محبوب ترین ها    | استان زنجان | تبلیغات در سایت زنجان          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۲۱۷     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
دما هم اکنون ۱۹ °C
دمای زنجان در ساعات آینده

تبليغات A
محبوب ترین ها

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سردار مجید ارجمندفر  ظهر پنجشنبه در مراسم گرامی‌داشت سالروز آزادسازی خرمشهر که در فرهنگ‌سرای امام خمینی (ره) زنجان برگزار شد، با بیان اینکه دشمن به هر اندازه که قوی و توانمند باشد، ما در شناسایی نقاط ضعف آن قوی‌تر عمل کرده و همه این عوامل دست به دست همه داده است تا به موفقیت‌های روزافزون دست یابیم، افزود: یکی از این موفقیت‌ها، فتح خرمشهر بود که در برابر دشمن توانمند محقق شد.

وی با اشاره به اینکه بی‌شک آزادسازی خرمشهر را باید نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران قلمداد کرد، ادامه داد: یکی از نتایج پربار فتح خرمشهر این بود که زمینه پیروزی‌های بعدی را در دوران هشت سال دفاع‌مقدس برای رزمندگان اسلام فراهم کرد؛ چرا که دشمنان در فتح خرمشهر، شکست سنگین و تلخی را از رزمندگان اسلام چشیدند و این شکست تلخ در جایی اتفاق افتاد که نقطه آغازین جنگ تحمیلی بود.

سردار مجید ارجمندفر جانشین فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهداء ضمن تسلیت به مناسبت رحلت نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، از مرحوم آیت‌الله حسنی به‌عنوان شخصیتی که سال‌های سال در برقرار امنیت منطقه شمال‌غرب کشور نقش داشت، یاد کرد و گفت: امنیتی که امروز در منطقه شمال‌غرب کشور برقرار شده، به همت فرماندهانی بوده که این امنیت را در منطقه حساس شمال‌غرب برقرار کردند و این امنیت تا به امروز تداوم داشته است.

ارجمندفر در ادامه با اشاره به اینکه بعد از برقراری امنیت پایدار در منطقه شمال‌غرب کشور، آنچه که برای همه در اولویت قرار داشته مقوله محرومیت‌زدایی بود که خوشبختانه در این زمینه نیز گام‌های خوبی برداشته شده است، تصریح کرد: این امنیت امروز در سراسر ایران اسلامی تسری پیدا کرده و به پیش‌زمینه و زیرساختی مهم برای رونق اقتصادی در کشور تبدیل شده است.

وی همچنین گریزی به روند اتفاقاتی که منجر به ثبت یک روز تاریخی به نام سوم خرداد در تقویم انقلاب اسلامی ایران شد، زد و اظهار کرد: مقاومت ۳۴ روزه مردم خرمشهر در برابر رژیم بعث عراق مثال‌زدنی بود و این مقاومت در شرایطی ادامه داشت که مردم با دست خالی از شهر دفاع می‌کردند، در حالی که مردم خرمشهر همه این صحنه‌ها را به چشم می‌دیدند اما به نصرت الهی ایمان داشتند و همین امر بر تحمل‌شان می‌افزود.

سردار مجید ارجمندفر جانشین فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهداء در ادامه به تدابیری که دشمن بعد از سلطه کامل بر خرمشهر پیاده کرده، اشاره و یادآور شد: دشمن همه کار کرد تا سلطه خود بر خرمشهر را حفظ کند، در حالی که همه این موانع در برابر امیدی که رزمندگان اسلام به نصرت الهی داشتند، قادر به ایستادن نبودند، به‌ویژه اینکه در این نقش‌آفرینی‌ها نباید جایگاه رزمندگان زنجانی را فراموش کنیم، اما متاسفانه به این دلاوری‌ها کمتر پرداخته شده است.

ارجمندفر با تاکید بر اینکه یکی از اولویت‌ها امروز برجسته‌سازی نقش مدیریت و فرماندهی جنگ است، ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی به برکت وحدت بین ارتش و سپاه و عملیات مشترک، این عملیات را اجرایی کرد. مهم‌تر از همه اینکه رزمندگان عاشورایی عمل کردند تا مرحله نهایی که فتح خرمشهر بود، انجام شد. امروز نتایج ارزشمندی از این پیروزی‌ها نصیب کشور شده و می‌توان اذعان کرد که در جنگ‌های نیابتی موفقیت‌های بسیاری با نصرت الهی، اطاعت از ولی‌فقیه و وحدت به دست آمده است.

گفتنی است، مراسم رونمایی از ۲۰ عنوان کتاب دفاع‌مقدس استان زنجان، رونمایی از نمایشگاه مجازی یاد ایام و آغاز به کار نمایشگاه عکس و گرافیک زنجان به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر، برگزار شد.

منبع:مهرزنجان
دیدگاه های شما - سردار مجید ارجمندفر : موفقیت های امروز به واسطه شناسایی نقاط ضعف دشمن است


نام شما


آدرس ایمیل


آدرس وب سایت


متن نظر
لطفا کد مشاهده شد در تصویر را وارد نماییدتبليغات B
آخرین مطالب سایت استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۴:۲۳
طلوع خورشید ۰۶:۰۵
اذان ظهر۱۳:۱۳
غروب خورشید ۲۰:۲۱
اذان مغرب ۲۰:۴۲
نیمه شب شرعی ۰۰:۲۲
بازدیدها
بازديد امروز :17986
بازديد ديروز :21942
بازديد کل :13267688