Loading...
دما هم اکنون ۹ °C
دمای زنجان در ساعات آیندهاگر عضو نیستید ثبت نام نمایید

تبليغات A

آخرین آگهی ویژه
محبوب ترین ها
استان زنجاندرباره سایت استان زنجانساختمان پزشکان زنجانبانک اطلاعات پزشکان استان زنجاندیوار زنجانآشنایی کامل با اقلیم آب و هوای استان زنجانکانال تلگرام استان زنجانپورتال استان زنجانطراحی سایت در زنجانسایت پزشکان زنجانهوای زنجانتبلیغات در سایت زنجانمشاهده ترافیک زنجانمرکز خرید و فروش خودرو زنجاناطلاعات عمومی استان زنجانبانک کوثر زنجانتبلیغات در زنجانترافیک آنلاین استان زنجانمساحت استان زنجانمساحت شهر زنجاننام دیگر شهر زنجانشهرهای زنجاناخبار استان زنجانبانک انصار زنجاناذان صبح به افق زنجانجاهای دیدنی زنجاناستان زنجان.pdfبیمه پاسارگاد نمایندگی زنجانسایت خبری زنجانبازار خودرو زنجانخرید بلیط زنجانآژانس مسافرتی زنجانکاملترین مقاله گنبد سلطانیه زنجاناستان زنجان و وجود ۱۷۰۰ اثر تاریخی در آنآموزش پرورش زنجاننقشه کامل استان زنجاندیوارزنجانشهرک خودرو زنجانپرواز زنجان به مشهدسوالات مذهبی : احکام صیغه - پاسخ به سوالات شرعیبازار آنلاین زنجانکد پستی استان زنجان و شهرهای زنجانهلال احمر زنجانمجوز پورتال استان زنجانجمعیت استان زنجانجمعیت شهر زنجانزبان مردم زنجانبانک استان زنجانبانک مهر اقتصاد زنجانتفرجگاه های زنجانتبلیغات اینترنتی در استان زنجانفروشگاه اینترنتی کتاب زنجاننرخ کرایه تاکسی ها در زنجانفروشگاه صنایع دستی زنجاننقشه آنلاین ترافیک+زنجانزنجان دومین تولید کننده گوشت بوقلمون در ایرانسینما بهمن زنجانمواد مخدر گل تهدیدی برای بانوان و جوانان استان زنجانزنجان جز استان های کم حاشیه کشور استشایعه کودک ربایی در زنجان و قتل در زنجانترفندهای کامپیوتر: چگونه یک رمز عبور ایمن انتخاب کنیم؟ ترفندهای کامپیوتر: استخراج صوت از ویدئو با VLC رازهای اینترنت: تفاوتهای بین گوگل ارث و گوگل مپ

به گزارش سایت زنجان، سرمایه‌گذاری صنعتی یکی از بخش‌های مهم اقتصاد است که استان زنجان نیز با دارا بودن ظرفیت‌های بومی و منطقه‌ای برنامه‌هایی را برای توسعه صنعت و ایجاد اشتغال در دستور کار قرار داده است.

در بخش نخست گفت‌وگو با ناصر فغفوری، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان به بررسی وضعیت واحدهای تولیدی و اشتغال بخش صنعت پرداخته شد و در بخش دوم برنامه‌های مربوط به راه‌اندازی واحدهای تولیدی را می‌خوانید:

توجه به ظرفیت‌های بومی برای توسعه پایدار

فغفوری در مورد توجه به ظرفیت‌های هر منطقه برای توسعه صنعتی اظهار داشت: نمی‌توانیم تمام‌ شهرستان‌ها را با یک دید صنعتی نگاه کرد چون که شهرستانی همانند طارم برای بخش کشاورزی، گردشگری و صنایع تبدیلی خوب است و شهرستان‌های دیگر ظرفیت‌های متفاوتی دارند.

وی در واکنش‌ به ادعای برخی افراد مبنی بر کم بودن تنوع سبد کالایی شهرستان زنجان گفت: در سه سال اخیر زنجان نسبت به دیگر شهرستان‌های استان از نظر تنوع سبد کالایی پیشرفت خوبی کرده است.

راه‌اندازی کارخانه گلرنگ زنجان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان از راه‌اندازی کارخانه گلرنگ در اوایل امسال خبر داد و گفت: در فاز نخست این کارخانه 400 نفر مشغول به کار خواهند شد و این کارخانه مرحله به مرحله افزایش خواهد یافت.

وی در ادامه به افتتاح کارخانه پارس قطعه در نیمه نخست سال 97 اشاره و عنوان کرد: سرمایه‌گذار داخلی به فکر تولید پارس‌سوئیچ جداگانه‌ای است و این کارخانه در شهرک صنعتی علی آباد در نیمه نخست امسال آماده بهره‌برداری‌ می‌شود.

فغفوری در ادامه گریزی به کارخانه بزرگ ریسندگی، بافندگی، دوزندگی، رنگرزی اشاره و اعلام کرد: این کارخانه که از سال 84 کلنگ‌زنی شده بود و تا سال 94 بلاتکلیف مانده بود امروزه بیش از 50 درصد کارهای راه‌اندازی کارخانه انجام شده و حتی دستگاه‌های بزرگ‌ آن از گمرک آزاد شده و به احتمال خیلی قوی تا پایان سال افتتاح شود.

