کننده ها را افزایش دهیم صحبت کنیم.

 

مهم ترین نکته ای که باید بخاطر داشته باشید این است که اینستاگرام یک جامعه است. این اپلیکیشن، خودش تعداد کمی روش برای ترویج عکس های شما یا به عبارتی شناساندن شما و عکس هایتان به مخاطبان دیگر دارد، اما در نهایت، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که به این جامعه ملحق شوید و با ذوق و شوق در آن شرکت کنید. بقیه چیزها به مرور پیش می رود. در اینجا چند استراتژی آورده شده تا به شما برای شروع کمک کند:

 

۱- افرادی که به نظر شما جالب هستند را دنبال کنید
هر کاربری را که به صورت اتفاقی می بینید، دنبال نکنید. متناسب با زمینه کاری خودتان با افراد آشنا شوید. ایجاد ارتباط شخصی(خصوصی) بهترین راه برای پیدا کردن افرادی با نگرش مشابه است و این کار باعث می شود در زمینه کاری خودتان انگیزه بیشتری بگیرید.

 

۲- در مکالمه ها نقش داشته باشید
اگر افراد زیر عکس های شما کامنت گذاشتند، از آنها تشکر کنید. در مکالمه هایی که برای شما جالب هستند، مشارکت کنید. روی عکس هایی که برای شما جذاب، دارای ایده و شگفت انگیز هستند، لایک و کامنت بگذارید.

 

۳- به صورت منظم پست بگذارید
اگر تمام عکس هایتان را به صورت یکجا پست کنید (در اینستاگرام منتشر کنید)، این کار باعث پر شدن فید (feed) دنبال کننده های شما می شود. از دید یک دنبال کننده، این کار کمی آزاردهنده است. من به خودم با این هدف که روزی حداقل یک عکس پست کنم، انگیزه می دهم. اما وقت هایی که تعداد زیادی عکس برای پست کردن داشته باشم، بین آنها وقفه ایجاد می کنم و یکی یکی آنها را پست می کنم (با فاصله زمانی چند ساعته).

 

 

۴- از هشتگ ها استفاده کنید
تا جایی که بخواهید می توانید از هشتگ استفاده کنید. این بهترین کار برای اضافه کردن موارد مربوط به هم است. هشتگ هایی که محبوب تر هستند بیشتر مورد بازدید قرار می گیرند، اما عکس های زیادی به این هشتگ ها پست می شود و همین امر باعث می شود که عکس های شما خیلی سریع به پایین صفحه فرستاده شوند. سعی کنید از گلچینی از موضوعات و هشتگ های محبوب استفاده کنید .

 

۵- از هشتگ های دیگران الهام بگیرید
حواستان به دیگر عکاس هایی که شبیه عکس های شما پست می کنند، باشد. از آنها برای استفاده از هشتگ های جدید الهام بگیرید. بعضی از این هشتگ ها سرراست هستند (مثل #عکاسی یا #منظره) درحالیکه بعضی دیگر مهیج تر و خلاقانه ترهستند- مثل mustseeiran# یا honar_pics# و…

 

یک چشمتان همواره به مسابقات و صفحه هایی که کار دیگر عکاسان را به نمایش می گذارند، باشد. این صفحات معمولا یک هشتگ اختصاصی دارند و با اضافه کردن آن به عکستان، این شانس را پیدا می کنید که توسط آن ها بازنشر شده و در نتیجه عده زیادی با کار های شما آشنا شوند (مثلا هشتگ صفحه pasandha@ که هست pasandha# یا صفحه aksiine@ با هشتگ aksiine#).

 

۶- به عکس هایتان، مکان (location) اضافه کنید
اگر از جاهای معروف و شناخته شده عکاسی کردید، موقع پست کردن عکس هایتان از قابلیت "Add Location” اینستاگرام استفاده کنید.

