موضوعات داغ     سایت جامع استان زنجان   |  سایت خبری زنجان   |   افراد آنلاین : ۲۱۹     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
دما هم اکنون ۰ °C
دمای زنجان در ساعات آینده

تبليغات A
محبوب ترین ها
استان زنجانمپ زنجانساختمان پزشکان زنجانبانک اطلاعات پزشکان استان زنجاندیوار زنجانآشنایی کامل با اقلیم آب و هوای استان زنجانکانال تلگرام استان زنجانپورتال استان زنجانطراحی سایت در زنجانمشاهده ترافیک زنجانسایت پزشکان زنجاندرباره سایت استان زنجانهوای زنجانتبلیغات در سایت زنجانمرکز خرید و فروش خودرو زنجاناطلاعات عمومی استان زنجانبانک کوثر زنجانتبلیغات در زنجانترافیک آنلاین استان زنجانمساحت استان زنجانمساحت شهر زنجاننام دیگر شهر زنجانشهرهای زنجاناخبار استان زنجانبانک انصار زنجاناذان صبح به افق زنجانجاهای دیدنی زنجاناستان زنجان.pdfبیمه پاسارگاد نمایندگی زنجانفروشگاه اینترنتی زنجانسایت خبری زنجانبازار خودرو زنجانخرید بلیط زنجانآژانس مسافرتی زنجانکاملترین مقاله گنبد سلطانیه زنجانآموزش پرورش زنجاننقشه کامل استان زنجاندیوارزنجانشهرک خودرو زنجانكاروانسرا سنگي زنجانسوغات استان زنجانپرواز زنجان به مشهدسوالات مذهبی : احکام صیغه - پاسخ به سوالات شرعیبازار آنلاین زنجانکد پستی استان زنجان و شهرهای زنجانهلال احمر زنجانمجوز پورتال استان زنجانشهربازی زنجانجمعیت استان زنجانجمعیت شهر زنجانزبان مردم زنجانبانک استان زنجانبانک مهر اقتصاد زنجانتفرجگاه های زنجانتبلیغات اینترنتی در استان زنجانفروشگاه اینترنتی کتاب زنجاننرخ کرایه تاکسی ها در زنجانفروشگاه صنایع دستی زنجاننقشه آنلاین ترافیک+زنجانسینما بهمن زنجانغاری در استان زنجانچشمه هاي آب گرم طبيعي استان زنجانسد تهم زنجانمجموعه زیبای گردشگری و تفريحي گاوازنگ زنجانمس زنجانچاقو زنجانفروش گوشت با کد پستی در زنجان

امام علی علیه السلام : همانا خدا بر عهده شما واجب هايى نهاده، آن را ضايع مكنيد! و حدودى برايتان نهاده از آن مگذريد! و از چيزهايى تان باز داشته حرمت آن را مشكنيد و چيزهايى را براى شما نگفته و آن را از روى فراموشى وانگذارده، پس خود را درباره آن به رنج ميفكنيد.


یک پایگاه خبری لبنانی در تحلیلی نوشت: برخی‌ها در مورد محدود شدن نقش ایران در سوریه صحبت می‌کنند اما در واقع عکس آن انجام شد و ایران از مرزهای سوری ـ لبنانی به مرزهای سوری ـ عراقی نیز رسید.

به گزارش ایسنا، پایگاه خبری المدن در تحلیلی نوشت: با صرف‌نظر از سیاست‌های برخی کشورها و گفت‌وگوهای سیاسی آنان، شکی نیست که یکی از محورها شکست خورده است و روسای این محور شکست را اعلام نمی‌کنند و همچنان صدایشان بلند است، اما حقیقت چیز دیگر است و آنها با پیش‌دستی در اعلام پیروزی می‌خواهند خود را پیروز نشان دهند.

 

آن‌هایی که خود را شکست خورده می‌بینند می‌خواهند در دیدگاه‌ها و سیاست‌های منطقه‌ای خود بازنگری کنند و از آمریکا و سیاست خارجی آن انتقاد می‌کنند، آمریکایی که در شکست این محور سهیم بوده است.

