محبوب ترین ها    | ورود به خبرهای زنجان | احتمال کاهش دمای زنجان تا پایان هفته          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۲۳۴     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
محبوب ترین ها
۱۳۹۶/۱۱/۲۰

به گزارش سایت استان زنجان ، آیت‌ الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه امروز زنجان ضمن تبریک پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اظهار داشت: انقلاب اسلامی سن 39 خود را به پایان‌ برد و وارد سن 40 سالگی شد.

وی افزود: حتی حکومت ‌نظامی 21 بهمن سال 57 هم نتوانست جلوی مردم را بگیرد و سرانجام‌ انقلاب اسلامی در 22 بهمن 57 پیروز شد.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه یکی از نخستین اقدامات حضرت امام خمینی(ره) در روز 23 بهمن تشکیل کمیته‌های انقلاب بود، خاطرنشان‌ کرد: کمیته‌های انقلاب برای حفظ نظم و نظام شهرها و برای مقابله با توطئه‌های انقلاب تشکیل شد.

وی با ابراز خرسندی از اقدامات کمیته در دوران دفاع مقدس گفت: آن‌ها در قالب لشکر روح‌ الله خدمات ارزنده‌ای را در دوران دفاع مقدس انجام دادند و بعدها کمیته، ژاندارمری و شهربانی ادغام شدند و نیروی انتظامی به وجود آمد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه 25 بهمن سال 1367 نیز سالروز صدور حکم تاریخی امام راحل بر علیه نویسنده کتاب آیات شیطانی سلمان رشدی بود، گفت: دشمنان اسلام نیز با به میان آوردن این شخص در تلاش بودند که حساسیت مسلمانان را بسنجند که در نهایت امام راحل حکم ارتداد این فرد را صادر کرد و 57 کشور اسلامی اعم از شیعه و سنی از آن حمایت کردند.

وی به حضور باشکوه مردم در راهپیمایی امسال تاکید کرد و گفت: امسال راهپیمایی 22 بهمن بسیار ویژه است و مردم با وضو برای حضور در راهپیمایی شرکت کنند چون یک نوع عبادت است.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه راهپیمایی امسال باید همچون 22 بهمن سال 1357 با شکوه باشد، تصریح کرد: مردم باید مثل همان روز در صحنه حضور داشته باشند.

وی به سخنان مقام معظم رهبری در چند روز اخیر اشاره و خاطرنشان کرد: رهبر معظم‌انقلاب در فرمایشات خود مطرح کردند که انقلابیون امروز ایستاده‌تر، بصیرتر و آگاه‌تر از انقلابیون روزهای نخست انقلاب هستند.

آیت‌ الله خاتمی با دعوت از تمام اقشار جامعه برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن گفت: امسال مهمان ویژه‌ای در بین زنجانی‌ها است که از یادگاران‌ هشت سال دفاع مقدس است.

وی گریزی به قدرت ایران در منطقه زد و گفت: آمریکا در تلاش بود مقاومت را در غرب آسیا بشکند ولی ایران این اجازه را نداد و تمام دنیا فهمیدند که ایران خواست و توانست و متوجه شدند که آمریکا خواست ولی نتوانست.

منبع:تسنیم

اخبار زنجان : شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن عبادت است
تماس با ما
CAPTCHAآخرین مطالب سایت جامع استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۵:۲۲
طلوع خورشید ۰۶:۴۹
اذان ظهر۱۲:۰۰
غروب خورشید ۱۷:۱۱
اذان مغرب ۱۷:۳۱
نیمه شب شرعی ۲۳:۱۶
اوقات شرعی به تفکیک شهرستان

بازدیدها
بازديد امروز :34671
بازديد ديروز :34216
بازديد کل :7302750