موضوعات داغ     سایت جامع استان زنجان   |  سایت خبری زنجان   |   افراد آنلاین : ۲۵۰     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
دما هم اکنون ۴ °C
دمای زنجان در ساعات آینده

تبليغات A
محبوب ترین ها
استان زنجانمپ زنجانساختمان پزشکان زنجانبانک اطلاعات پزشکان استان زنجاندیوار زنجانآشنایی کامل با اقلیم آب و هوای استان زنجانکانال تلگرام استان زنجانپورتال استان زنجانمشاهده ترافیک زنجانسایت پزشکان زنجاندرباره سایت استان زنجانطراحی سایت در زنجانهوای زنجانتبلیغات در سایت زنجانمرکز خرید و فروش خودرو زنجاناطلاعات عمومی استان زنجانبانک کوثر زنجاننقشه کامل استان زنجانتبلیغات در زنجانترافیک آنلاین استان زنجانمساحت استان زنجانمساحت شهر زنجاننام دیگر شهر زنجانشهرهای زنجاناخبار استان زنجانبانک انصار زنجاناذان صبح به افق زنجانجاهای دیدنی زنجاناستان زنجان.pdfبیمه پاسارگاد نمایندگی زنجانفروشگاه اینترنتی زنجانسایت خبری زنجانبازار خودرو زنجانخرید بلیط زنجانآژانس مسافرتی زنجانکاملترین مقاله گنبد سلطانیه زنجانآموزش پرورش زنجاندیوارزنجانشهرک خودرو زنجانكاروانسرا سنگي زنجانسوغات استان زنجانسه هزار سال شکوه تاریخ شهر زنجانشعار سال 98وانت بار زنجانپرواز زنجان به مشهدسوالات مذهبی : احکام صیغه - پاسخ به سوالات شرعیبازار آنلاین زنجانکد پستی استان زنجان و شهرهای زنجانهلال احمر زنجانمجوز پورتال استان زنجانشهربازی زنجانجمعیت استان زنجانجمعیت شهر زنجانزبان مردم زنجانبانک استان زنجانبانک مهر اقتصاد زنجانتفرجگاه های زنجانتبلیغات اینترنتی در استان زنجانفروشگاه اینترنتی کتاب زنجاننرخ کرایه تاکسی ها در زنجانفروشگاه صنایع دستی زنجاننقشه آنلاین ترافیک+زنجانسینما بهمن زنجانغاری در استان زنجانچشمه هاي آب گرم طبيعي استان زنجانسد تهم زنجاندشت سهرین زنجان

به گزارش سایت زنجان، سرمایه‌گذاری صنعتی یکی از بخش‌های مهم اقتصاد است که استان زنجان نیز با دارا بودن ظرفیت‌های بومی و منطقه‌ای برنامه‌هایی را برای توسعه صنعت و ایجاد اشتغال در دستور کار قرار داده است.

در بخش نخست گفت‌وگو با ناصر فغفوری، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان به بررسی وضعیت واحدهای تولیدی و اشتغال بخش صنعت پرداخته شد و در بخش دوم برنامه‌های مربوط به راه‌اندازی واحدهای تولیدی را می‌خوانید:

توجه به ظرفیت‌های بومی برای توسعه پایدار

فغفوری در مورد توجه به ظرفیت‌های هر منطقه برای توسعه صنعتی اظهار داشت: نمی‌توانیم تمام‌ شهرستان‌ها را با یک دید صنعتی نگاه کرد چون که شهرستانی همانند طارم برای بخش کشاورزی، گردشگری و صنایع تبدیلی خوب است و شهرستان‌های دیگر ظرفیت‌های متفاوتی دارند.

وی در واکنش‌ به ادعای برخی افراد مبنی بر کم بودن تنوع سبد کالایی شهرستان زنجان گفت: در سه سال اخیر زنجان نسبت به دیگر شهرستان‌های استان از نظر تنوع سبد کالایی پیشرفت خوبی کرده است.

راه‌اندازی کارخانه گلرنگ زنجان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان از راه‌اندازی کارخانه گلرنگ در اوایل امسال خبر داد و گفت: در فاز نخست این کارخانه 400 نفر مشغول به کار خواهند شد و این کارخانه مرحله به مرحله افزایش خواهد یافت.

وی در ادامه به افتتاح کارخانه پارس قطعه در نیمه نخست سال 97 اشاره و عنوان کرد: سرمایه‌گذار داخلی به فکر تولید پارس‌سوئیچ جداگانه‌ای است و این کارخانه در شهرک صنعتی علی آباد در نیمه نخست امسال آماده بهره‌برداری‌ می‌شود.

