محبوب ترین ها    | ورود به خبرهای زنجان | استان زنجان          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۷۵     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...

تبليغات A
محبوب ترین ها

 

به گزارش سایت زنجان، سید علی‌اکبر طاهایی امروز در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه زنجان ضمن گرامیداشت هفته بهداشت و خدمات بهداشتی، هفته نکوداشت شوراها و نکوداشت مقام کار، کارگر و کارآفرین اظهار داشت: یک ضلع مثلث کار، کارگر و کارآفرین دولت خدوم جمهوری اسلامی است و دولت باید هم خادم کارگر و هم خادم کارآفرین باشد.

وی با اشاره به اینکه در صورت نبود کارآفرین خود کارگر خویش‌فرما می‌شود و باید متحمل هزینه‌هایی از جمله بیمه شود ابراز کرد: اما با وجود کارآفرین به عنوان صاحب کار، کارگر با انعقاد قرارداد منزلت پیدا می‌کند.

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بازدید خود از مرکز خیریه مهرانه اشاره کرد و گفت: در زنجان خیریه‌هایی وجود دارد که در دسته‌های عزاداری از عزاداران پذیرایی می‌کنند و مهرانه فرزند معنوی حسینیه بوده و فعالیت آن در خدمت به بیماران بی‌نظیر است.

وی با اشاره به اینکه آیت‌الله ابوالفضل موسوی زنجانی 42 سال پیش مقاله‌ای با عنوان بلای ربا را به رشته تحریر درآورده است بیان کرد: از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی زنجان درخواست کردیم که این جزوه را ویراستاری کرده و نشر دهند.

طاهایی تصریح کرد: امروز اقتصاد کشور دچار بیماری صعب‌العلاج شده و همان‌طور که علم پزشکی از درمان برخی بیماری‌ها مانند پیوند بعضی اعصاب عاجز بوده اما به پیشرفت علم برای درمان بیماری‌ها امیدوار است باید برای علاج اقتصاد کشور هم تلاش کرد.

وی وضع درآمد کارگران را نامناسب خواند و گفت: کارگران با درآمد ماهی یک میلیون و 200 هزار یا یک میلیون و 400 هزار تومان نمی‌توانند کریمانه زندگی کنند.

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه آمار بیمه بیکاری در استان زنجان کاهش پیدا کرده است ابراز کرد: همان‌طور که انقلاب ما و صحبت‌های رهبر بر پایه صدق است باید در مورد مشکلات اقتصادی صادق بود و هر کس مشکلات اقتصادی را لاپوشانی کند خود را فریب داده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه در کشور کارگران غیر رسمی داریم که هویت بیمه ای ندارند خاطرنشان کرد: وزیر کار در بازدید از کارخانه بازیافت زباله در قم با کارگری ملاقات کردند که 78 سال سن و هشت سال سابقه بیمه داشت که به لحاظ قانون نمی‌توانست بازنشسته شود و این مشکلاتی است که در کشور وجود دارد.

طاهایی با تاکید بر حل مشکلات اقتصادی ابراز کرد: امیدواریم به برکت انقلاب و مراکز خیریه و سازمان‌های مردم‌نهادی مانند مهرانه شاهد این باشیم که کارخانه‌ای در کشور تعطیل نشود مگر اینکه دستگاه‌های آن در حال نوسازی باشد و رونق اقتصادی داشته باشیم و زندگی مردم سامان بهتری یابد.

منبع:تسنیم زنجان
دیدگاه های شما - مشاور وزیر : اقتصاد کشور دچار بیماری صعب العلاج است


نام شما


آدرس ایمیل


آدرس وب سایت


متن نظر
لطفا کد مشاهده شد در تصویر را وارد نماییدتبليغات B
آخرین مطالب سایت جامع استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۵:۰۲
طلوع خورشید ۰۶:۳۵
اذان ظهر۱۳:۲۰
غروب خورشید ۲۰:۰۵
اذان مغرب ۲۰:۲۵
نیمه شب شرعی ۰۰:۳۴
بازدیدها
بازديد امروز :1065
بازديد ديروز :6177
بازديد کل :4352939