وی افزود: بعد از تکمیل این کارخانه بزرگ بیش از 2 هزار نفر از شهر زنجان در این کارخانه مشغول به کار می‌شوند و بسیاری از مشکلات بیکاری شهرستان زنجان را حل می‌کند.

این‌ مقام‌ مسئول در ادامه از افتتاح بزرگترین کارخانه آهن اسفنجی کشور سخن گفت و افزود: مجوز این کارخانه که به سختی از وزیر وقت صنعت کشور در اوایل سال گذشته گرفته شد در آینده نزدیک در شهرستان زنجان افتتاح می‌شود و می‌تواند آمار بیکاری استان را کاهش دهد.

وی از کار کردن کارخانه فوکا صنعت خبر داد و عنوان کرد: کارخانه فوکا صنعت که نخستین کارخانه بازیافت خودرو در استان زنجان است با همکاری سرمایه‌گذاران آلمانی راه‌اندازی شده است و اکنون در حال فعالیت است.

فغفوری به مشارکت خوب پنج کشور جهان با استان زنجان اشاره و بیان کرد: کشورهای آلمان، چین، ژاپن، ترکیه و آذربایجان پنج کشور خارجی است که تعاملات خوبی با استان زنجان دارند.

وی از آمادگی زنجان برای استقرار کارخانه خودروسازی رنو سخن گفت و افزود: صنعت خودرو یکی از کم‌آلوده‌ترین صنایع است و زنجان آمادگی این را دارد که شرکت رنو در این استان مستقر شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در ادامه با ابراز خرسندی در مورد کسب رتبه دوم کشوری بابت فعال بودن کارگروه تسهیل گفت: طبق اعلام وزارت کشور استان زنجان بعد از استان اصفهان رتبه دوم کشوری را بابت فعال بودن کارگروه تسهیل کسب کرده است.

وی موفقیت‌های حوزه صنعت استان را مدیون فعال بودن کارگروه تسهیل دانست و گفت: اگر کارگروه تسهیل استان نبود خیلی از این موفقیت‌ها حاصل نمی‌شد و مصوبه‌هایی که در این کارگروه تصویب می‌شود را به جد پیگیری می‌کنیم و اجازه فرار مسئولیت هیچ دستگاهی را نمی‌دهیم.

فغفوری در ادامه گفت: در کارگروه تسهیل استان خیلی از مشکلات سرمایه‌گذاران و کارخانه‌ها حل می‌شود و خوشحالیم که در سال گذشته اجازه ندادیم که هیج کارخانه‌ای تعطیل شود.

 

جلوگیری از آلودگی زیست‌محیطی در کارخانه‌ها

وی در ادامه در واکنش به ادعاهای برخی بابت آلوده شدن زنجان توسط برخی کارخانه‌ها گفت: اولویت نخست ما مردم است و به مردم قول دادیم اجازه ندهیم کارخانه‌ها بیش از حد به محیط زیست آسیب برسانند.

این مقام مسئول با اعلام آمادگی بابت برگزاری جلسات متعدد با کارشناسان محیط زیست بابت راه‌حل برای رفع آلودگی کارخانه روغن نباتی جهان گفت: باید برای برطرف کردن این مشکل کارشناسان محیط زیست راه‌حل ارائه دهند و باید قبول کنیم حتی گل دارای تعداد زیادی خار است و آلودگی‌ برخی از صنایع طبیعی است ولی نباید اجازه آلودگی بیش از حد را بدهیم.

وی استان زنجان را یک استان دارای ظرفیت‌های بی‌شمار برای ایجاد کارخانه‌های متعدد دانست و تاکید کرد: به قدری ظرفیت بالاست که جا برای کار کردن بسیار زیاد است.

فغفوری از ارتقای تکنولوژی در صنعت سرب و روی استان سخن گفت و افزود: وضعیت سرب و روی استان بعد از سال 90 بسیار خوب شده و تکنولوژی‌های این کارخانه‌ها بسیار تغییر یافته است.

وی ظرفیت صنعت مس زنجان را عالی توصیف کرد و گفت: در سال‌های گذشته شاهد صادرات سنگ‌آهن به اصفهان ‌بودیم ولی امروزه حتی یک کیلوگرم هم به استان‌های دیگر صادر نمی‌شود و داخل استان استفاده می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان از برطرف شدن مشکلات کارخانه ریخته‌گری پیوسته سهند سخن گفت و افزود: سرمایه‌گذاران چینی که 95 درصد این کارخانه را خریداری کردند امروزه اقدام به برطرف کردن موانع این کارخانه می‌کنند که بسیاری از بدهی‌ها و وام‌های این کارخانه را پرداخت کردند.

لزوم اختصاص آب به بخش صنعت

وی در پایان گریزی به مشکلات کم‌آبی اشاره و عنوان کرد: بیشتر مصرف آب صرف کشاورزی می‌شود و فقط 4 درصد برای صنعت است و باید برای این کم آبی راه‌حل‌هایی اندیشیده شود.