فغفوری در ادامه گریزی به کارخانه بزرگ ریسندگی، بافندگی، دوزندگی، رنگرزی اشاره و اعلام کرد: این کارخانه که از سال 84 کلنگ‌زنی شده بود و تا سال 94 بلاتکلیف مانده بود امروزه بیش از 50 درصد کارهای راه‌اندازی کارخانه انجام شده و حتی دستگاه‌های بزرگ‌ آن از گمرک آزاد شده و به احتمال خیلی قوی تا پایان سال افتتاح شود.

وی افزود: بعد از تکمیل این کارخانه بزرگ بیش از 2 هزار نفر از شهر زنجان در این کارخانه مشغول به کار می‌شوند و بسیاری از مشکلات بیکاری شهرستان زنجان را حل می‌کند.

این‌ مقام‌ مسئول در ادامه از افتتاح بزرگترین کارخانه آهن اسفنجی کشور سخن گفت و افزود: مجوز این کارخانه که به سختی از وزیر وقت صنعت کشور در اوایل سال گذشته گرفته شد در آینده نزدیک در شهرستان زنجان افتتاح می‌شود و می‌تواند آمار بیکاری استان را کاهش دهد.

وی از کار کردن کارخانه فوکا صنعت خبر داد و عنوان کرد: کارخانه فوکا صنعت که نخستین کارخانه بازیافت خودرو در استان زنجان است با همکاری سرمایه‌گذاران آلمانی راه‌اندازی شده است و اکنون در حال فعالیت است.

فغفوری به مشارکت خوب پنج کشور جهان با استان زنجان اشاره و بیان کرد: کشورهای آلمان، چین، ژاپن، ترکیه و آذربایجان پنج کشور خارجی است که تعاملات خوبی با استان زنجان دارند.

وی از آمادگی زنجان برای استقرار کارخانه خودروسازی رنو سخن گفت و افزود: صنعت خودرو یکی از کم‌آلوده‌ترین صنایع است و زنجان آمادگی این را دارد که شرکت رنو در این استان مستقر شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در ادامه با ابراز خرسندی در مورد کسب رتبه دوم کشوری بابت فعال بودن کارگروه تسهیل گفت: طبق اعلام وزارت کشور استان زنجان بعد از استان اصفهان رتبه دوم کشوری را بابت فعال بودن کارگروه تسهیل کسب کرده است.

وی موفقیت‌های حوزه صنعت استان را مدیون فعال بودن کارگروه تسهیل دانست و گفت: اگر کارگروه تسهیل استان نبود خیلی از این موفقیت‌ها حاصل نمی‌شد و مصوبه‌هایی که در این کارگروه تصویب می‌شود را به جد پیگیری می‌کنیم و اجازه فرار مسئولیت هیچ دستگاهی را نمی‌دهیم.

فغفوری در ادامه گفت: در کارگروه تسهیل استان خیلی از مشکلات سرمایه‌گذاران و کارخانه‌ها حل می‌شود و خوشحالیم که در سال گذشته اجازه ندادیم که هیج کارخانه‌ای تعطیل شود.

 

جلوگیری از آلودگی زیست‌محیطی در کارخانه‌ها

وی در ادامه در واکنش به ادعاهای برخی بابت آلوده شدن زنجان توسط برخی کارخانه‌ها گفت: اولویت نخست ما مردم است و به مردم قول دادیم اجازه ندهیم کارخانه‌ها بیش از حد به محیط زیست آسیب برسانند.

این مقام مسئول با اعلام آمادگی بابت برگزاری جلسات متعدد با کارشناسان محیط زیست بابت راه‌حل برای رفع آلودگی کارخانه روغن نباتی جهان گفت: باید برای برطرف کردن این مشکل کارشناسان محیط زیست راه‌حل ارائه دهند و باید قبول کنیم حتی گل دارای تعداد زیادی خار است و آلودگی‌ برخی از صنایع طبیعی است ولی نباید اجازه آلودگی بیش از حد را بدهیم.

وی استان زنجان را یک استان دارای ظرفیت‌های بی‌شمار برای ایجاد کارخانه‌های متعدد دانست و تاکید کرد: به قدری ظرفیت بالاست که جا برای کار کردن بسیار زیاد است.

فغفوری از ارتقای تکنولوژی در صنعت سرب و روی استان سخن گفت و افزود: وضعیت سرب و روی استان بعد از سال 90 بسیار خوب شده و تکنولوژی‌های این کارخانه‌ها بسیار تغییر یافته است.

