موضوعات داغ     سایت جامع استان زنجان   |  سایت خبری زنجان   |   افراد آنلاین : ۱۹۶     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
دما هم اکنون ۴ °C
دمای زنجان در ساعات آینده

تبليغات A
محبوب ترین ها
استان زنجانمپ زنجانساختمان پزشکان زنجانبانک اطلاعات پزشکان استان زنجاندیوار زنجانآشنایی کامل با اقلیم آب و هوای استان زنجانکانال تلگرام استان زنجانپورتال استان زنجانطراحی سایت در زنجانمشاهده ترافیک زنجانسایت پزشکان زنجاندرباره سایت استان زنجانهوای زنجانتبلیغات در سایت زنجانمرکز خرید و فروش خودرو زنجاناطلاعات عمومی استان زنجانبانک کوثر زنجانتبلیغات در زنجانترافیک آنلاین استان زنجانمساحت استان زنجانمساحت شهر زنجاننام دیگر شهر زنجانشهرهای زنجاناخبار استان زنجانبانک انصار زنجاناذان صبح به افق زنجانجاهای دیدنی زنجاناستان زنجان.pdfبیمه پاسارگاد نمایندگی زنجانفروشگاه اینترنتی زنجانسایت خبری زنجانبازار خودرو زنجانخرید بلیط زنجانآژانس مسافرتی زنجانکاملترین مقاله گنبد سلطانیه زنجانآموزش پرورش زنجاننقشه کامل استان زنجاندیوارزنجانشهرک خودرو زنجانكاروانسرا سنگي زنجانسوغات استان زنجانپرواز زنجان به مشهدسوالات مذهبی : احکام صیغه - پاسخ به سوالات شرعیبازار آنلاین زنجانکد پستی استان زنجان و شهرهای زنجانهلال احمر زنجانمجوز پورتال استان زنجانشهربازی زنجانجمعیت استان زنجانجمعیت شهر زنجانزبان مردم زنجانبانک استان زنجانبانک مهر اقتصاد زنجانتفرجگاه های زنجانتبلیغات اینترنتی در استان زنجانفروشگاه اینترنتی کتاب زنجاننرخ کرایه تاکسی ها در زنجانفروشگاه صنایع دستی زنجاننقشه آنلاین ترافیک+زنجانسینما بهمن زنجانغاری در استان زنجانچشمه هاي آب گرم طبيعي استان زنجانسد تهم زنجانمجموعه زیبای گردشگری و تفريحي گاوازنگ زنجانمس زنجانچاقو زنجانفروش گوشت با کد پستی در زنجان

آشنایی با انواع رژیم های غذایی :


 


اگر قصد لاغر شدن دارید، چشمان تان را ببندید و به یاد بیاورید که در طول روز، چه زمان هایی بوده که باعث چاق شدن تان شده است. مسلما موارد زیادی را خواهید یافت. مثلا تصور کنید در تمام طول روز، رژیم غذایی تان را رعایت کرده اید اما ناگهان دوستان تان پیشنهاد می کنند برای شام به یک رستوران یا بوفه بروید یا بعد از انجام یک ورزش درست و حسابی، به یکی از آن مهمانی هایی می روید که پر از دسرهای خوشمزه و البته «خطرناک» است، خب همه این موارد به ظاهر کوچک می تواند شما را چاق کند.

«جیمز هیل»، مدیر مرکز سلامت دانشگاه کلرادو می گوید: «در این شرایط سخت، نمی توانید به قدرت اراده تان اعتماد کنید! متاسفانه اراده انسان همیشه قوی نیست و حد و مرزی دارد و این مسئله به خصوص در مورد غذا خوردن خیلی مشهود است.» پس این حقیقت را بپذیرید که بالاخره ممکن است جایی اراده تان را از دست بدهید بنابراین باید به دنبال یافتن چاره ای باشید. در این جا ۵ مورد عمده ای که باعث چاق شدن اکثریت انسان ها می شود و روش مقابله با آن ها ذکر شده است. قطعا می خواهید با رعایت این نکات در مسیر لاغر شدن راحت تر گام بردارید.

 

● سفر بروید اما...

