موضوعات داغ     سایت جامع استان زنجان   |  سایت خبری زنجان   |   افراد آنلاین : ۲۹۴     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
دما هم اکنون ۴ °C
دمای زنجان در ساعات آینده

تبليغات A
محبوب ترین ها
استان زنجانمپ زنجانساختمان پزشکان زنجانبانک اطلاعات پزشکان استان زنجاندیوار زنجانآشنایی کامل با اقلیم آب و هوای استان زنجانکانال تلگرام استان زنجانپورتال استان زنجانمشاهده ترافیک زنجانسایت پزشکان زنجاندرباره سایت استان زنجانطراحی سایت در زنجانهوای زنجانتبلیغات در سایت زنجانمرکز خرید و فروش خودرو زنجاناطلاعات عمومی استان زنجانبانک کوثر زنجاننقشه کامل استان زنجانتبلیغات در زنجانترافیک آنلاین استان زنجانمساحت استان زنجانمساحت شهر زنجاننام دیگر شهر زنجانشهرهای زنجاناخبار استان زنجانبانک انصار زنجاناذان صبح به افق زنجانجاهای دیدنی زنجاناستان زنجان.pdfبیمه پاسارگاد نمایندگی زنجانفروشگاه اینترنتی زنجانسایت خبری زنجانبازار خودرو زنجانخرید بلیط زنجانآژانس مسافرتی زنجانکاملترین مقاله گنبد سلطانیه زنجانآموزش پرورش زنجاندیوارزنجانشهرک خودرو زنجانكاروانسرا سنگي زنجانسوغات استان زنجانسه هزار سال شکوه تاریخ شهر زنجانشعار سال 98وانت بار زنجانپرواز زنجان به مشهدسوالات مذهبی : احکام صیغه - پاسخ به سوالات شرعیبازار آنلاین زنجانکد پستی استان زنجان و شهرهای زنجانهلال احمر زنجانمجوز پورتال استان زنجانشهربازی زنجانجمعیت استان زنجانجمعیت شهر زنجانزبان مردم زنجانبانک استان زنجانبانک مهر اقتصاد زنجانتفرجگاه های زنجانتبلیغات اینترنتی در استان زنجانفروشگاه اینترنتی کتاب زنجاننرخ کرایه تاکسی ها در زنجانفروشگاه صنایع دستی زنجاننقشه آنلاین ترافیک+زنجانسینما بهمن زنجانغاری در استان زنجانچشمه هاي آب گرم طبيعي استان زنجانسد تهم زنجاندشت سهرین زنجان

به گزارش ایرنا، برنامه ریزی برای مهار آسیب های اجتماعی بیش از هر چیز نیازمند اطلاعات دقیق و درست از وضع موجود است. بروز نبودن اطلاعات از وضعیت جامعه، اساس برنامه ریزی ها را با مشکلات عدیده ای مواجه می کند، چرا که همین نشناختن مانعی برای حل مشکلات می شود.
یک جستجوی ساده پیرامون اخبار وضعیت و میزان شیوع مصرف مواد مخدر در رسانه ها و سایت های خبری نشان می دهد دست اندرکاران این بخش در استان زنجان هنوز در نتایج آمار سال 90 متوقف مانده اند.
اعتیاد یکی از آسیب های جدی است که خود عامل و منشا آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی متعددی محسوب می شود، از این رو غفلت از وضعیت آن در جامعه، عواقب ناگواری را در پی خواهد داشت.
البته از سال گذشته چهار موضوع اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی و خشونت در اولویت اقدامات لازم برای کاهش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در استان زنجان مد نظر مسئولان قرار گرفته است ولی در این مسیر دل خوش کردن به آمار و اطلاعات غیر واقعی و بروز نشده و یا پنهان کردن اطلاعات واقعی بیش از آنکه چاره ساز حل مسائل باشد، دردی را دوا نخواهد کرد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان در پیگیری خبرنگار ایرنا پیرامون آخرین وضعیت شیوع مواد مخدر در استان برای نخستین بار آمار پنج درصدی را اعلام کرد که تا کنون دست کم در هیچ برنامه خبری عنوان نشده است.