وی ظرفیت صنعت مس زنجان را عالی توصیف کرد و گفت: در سال‌های گذشته شاهد صادرات سنگ‌آهن به اصفهان ‌بودیم ولی امروزه حتی یک کیلوگرم هم به استان‌های دیگر صادر نمی‌شود و داخل استان استفاده می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان از برطرف شدن مشکلات کارخانه ریخته‌گری پیوسته سهند سخن گفت و افزود: سرمایه‌گذاران چینی که 95 درصد این کارخانه را خریداری کردند امروزه اقدام به برطرف کردن موانع این کارخانه می‌کنند که بسیاری از بدهی‌ها و وام‌های این کارخانه را پرداخت کردند.

لزوم اختصاص آب به بخش صنعت

وی در پایان گریزی به مشکلات کم‌آبی اشاره و عنوان کرد: بیشتر مصرف آب صرف کشاورزی می‌شود و فقط 4 درصد برای صنعت است و باید برای این کم آبی راه‌حل‌هایی اندیشیده شود.

فغفوری تاکید کرد: باید بخشی از آب که صرف کشاورزی می‌شود را به بخش صنعت واگذار کنیم تا تولید و اشتغال در جامعه رونق پیدا کند.

وی در پایان گفت: قسمت غربی شهر زنجان ظرفیت احداث چند کارخانه را دارد و مایل هستیم چند کارخانه را در آن محل احداث کنیم.

گفت‌وگو از علی شبیری و فرید حائری

منبع:تسنیم زنجان
دیدگاه های شما - اعلام آمادگی استقرار کارخانه خودروسازی رنو در استان زنجان


نام شما


آدرس ایمیل


آدرس وب سایت


متن نظر
لطفا کد مشاهده شد در تصویر را وارد نماییدتبليغات B
آخرین مطالب
ادامه بارش‌ها تا اواخر روز چهارشنبه در استان زنجان چهار طاق کلیسا ماهنشان زنجانسرای کلبعلی زنجانپل میر بهاء الدین زنجانبیش از ۲۱ هزار نفر از جاذبه های تاریخی استان زنجان بازدید کردندآب انبار رختشویخانه زنجانآرامگاه شیخ براق یا چلبی اوغلو زنجانامامزاده شاه زاده زید الکبیر ابهر زنجانتصادف زنجیره ای در اتوبان زنجان - قزوین یک کشته برجای گذاشتجمعیت هلال احمر زنجان برای کمک به سیل زدگان گلستان آمادگی کامل دارندمسجد چهل ستون زنجانرصد شدن نامحسوس جاده های روستایی زنجانحمام تاریخی یان یان خرمدره زنجانحمام تاریخی روستای خوئین زنجانآتشکده پیرچم زنجانوانت بار زنجانرهبر انقلاب سال 98 را سال «رونق تولید» نامگذاری کردندبقعه قیدار نبی(ع) زنجانامشب ساعت رسمی کشور یک ساعت به جلو کشیده می‌شودگذری بر تاریخ 2 هزار ساله زنجانرهبر انقلاب سال 98 را سال «رونق تولید» نامگذاری کردندرشد حضور دانش آموزان و جوانان زنجانی دراعتکافدر آستان مقدس امامزاده سید ابراهیم (ع) و حسینیه اعظم زنجان طرح افق اجرا می شود 25 پایگاه آماده جمع‌آوری صدقه سفر در استان زنجان هستندشعار سال 98عملیاتی شدن ساختار جدید حمل و نقل درون شهری زنجانمردم طارم از توزیع میوه تنظیم بازار در این شهرستان ناراضی هستندوضعیت جوی پایدار زنجان در روزهای نخست نوروز توزیع شکر یارانه ای برای قنادی های زنجان هشدار جهاد کشاورزی زنجان نسبت به خطر مصرف قارچ‌های سمی برجای گذاشت ۹ مصدوم بر اثر یک تصادف در زنجانانفجار نارنجک دستی در چهارشنبه‌سوری باعث مرگ یک جوان زنجانی شد مسدود شدن آزادراه زنجان- تبریز پل سردار زنجانقلعه تشویر زنجانمیدان مسگرهای زنجانعمارت ذوالفقاری زنجانمسجد جامع زنجانفرهنگ سازی و مدیریت صحیح برای جلوگیری از چهارشنبه سوزی کشف شدن یک تن و 330 کیلوگرم مواد مخدر امسال در زنجان [آرشیو مطالب]

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۵:۴۸
طلوع خورشید ۰۷:۱۳
اذان ظهر۱۳:۲۲
غروب خورشید ۱۹:۳۲
اذان مغرب ۱۹:۵۱
نیمه شب شرعی ۰۰:۴۰
بازدیدها
بازديد امروز :9821
بازديد ديروز :15111
بازديد کل :12147933