فغفوری تاکید کرد: باید بخشی از آب که صرف کشاورزی می‌شود را به بخش صنعت واگذار کنیم تا تولید و اشتغال در جامعه رونق پیدا کند.

وی در پایان گفت: قسمت غربی شهر زنجان ظرفیت احداث چند کارخانه را دارد و مایل هستیم چند کارخانه را در آن محل احداث کنیم.

گفت‌وگو از علی شبیری و فرید حائری

منبع:تسنیم زنجان
دیدگاه های شما - اعلام آمادگی استقرار کارخانه خودروسازی رنو در استان زنجان


نام شما


آدرس ایمیل


آدرس وب سایت


متن نظر
لطفا کد مشاهده شد در تصویر را وارد نماییدتبليغات B
آخرین مطالب
مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان : تعامل دستگاه‌ ها و سمن‌ ها در قالب طرح بازآفرینیکوتاهی در اجرا احکام صادره پذیرفتنی نیستضرورت ارتباط دانشگاه با صنعتتعطیلی مدارس مقطع ابتدایی زنجانقرار جلب در امور حقوقی و کیفری و اعتراض به قرار منع تعقیبمدیرکل اوقاف استان زنجان خبر داد: تربیت ۱۰ هزار حافظ قرآن در زنجان فرمانده سپاه انصارالمهدی استان زنجان: بسیج خالق زیباترین صحنه‌های تاریخ است رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی زنجان: ۶۲ نفر در زنجان دچار مسمومیت با گاز مونوکسید کربن شده اند فرمانده انتظامی استان زنجان خبر داد: ۲۹ میلیارد تومان کشفیات کالای قاچاق در استان زنجان رئیس کل دادگستری استان زنجان: سیاست‌های ستاد دیه نیازمند تغییرات اساسی است مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی استان زنجان: شمار بیمه شدگان اجباری در زنجان افزایش داشته است رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان: مرگ مادران در زنجان به صفر رسیده است/ انجام رایگان زایمان طبیعی رئیس پلیس راه استان زنجان: جاده ها و گردنه های کوهستانی زنجان لغزنده است/استفاده از زنجیرچرخ مدیرکل هواشناسی استان زنجان: باد شدید در راه زنجان/ یخبندان برخی مناطق را فرا می گیرد صفحه اول روزنامه های استان زنجان ۵ آذر۱۳۹۷مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان : باید در ایام شادی اهل‌بیت جشن و سرور کرد فرمانده انتظامی استان زنجان خبر داد: کشف گوشی قاچاق در پوشش جهیزیه عروس در خدابنده استاندار زنجان: مدیران پاک‌دست منابع مالی را با اولویت هزینه می‌کنند سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری زنجان: کارخانه روغن نباتی مشکل مواد اولیه ندارد/ فعالیت مجددکارخانه مدیرکل هواشناسی استان زنجان: سامانه بارشی وارد زنجان می شود/وزش باد شدید صفحه اول روزنامه های استان زنجان ۱ آذر۱۳۹۷قطع یارانه را چطور پیگیری کنیم؟ برگ سبز خودرو سند مالکیت هست یا نیست؟نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان: آبروداری و حفظ حرمت در جامعه ضروری است رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان خبر داد: وجود بیش از ۲۰ خیریه سلامت در استان زنجان محفل بزرگ انس با قرآن در شب میلاد پیامبر(ص) برگزار می شودسرپرست مرکز مدیریت پیوند وزارت بهداشت: تخت‌های دیالیز در کشور افزایش داشته است مدیرکل اوقاف استان زنجان خبر داد: برگزاری برنامه های هفته وحدت در ۳۲ بقعه متبرکه زنجان رئیس جهاد کشاورزی استان زنجان: ۵۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی زنجان به آبیاری نوین مجهز شد صفحه اول روزنامه های استان زنجان ۳۰ آبان ۱۳۹۷دریافت شماره شبادرگفتگو با مهر عنوان شد: هفته وحدت بهترین فرصت برای تقویت اتحاد بین مسلمانان است نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری: رسالت رسانه دینی تبیین سیاست‌های کلان نظام است دستگیری شکارچیان آهو در زنجانمدیر کل تعزیرات حکومتی زنجان: برخورد جدی با قاچاقچیان سوخت در زنجان مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان: سنگرهای تبلیغی و دینی را تقویت کنیم رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان: مناطق آسیب پذیر را شناسایی کنیم/ امور فرهنگی در اولویت صفحه اول روزنامه های استان زنجان ۲۹ آبان ۱۳۹۷قندی که کام ها را تلخ می کندعمل پیوند کلیه از بیمار مرگ مغزی در زنجان امکان پذیر است

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۵:۵۸:۰۰
طلوع خورشید ۷:۲۷:۰۰
اذان ظهر۱۲:۲۶:۰۰
غروب خورشید ۵:۲۴:۰۰
اذان مغرب ۵:۴۴:۰۰
نیمه شب شرعی ۱۱:۴۱:۰۰
بازدیدها
بازديد امروز :7683
بازديد ديروز :10400
بازديد کل :5994014