رفتن به تعطیلات

معمولا وقتی هنگام تعطیلات به سفر می روید، دوست دارید استراحت کنید و از خوردن غذاهای مخصوص آن منطقه لذت ببرید. در عین حال دل تان نمی خواهد هنگام بازگشت اضافه وزن پیدا کنید.

«فرانسز لارژمن راث» متخصص تغذیه می گوید: «حتما اگر به سفر می روید غذاهای مختلف را امتحان کرده اما آن ها را با دیگران قسمت کنید. مثلا اگر به پاریس رفته اید، حتما سری به نانوایی های مشهور آنجا بزنید و از آن ها خرید کنید، ولی خوراکی های خوشمزه ای را که خریده اید با دوستان تان شریک شوید. لازم نیست برای آن که نان مشهور فرانسوی را مزه کنید کل یک نان را بخورید.»

هرگز گرسنه به مهمانی نروید. حتما قبل از رفتن، یک غذای سبک پروتئینی مثل چند برش نازک گوشت بوقلمون، کالباس یا نصف فنجان پنیر کم چرب بخورید

 

● بازنده ها چاق می شوند

بعد از شکست های عاطفی

معمولا بعد از شکست های عاطفی می خواهید با خوردن مثلا یک ظرف بزرگ بستنی، غصه ها و ناراحتی های تان را فراموش کنید. بنابراین به پرخوری روی می آورید و گاهی بدون اراده پشت سرهم می خورید و می خورید. «لارژمن راث» پیشنهاد می کند، که به جای بیرون رفتن با دوستان تان برای صرف غذا یا نوشیدنی و صحبت کردن درباره مشکلات تان، با آن ها قرار پیاده روی یا ورزش بگذارید همچنین می توانید در یک کلاس ورزشی ثبت نام کرده تا به مشکلات تان کمتر فکر کنید و درضمن با افراد جدیدی هم آشنا شوید. اگر هم می خواهید در خانه خودتان را حبس کنید در یخچال را قفل کنید و در فاصله نزدیک با جایی که در آن به تماشای تلویزیون می نشینید، خوراکی قرار ندهید.»

 

● عروسی نروید

مهمانی هایی با غذاهای خوشمزه

تصور کنید به مهمانی رفته اید و همه خوراکی ها بسیار خوشمزه و البته رایگان هستند! همه این غذاها مقابل شماست و کسی هم مانع خوردن تان نمی شود. دکتر «ملینا جامپویس»، کارشناس رژیم غذایی و تناسب اندام توصیه می کند: «هرگز گرسنه به مهمانی نروید. حتما قبل از رفتن، یک غذای سبک پروتئینی مثل چند برش نازک گوشت بوقلمون، کالباس یا نصف فنجان پنیر کم چرب بخورید تا در مهمانی ولع کمتری برای غذا خوردن داشته باشید. می توانید پیش از شروع به غذا خوردن سالاد بخورید تا حجم زیادی از معده تان پر شود.»

 

● لم دادن جلوی تلویزیون، ممنوع

هنگام تماشای تلویزیون

حتما شما هم دوست دارید جلوی تلویزیون لم بدهید و هنگام تماشای آن، خوراکی و تنقلاتی بخورید که بسیار چاق کننده هستند. دکتر «لارژمن راث» می گوید: «سعی کنید تا جای امکان، مقدار این خوراکی ها را محدود کنید مثلا آن ها را در یک ظرف بسیار کوچک بریزید یا می توانید با انگور یخ زده یا سایر میوه ها و سس ماست یک خوراکی سبک و مفید درست کنید و جلوی دست خودتان بگذارید تا هروقت دوست داشتید چیزی بخورید از آن میل کنید.»

معمولا بعد از شکست های عاطفی می خواهید با خوردن، غصه ها و ناراحتی های تان را فراموش کنید. بنابراین به پرخوری روی می آورید و گاهی بدون اراده پشت سرهم می خورید. «لارژمن راث» پیشنهاد می کند، که به جای بیرون رفتن با دوستان تان برای صرف غذا یا نوشیدنی و صحبت کردن درباره مشکلات تان، با آن ها قرار پیاده روی یا ورزش بگذارید.

