محبوب ترین ها    | ورود به خبرهای زنجان | احتمال کاهش دمای زنجان تا پایان هفته          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۲۶۱     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
محبوب ترین ها
۱۳۹۶/۱۲/۰۱

به گزارش سایت اخبار استان زنجان ، محمدرضا انصاری امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: فلسفه وجودی فنی و حرفه‌ای فقرزدیی و اشتغال است و توسعه مهارت برای لایه‌های اجتماعی مختلف را در دستور کار دارد.

وی ارائه آموزش‌های مهارتی تخصصی را از وظایف فنی و حرفه‌ای خواند و گفت: با ورود تکنولوژی جدید در حوزه آی.تی و آی.سی.تی موضوع شبیه‌سازی برای ارائه آموزش در بخش‌هایی که خرید تجهیزات در آنها مقرون به صرفه نیست در برنامه‌های آموزشی قرار گرفته است.

مدیر کل فنی و حرفه‌ای استان زنجان به انعقاد قراردادی با دانشگاه زنجان و یک شرکت‌دانش بنیان اشاره کرد و گفت: بر اساس این قرارداد آموزش‌های مهارتی در رشته‌هایی که هزینه‌های سنگینی برای تامین تجهیزات دارند، با شبیه‌سازی و تحت عنوان "واقعیت مجازی" ارائه می‌شوند.

وی صنایع خودرو و آبیاری هیدروپونیک که مربوط به مدیریت بحران آب در کشور است را دو محور مهم برای آموزش‌های واقعیت مجازی برشمرد و افزود: محتوای این آموزش‌ها آماده و در مراکز در اختیار کارآموزان قرار می‌گیرد و تا پایان امسال از این طرح‌ها رونمایی می‌شود.

انصاری بیان کرد: در آموزش واقعیت مجازی کارآموزان در یک کارگاه مجازی قرار می‌گیرند و همانند محیط واقعی آموزش‌های مهارتی را توسط ابزارهای مخصوص تجربه می‌کنند و این سیستم کاملا هوشمند بوده و خطاهای افراد را نشان می‌دهد.

وی گام نخست آموزش‌های واقعیت مجازی را که یکی از بخش‌های مهم اقتصادی استان است در صنایع خودرو عنوان کرد و افزود: تکنولوژی خودرو مدام در حال تغییر است بر این اساس علم مکاترونیک که سه رشته مکانیک، الکترونیک و کامپیوتر را شامل می‌شود در سرفصل‌های آموزشی قرار گرفته است.

زنجان قطب آموزش صنایع خودرو

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان زنجان ابراز کرد: تا پایان این هفته 10 خودروی جدید به تجهیزات کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای استان زنجان اضافه و زنجان یکی از قطب‌های آموزشی صنایع خودرو می شود.

وی با اشاره به تامین گیربکس‌ های اتوماتیک تصریح کرد: در تکمیل آموزش صنایع خودرو این بخش مورد توجه قرار گرفته است و فنی و حرفه‌ای در حوزه اصناف مختلف سعی کرده پلی بین کارجوها و شاغلان شود.

انصاری جوشکاری زیر دریا را از دیگر برنامه‌های مهم آموزش مهارت‌های تخصصی در فنی و حرفه‌ای خواند و گفت: با توجه به اینکه این رشته در برخی نقاط کشور به شدت مورد نیاز است، آموزش مهارت‌جویان از بهار سال آینده در سد گلابر یا سد تهم آغاز می‌شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های استان زنجان در حوزه استفاده از انرژی خورشیدی و بادی ابراز کرد: با یکی از شرکت‌های فعال در رشته برق توافق کردیم تا آموزش سلول‌های خورشیدی و نیروگاه بادی را به افراد ارائه دهیم.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه 75 درصد آموزش‌ها مهارت‌محور است تصریح کرد: آموزش فرآیندی دیربازده است و باید در این راه مسیرهای درآمدزایی را به فارغ التحصیلان نیز نشان دهیم.

وی به استفاده درست از ابزارهای نوین و توجه به کسب و کارهای الکترونیکی تاکید کرد و افزود: بیش از 45 درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی در حوزه علوم کامپیوتر هستند که با تسلط بر مهارت استفاده از ابزارهای الکترونیکی می‌توان راه را برای استفاده صحیح از دانش نوین و فضاهای مجازی ایجاد کرد.

انصاری خاطرنشان کرد: دانش‌آموختگان رشته‌های علوم کامپیوتر با تولید محتوا می‌توانند درآمدزایی قابل‌توجهی داشته باشند ضمن اینکه نباید آموزش مهارت زندگی به جوانان را از یاد ببریم.

وی با تاکید بر جهت‌دهی جامعه به مسیر درست و رعایت اخلاق حرفه‌ای بیان کرد: یکی از برنامه‌های مهمی که در فنی و حرفه‌ای در دستور کار قرار گرفته تسلط مربیان به زبان تخصصی است و باید معیاری برای برنامه‌ریزی و آموزش داشته باشند.

طرح کارورزی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به اجرای طرح کارورزی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تصریح کرد: صاحبان مشاغل با بهره‌مندی از نیروی‌های فارغ‌التحصیل دانشگاهی می‌توانند از مشوق‌های بیمه‌ای بهره‌مند شوند و دانش‌آموختگان نیز از این طریق آموزش‌های آکادمیک را با محیط واقعی کار تلفیق می‌کنند.

منبع:تسنیم
تماس با ما
CAPTCHAآخرین مطالب سایت جامع استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۵:۲۲
طلوع خورشید ۰۶:۴۹
اذان ظهر۱۲:۰۰
غروب خورشید ۱۷:۱۱
اذان مغرب ۱۷:۳۱
نیمه شب شرعی ۲۳:۱۶
اوقات شرعی به تفکیک شهرستان

بازدیدها
بازديد امروز :34671
بازديد ديروز :34216
بازديد کل :7302750