محبوب ترین ها    | ورود به خبرهای زنجان | استان زنجان          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۹۲     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...

تبليغات A
محبوب ترین ها

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش سایت زنجان، آیت‌ الله سیدمحمد حسینی‌ زنجانی در سخنرانی پیش از خطب های این هفته نماز جمعه زنجان، با بیان اینکه تنها راه دست‌یابی انسان به سعادت دنیا و آخرت این است که در مسیر تقوای الهی گام بردارد، افزود: تقوای الهی همان مسیر حقیقی خداوند است، بنابراین انسان باید برای قرار گرفتن در مسیر الهی، نسبت به اعمال خود توجه زیادی داشته باشد که یکی از این اعمال، کسب رزق حلال است.

وی با یادآوری اینکه قرآن کریم برای ما انسان‌ها هدایت‌های ویژه‌ای را در نظر گرفته است، ادامه داد: انسان‌هایی که به خداوند ایمان قلبی آورده‌اند، خداوند متعال سرپرستی آن‌ها را بر عهده گرفته و از تاریکی‌ها خارج می‌کند و زمانی که انسان از تاریکی‌ها خارج شد، در مسیر نور الهی که هدایت‌گر واقعی است، قرار می‌گیرد.

این مرجع عالیقدر با تاکید بر اینکه تنها را دست‌یابی به نورانیت، تقوای الهی است، افزود: بی‌شک، گام برداشتن در مسیر تقوای الهی، تنها راهی است که می‌تواند انسان را در رسیدن به نورانیت الهی و تابیدن این نور در قلب انسان، کمک کند. بنابراین انسان‌هایی که در مسیر الهی گام برمی‌دارند، این نورانیت در قلب آن‌ها پدیدار شده و از تاریکی‌ها دور می‌شوند.

آیت‌ الله حسینی‌ زنجانی در ادامه با اشاره به اینکه انسان برای درک مفاهیمی که سابق بر این از درک آن‌ها عاجز بود، باید علاوه بر هدایت اولیه، هدایت ثانویه را نیز شامل حال خود کند، تصریح کرد: دست‌یابی به بسیاری از مفاهیم الهی که در قلب انسان پدیدار می‌شود، نیازمند رسیدن به تقوای الهی است، لذا اگر انسان به این تقوا دست یابد، قادر خواهد بود نور الهی را در قلب خود پدیدار کند.

تولیت مسجد جامع زنجان، فرقان را حاصل حاکمیت تقوای الهی در قلب انسان دانست و خاطرنشان کرد: فرقان نوری است که متمایزگر بین حق و باطل است، به همین خاطر زمانی که نور الهی در قلب انسان حاکم شد، آن‌وقت به واسطه فرقان می‌تواند راه الهی را از مسیر تاریکی که همواره بر سر راه انسان‌ها است، تشخیص دهد.

منبع:مهرزنجان
دیدگاه های شما - آیت الله سید محمد حسینی‌ زنجانی: سعادت دنیا و آخرت در گرو تقوای الهی است


نام شما


آدرس ایمیل


آدرس وب سایت


متن نظر
لطفا کد مشاهده شد در تصویر را وارد نماییدتبليغات B
آخرین مطالب سایت جامع استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۵:۰۲
طلوع خورشید ۰۶:۳۵
اذان ظهر۱۳:۲۰
غروب خورشید ۲۰:۰۵
اذان مغرب ۲۰:۲۵
نیمه شب شرعی ۰۰:۳۴
بازدیدها
بازديد امروز :1065
بازديد ديروز :6177
بازديد کل :4352939