 

● پشت به غذا بنشینید

رستوران هایی با غذاهای متنوع و فراوان

در بوفه ها، غذاهای متنوع و نامحدودی ارائه می شود که بیشتر آن ها کالری فراوانی دارند. در رستوران هایی که مقدار غذای هر پرس شان زیاد است، غذا خوردن، بسیار دشوار است.

«هیل» توصیه می کند: «ساده ترین راه این است که اصلا به رستوران یا بوفه نروید!» اما چنانچه زمانی ناچار به این کار شدید، جایی را برای نشستن انتخاب کنید که پشت به غذاها باشد. بنا به گفته «جامپولیس»، مطالعات انجام شده در این زمینه نشان می دهد، کسانی که چنین شیوه ای را به کار می گیرند، تمایل و اشتهای کمتری به غذا خوردن پیدا می کنند. در ضمن سعی کنید، ابتدا خودتان را با سالاد، سبزی، میوه و غذاهای پروتئینی کم چرب سیر کنید تا دیگر جایی برای خوردن غذاهای مضر و پرکالری نداشته باشید. بعد از صرف غذا، برای خوردن دسر، توصیه می شود هرکس فقط یک نوع دسر برای خودش بردارد. در این صورت می توانید در خوردن دسر با هم شریک شوید و به این ترتیب خواهید توانست همه دسرها را امتحان کنید بدون آن که در خوردن زیاده روی کرده باشید. در رستوران هایی هم که مقدار هر پرس غذای شان زیاد است، بهترین راه این است که از همان ابتدا، سفارش دهید که فقط نیمی از غذای تان را سر میز بیاورند و نیم دیگر آن را در جعبه مخصوص غذا بگذارند تا هنگام رفتن، آن را با خود به خانه تان ببرید.
منبع:bartarinha.ir

پایان مطلب درباره انواع رژیم/ سلامتی شما آرزوی ماست

برچسب ها                             


دیدگاه های شما - آشنایی با انواع رژیم های غذایی: تله های چاقی را بشناسید +توضیح


نام شما


آدرس ایمیل


آدرس وب سایت


متن نظر
لطفا کد مشاهده شد در تصویر را وارد نماییدتبليغات B
آخرین مطالب
ملیله کاری زنجانمسگری زنجانچاقو سازی زنجانچاروق دوزی زنجانگلیم بافی زنجانتراش سنگ های نیمه قیمتی و قیمتی در زنجانسوگواره ملی میعادگاه دانشجویان عاشورایی در زنجانتصادف در زنجان با سه کشتهآیت الله حاج سید موسی شبیری زنجانیآیت‌ الله العظمی سید عزالدین حسینی زنجانیپروفسور یوسف ثبوتی زنجانیاولين شهردار زنجانعتیق زنجانی معروف به حاج ملا آقا جان زنجانیرضا روزبه زنجانییخبندان در زنجانموزه مردم ­شناسي رختشويخانه زنجانموزه تاريخ طبيعی زنجانموزه گنبد سلطانيه زنجانموزه مردان نمكي زنجانموزه باستان شناسی گنبد سلطانيه استان زنجانموزه شهدا زنجانسوغات استان زنجانآزاد راه زنجان قزوین و یک بام و دو هوای آنشهریه دندانپزشکی پردیس دانشگاه علوم پزشکی زنجانطرح ایران‌ مهارت در زنجانمليله زنجانچاروق زنجانمس زنجانفروش گوشت با کد پستی در زنجانچاقو زنجانچاقو و مس رکورداران استان زنجان قلعه بهستان ماهنشان استان زنجانكاروانسرا سنگي زنجانمجموعه زیبای گردشگری و تفريحي گاوازنگ زنجاندشت سهرین زنجانسد تهم زنجانزنجانی ها مردمانی از جنس شعور و شور حسینیچشمه هاي آب گرم طبيعي استان زنجانشهربازی زنجانغاری در استان زنجان[آرشیو مطالب]

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۵:۳۶
طلوع خورشید ۰۷:۰۱
اذان ظهر۱۲:۳۰
غروب خورشید ۱۸:۰۰
اذان مغرب ۱۸:۱۹
نیمه شب شرعی ۲۳:۴۸
بازدیدها
بازديد امروز :11592
بازديد ديروز :22862
بازديد کل :11487189