 

چند ماه بعد از روی کار آمدن دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا و انتظار کشیدن برای سیاست آمریکا در خاورمیانه و همچنین سیاست واشنگتن جدید در سوریه، هیچ چیزی تغییر نکرد و کارشناسان معتقدند که سیاست آمریکای جدید هیچ تغییری نسبت به آمریکای اوباما نکرده است. برخی‌ها از محدود شدن نفوذ ایران صحبت می‌کنند اما حقیقت چیز دیگری است؛ ایران همچنان باقی است و به نفوذ خود ادامه می‌دهد و از مرزهای سوری ـ لبنانی به مرزهای سوری ـ عراقی رسیده است.

 

قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس در سخنرانی‌ اخیرش اعلام پیروزی کرد و هشدار داد که این پیروزی را پیروزی مذهبی قرار ندهید چراکه مبارزه ایران در سوریه و عراق بین دو مذهب شیعه و سنی ارتباط ایجاد کرد، بنا بر این این سخنان مفهوم خاصی دارند و آن این است که پیروزی محقق شد و هر کس نمی‌خواهد به پیروزی ایران اعتراف کند یا به زیر پرچم این پیروزی بیاید، هواپیماهای ائتلاف مبارزه با تروریسم، مسوول مجازاتش خواهند بود. نسبت به ایران، امور طبق روال خود در حال حرکت است و آن سرمایه‌گذاری برای نابودی داعش در لبنان، سوریه و عراق است و پایان دادن به وجود داعش در مرزهای لبنان به معنای راحت کردن لبنان و تثبیت ارتش آن است.

 

اکنون سخن ما به مرحله بعد از تهدیدات داعش بازمی‌گردد و سوالات زیادی را ایجاد می‌کند؛ در این مرحله چه اتفاقاتی برای لبنان رخ خواهد داد؟ برخی‌ها معتقدند که سوریه وارد مرحله جدیدی می‌شود، برخی‌ها معتقدند که مقابله با ایران به مرحله پساداعش موکول شد و برخی‌ها معتقدند که سال آینده سال مقابله با ایران است.

 

در مرحله پساداعش چه اتفاقاتی رخ خواهد داد؟ برخی‌ها معتقدند که حزب‌الله لبنان در حال حاضر نمی‌خواهد با آن مواجه شود، خصوصا اگر توام با سرنوشت سلاح حزب‌الله و نقش آن بعد از جنگ باشد. برخی‌ها می‌پرسند تا زمانی که جنگی در کار نباشد و همه به دنبال راه‌حل سیاسی باشند وظیفه حزب‌الله و سلاحش در این مرحله چه خواهد بود؟ بدون شک این تحولات از حزب‌الله می‌خواهد تا سوال‌های جدی در مورد نقش و فعالیت خارجی‌اش مطرح کند، اما حزب‌الله لبنان دستاوردهای مهمی را محقق کرد و آن تثبیت پایگاه‌هایی است که به خاطر آنها جنگید، این در حالی است که نظام سوریه به حالت سابق خود باز نخواهد گشت و محال است که یکپارچگی و وحدت به سوریه باز گردد. از طریق تماس‌های برخی کشورهای منطقه به خصوص ایران و ترکیه و تلاش‌هایی که عمان به صورت غیرمستقیم برای ارتباط تهران و ریاض انجام می‌دهد و سیاست باز عربستان مقابل عراق، تحولات منطقه نمایان می‌شود.

 

توافق روسیه و آمریکا را نمی‌توان جدای از این قضایا دانست و آمریکا از ثبات رویکرد و دیدگاه روسیه نگران است و این به تقویت دستاوردهای ایرانی اشاره دارد و با و جود این‌که ایران و حزب‌الله از آن منطقه دور است اما در مقابل تحکیم موقعیت‌شان در مناطق دیگر یک کمربند امنیتی برای آنان به شمار می‌رود.

