محبوب ترین ها    | ورود به خبرهای زنجان | استان زنجان          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۷۳     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...

تبليغات A
محبوب ترین ها

به گزارش سایت زنجان ، آیت‌الله علی خاتمی امروز در دیدار با معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان زنجان و خانواده شهدای دانش‌آموز اظهار داشت: نیروی انسانی توانمند و متعهد تضمین کننده اقتدار یک کشور است.

وی پرورش نیروی انسانی نیروی انسانی ماهر و توانمند را مهمترین مسئله کشور عنوان کرد و افزود: در گذشته بیشتر نیروی نظامی و اقتصادی از قدرت‌های کشور محسوب می‌شدند اما امروزه صاحبنظران به این نتیجه رسیده‌اند که کارآمدترین سرمایه کشورها نیروی انسانی ماهر و متعهد است.

امام جمعه زنجان تصریح کرد: امروزه وجود نیروی ماهر در عرصه‌های مختلف از جمله بخش‌های علمی و دانش‌بنیان بسیار احساس می‌شود ضمن اینکه برخورداری از سرمایه‌های انسانی قدرت اقتصادی و نظامی را نیز فراهم می‌کند.

وی به اهمیت مسائل فرهنگی و پرورشی در کشور اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش جامعه آماری بالایی را در بر گرفته و تحصیل 180 هزار دانش‌آموز و 150 فرهنگی نشان از این دارد که بحث آموزش در ارتقای فرهنگ به ویژه در آموزش و پرورش بسیار اثرگذار است.

خاتمی خانواده‌ها، آموزش و پرورش و دولت را سه رأس مثلث برای تربیت دانش‌آموزان خواند و گفت: مسائل تربیتی یکی از دغدغه‌های مهم جامعه به شمار می‌رود که متاسفانه مغفول مانده است.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش بیشتر روی مسائل آموزشی تمرکز کرده است بیان کرد: متاسفانه پرورش و تربیت در خانواده‌ها نیز مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرد که این عدم تعادل خروجی مناسبی را در بر نخواهد داشت.

امام جمعه زنجان به نقش دینی معلمان اشاره کرد و گفت: دانش‌آموزان از معلمان خود تاثیر می‌پذیرند و باید تربیت دینی و سبک زندگی اسلامی در مدارس بیشتر جدی گرفته شود.

وی در مورد اهمیت مسئله سوادآموزی در جامعه تصریح کرد: دین اسلام تأکید بسیاری بر سواد‌آموزی دارد. البته اقدامات خوبی در این راستا انجام شده اما همان درصد جزئی از آمار بیسوادان نیز با آموزه‌های دینی تناسب ندارد و برای افرادی که سن آنها بالاست بهتر است قرآن آموزش داده شود.

خاتمی به پوشش تحصیلی افراد واجب التعلیم تاکید کرد و افزود: با انسداد مبادی بیسوادی مشکلات بیسوادی در بزرگسالی برطرف می‌شود و نباید گذاشت که به جمعیت بیسوادان اضافه شود.

وی با تأکید بر ترویج فرهنگ کارآفرینی در بین دانش‌آموزان ابراز کرد: 8 میلیون کارمند با 20 دقیقه کار مفید سالانه 90 درصد بودجه کشور را به خود اختصاص می‌دهند و باید بدانیم نباید مشکل اشتغال کشور را با استخدام در دستگاه‌های دولتی حل کنیم.

منبع:تسنیم

تیتر خبر: امام جمعه زنجان: بعد دینی - تربیتی در آموزش و پرورش تقویت شود
دیدگاه های شما - امام جمعه زنجان: بعد دینی - تربیتی در آموزش و پرورش تقویت شود


نام شما


آدرس ایمیل


آدرس وب سایت


متن نظر
لطفا کد مشاهده شد در تصویر را وارد نماییدتبليغات B
آخرین مطالب سایت جامع استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۵:۰۲
طلوع خورشید ۰۶:۳۵
اذان ظهر۱۳:۲۰
غروب خورشید ۲۰:۰۵
اذان مغرب ۲۰:۲۵
نیمه شب شرعی ۰۰:۳۴
بازدیدها
بازديد امروز :1065
بازديد ديروز :6177
بازديد کل :4352939