محبوب ترین ها    | ورود به خبرهای زنجان | احتمال کاهش دمای زنجان تا پایان هفته          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۲۷۰     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
محبوب ترین ها
۱۳۹۶/۱۰/۰۵

به گزارش سایت خبری زنجان مسیح‌ الله سلطانی اظهار داشت: پیگیری تدوین نظام جامع سلامت یکی از اصلی‌ترین رویکردهای ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی در استان زنجان است.

وی با اشاره به اینکه تشکیل ائتلاف نظام جامع سلامت جزو برنامه‌های فوق‌العاده برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سرمایه اجتماعی استان قرار دارد ابراز کرد: نظام جامعه سلامت در ابعاد مختلف شامل سلامت روان، سلامت اجتماعی، سلامت جسمی و سلامت معنوی تدوین می‌شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان عوامل اقتصادی، سلامت اجتماعی و سلامت محیط را از مولفه‌های تاثیرگذار در نظام جامعه سلامت دانست و گفت: سلامت محیطی شامل تغذیه و امنیت غذایی، شرایط زندگی و کاری، بیکاری و خدمات بهداشتی است.

وی ارتقای فرهنگ عمومی، اخلاق شهروندی و حقوق شهروندی را یکی از برنامه‌های محوری برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سرمایه‌های اجتماعی استان زنجان برشمرد و افزود: بر این اساس حفظ محیط زیست و تقویت اعتماد و همیاری عمومی در دستور کار قرار دارد.

سلطانی با اشاره به اینکه نزاع و درگیری در صدر پرونده‌های قضایی قرار دارند بیان کرد: در این راستا از طرح‌های نمونه‌سازی روستایی و شهری با هدف کاهش خشونت حمایت می‌شود و اصلاح رفتار ترافیکی از برنامه‌های مهم شمار می‌رود.

وی به ارتقای سواد رسانه‌ای فضای مجازی برای کنترل علل و زمینه‌های تقویت کننده آسیب‌ها در این فضا تاکید کرد و گفت: تاسیس مرکز توانمندسازی اجتماعی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر از جمله پروژه‌هایی که در راستای توانمندسازی اجتماعی اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اجرای یک طرح مطالعاتی به عنوان تجربه جرایم و مسائل اجتماعی در دو سال گذشته ابراز کرد: بر اساس این تحقیق 18 درصد از مردم در دو سال گذشته تجربه درگیری و نزاع با دیگران را داشتند.

منبع:تسنیم

تیتر خبر: مدیرکل اجتماعی استانداری زنجان: اصلاح رفتار ترافیکی شهروندان زنجانی در دستور کار قرار دارد
تماس با ما
CAPTCHAآخرین مطالب سایت جامع استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۵:۲۲
طلوع خورشید ۰۶:۴۹
اذان ظهر۱۲:۰۰
غروب خورشید ۱۷:۱۱
اذان مغرب ۱۷:۳۱
نیمه شب شرعی ۲۳:۱۶
اوقات شرعی به تفکیک شهرستان

بازدیدها
بازديد امروز :34671
بازديد ديروز :34216
بازديد کل :7302750