 

منظور از مقابله با ایران و نفوذش در سوریه، عدم حضور ایران در مرزهای سوری ـ اسرائیلی است اما در بقیه مناطق سوریه حضور ایران ثابت است و سهمش محفوظ است و زود است که در مورد جلوگیری از نفوذ ایران و حزب‌الله در سوریه صحبت کنیم.

 

ایران قبل از تمام این تحولات پیش‌دستی کرد و پیروزی خود را اعلام کرد. طی سفر نبیه بری به تهران مقرر شد تا وزرای لبنانی به سوریه سفر کنند و روابط این دو کشور به حالت قبلی خود باز گردد، بعد از این حسین جابری انصاری به لبنان سفر کرد و با مسوولان مختلف این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد و از میشل عون دعوت کرد تا به تهران سفر کند. این سفر در پیش‌دستی در اعلام پیروزی به لبنانی‌ها مربوط است و برخی‌ها معتقدند که این گام ایران در جهت مایل شدن کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و خصوصا عربستان به سمت لبنان است، زیرا ما شاهد سفر ثامر السبهان وزیر کشور در امور خلیج‌فارس بودیم.

 

 

پایان مطلب / التماس دعا

برچسب ها  


دیدگاه های شما - سوالات مذهبی : نقش ایران در سوریه و منطقه محدود نشده است - پاسخ به سوالات شرعی


نام شما


آدرس ایمیل


آدرس وب سایت


متن نظر
لطفا کد مشاهده شد در تصویر را وارد نماییدتبليغات B
آخرین مطالب
یخبندان در زنجانموزه مردم ­شناسي رختشويخانه زنجانموزه تاريخ طبيعی زنجانموزه گنبد سلطانيه زنجانموزه مردان نمكي زنجانموزه باستان شناسی گنبد سلطانيه استان زنجانموزه شهدا زنجانسوغات استان زنجانآزاد راه زنجان قزوین و یک بام و دو هوای آنشهریه دندانپزشکی پردیس دانشگاه علوم پزشکی زنجانطرح ایران‌ مهارت در زنجانمليله زنجانچاروق زنجانمس زنجانفروش گوشت با کد پستی در زنجانچاقو زنجانچاقو و مس رکورداران استان زنجان قلعه بهستان ماهنشان استان زنجانكاروانسرا سنگي زنجانمجموعه زیبای گردشگری و تفريحي گاوازنگ زنجاندشت سهرین زنجانسد تهم زنجانزنجانی ها مردمانی از جنس شعور و شور حسینیچشمه هاي آب گرم طبيعي استان زنجانشهربازی زنجانغاری در استان زنجانراهپیمایی ۲۲ بهمن نشان دهنده اقتدار و عظمت ملت ایراندبيرستان شريعتي زنجانشایعه داعش در زنجان؟کلاهبرداری از طریق دیوار زنجانجاودانه شدن ميدان انقلاب زنجان در فهرست آثار ملي ایرانگردشگری از محورهای مهم توسعه استان زنجانافتتاح قبرستان جدید زنجانزنجان با کربلا و ترابوزان خواهر خوانده شدمنطقه چهار زنجاندانلود انقلاب فاطمی حاج مهدی رسولیگزارش خبری از شورای شهر زنجانقالب نظام آموزشی مهارت و فناوری رویکرد دانشگاه جامعآغاز عملیات اجرایی احداث خیابان در پادگان زنجانافتتاح ۱۱ پروژه صنعتی در شهرک های صنعتی استان زنجان[آرشیو مطالب]

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۵:۳۹
طلوع خورشید ۰۷:۰۴
اذان ظهر۱۲:۳۰
غروب خورشید ۱۷:۵۷
اذان مغرب ۱۸:۱۶
نیمه شب شرعی ۲۳:۴۸
بازدیدها
بازديد امروز :10051
بازديد ديروز :19021
بازديد کل :11424974