 

نتیجه گیری
قطعا اینکه نگاهی به تمام قابلیت های اینستاگرام بیندازید و در ابتدای کار، هدفی در ذهن داشته باشید ایده خوبی است. ولی وقت را تلف نکنید! اینستاگرام یک ابزار فوق العاده برای به اشتراک گذاشتن آنی عکس هاست. اینستاگرام تمام ویژگی های لازم برای کمال گرایی را ندارد، اما همین است که آن را جالب می کند.
منبع: lenzak.com

پایان مطلب درباره رازهای جذاب اینترنت/ هدفمند باشید...

برچسب ها  


دیدگاه های شما - رازهای جذاب اینترنت : راهنمای جامع اینستاگرام برای عکاسان حرفه ای +(آموزش)


نام شما


آدرس ایمیل


آدرس وب سایت


متن نظر
لطفا کد مشاهده شد در تصویر را وارد نماییدتبليغات B
آخرین مطالب
ادامه بارش‌ها تا اواخر روز چهارشنبه در استان زنجان چهار طاق کلیسا ماهنشان زنجانسرای کلبعلی زنجانپل میر بهاء الدین زنجانبیش از ۲۱ هزار نفر از جاذبه های تاریخی استان زنجان بازدید کردندآب انبار رختشویخانه زنجانآرامگاه شیخ براق یا چلبی اوغلو زنجانامامزاده شاه زاده زید الکبیر ابهر زنجانتصادف زنجیره ای در اتوبان زنجان - قزوین یک کشته برجای گذاشتجمعیت هلال احمر زنجان برای کمک به سیل زدگان گلستان آمادگی کامل دارندمسجد چهل ستون زنجانرصد شدن نامحسوس جاده های روستایی زنجانحمام تاریخی یان یان خرمدره زنجانحمام تاریخی روستای خوئین زنجانآتشکده پیرچم زنجانوانت بار زنجانرهبر انقلاب سال 98 را سال «رونق تولید» نامگذاری کردندبقعه قیدار نبی(ع) زنجانامشب ساعت رسمی کشور یک ساعت به جلو کشیده می‌شودگذری بر تاریخ 2 هزار ساله زنجانرهبر انقلاب سال 98 را سال «رونق تولید» نامگذاری کردندرشد حضور دانش آموزان و جوانان زنجانی دراعتکافدر آستان مقدس امامزاده سید ابراهیم (ع) و حسینیه اعظم زنجان طرح افق اجرا می شود 25 پایگاه آماده جمع‌آوری صدقه سفر در استان زنجان هستندشعار سال 98عملیاتی شدن ساختار جدید حمل و نقل درون شهری زنجانمردم طارم از توزیع میوه تنظیم بازار در این شهرستان ناراضی هستندوضعیت جوی پایدار زنجان در روزهای نخست نوروز توزیع شکر یارانه ای برای قنادی های زنجان هشدار جهاد کشاورزی زنجان نسبت به خطر مصرف قارچ‌های سمی برجای گذاشت ۹ مصدوم بر اثر یک تصادف در زنجانانفجار نارنجک دستی در چهارشنبه‌سوری باعث مرگ یک جوان زنجانی شد مسدود شدن آزادراه زنجان- تبریز پل سردار زنجانقلعه تشویر زنجانمیدان مسگرهای زنجانعمارت ذوالفقاری زنجانمسجد جامع زنجانفرهنگ سازی و مدیریت صحیح برای جلوگیری از چهارشنبه سوزی کشف شدن یک تن و 330 کیلوگرم مواد مخدر امسال در زنجان [آرشیو مطالب]

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۵:۴۸
طلوع خورشید ۰۷:۱۳
اذان ظهر۱۳:۲۲
غروب خورشید ۱۹:۳۲
اذان مغرب ۱۹:۵۱
نیمه شب شرعی ۰۰:۴۰
بازدیدها
بازديد امروز :9522
بازديد ديروز :15111
بازديد کل :12147634