عبد الرضا شهبازی خاطرنشان کرد: همسایگی با کشور افغانستان که 86 درصد میزان تولید تریاک در جهان را دارد، همواره یک تهدید جدی برای ایران بوده است.
وی افزود: طبق نتایج آخرین شیوع شناسی کشور، نرخ شیوع مصرف مواد مخدر و روانگردان ها بین سنین 15 تا 64 سال، 5.4 درصد و تعداد تقریبی مصرف کنندگان مواد 2میلیون و هشت هزار نفر است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان گفت: براساس آخرین آمار و اطلاعات نرخ شیوع مصرف مواد مخدر و روانگردان ها در این استان حدود پنج درصد در سنین 15 تا 64 سال گزارش شده است.
وی با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر فقط دولتی نیست و همه مسئولان و مردم باید در اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر مشارکت فعال داشته باشند، خاطرنشان کرد: هر چند نرخ شیوع مصرف مواد در استان زنجان نسبت به میانگین کشوری پایین است اما این به مفهوم پاک بودن نیست و تهدید آسیب های اجتماعی ناشی از اعتیاد در جامعه جدی است.
شهبازی به ضرورت ارتقای آگاهی خانواده ها و فرهنگ عمومی جامعه برای جلب مشارکت فعال مردم در اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و افزود: براساس تکالیف قانونی برنامه ششم توسعه تا پایان سال 1400 باید 25 درصد آسیب های اجتماعی ناشی از اعتیاد کشور کنترل و کاهش یابد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان با بیان اینکه برنامه ها و تکالیف هریک از دستگاه های اجرایی در جهت مقابله و مهار آسیب اجتماعی اعتیاد در استان در حال پیگیری است، اظهار داشت: استان زنجان طی نیمه اول سال جاری در افزایش اعتبارات برنامه های فرهنگی، پیشگیری و صیانت اجتماعی از بهبود یافتگان و توسعه مشارکت سازمانهای مردم نهاد توفیقات نسبی داشته است، اما در کاهش آسیب های اجتماعی و پیامد های اعتیاد همچنان دغدغدهای جدی وجود دارد.
وی تصریح کرد: یکی از ضعف ها و کمبود ها در پیشبرد اهداف مبارزه با مواد مخدر، فراهم نبودن بسترهای فرهنگی مشارکت فعال خانواده ها و توده مردم در امر پیشگیری، درمان معتادان وهمچنین در حوزه مقابله، ناکارآمدی برخی مواد قانونی مبارزه با مواد مخدر در ضربه زدن به بنیان های اقتصادی قاچاقچیان و ضعف در مفاد قانون مبارزه با پولشویی است.
وی ابزار امیدواری کرد: با آموزش همگانی و ارتقای فرهنگ عمومی جامعه و اهتمام ویژه دستگاه های متولی، این نارسایی ها و ضعف ها رفع و اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر محقق شود.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان نیز با بیان اینکه بر اساس بررسی های انجام گرفته در سال 90 میزان شیوع مواد مخدر در استان زنجان، کمتر از یک درصد بود، گفت: وزارت کشور هر سال بر اساس اطلاعاتی که از مرکز رصد این وزاراتخانه دریافت می کند، اعتبار برای مهار آسیب های اجتماعی در استان ها اختصاص می دهد.
مسیح الله سطانی افزود: در حوزه اعتیاد نیز قضیه به همین منوال است و نگاه استانی در آن کم است و برنامه های و اعتبارات ابلاغی بر اساس آخرین اطلاعات انجام می شود.
به گفته معاون امور توسعه و پیشگیری اداره کل بهزیستی استان زنجان هم اکنون 13 مرکز بهبود و بازتوانی و 12 مرکز سرپایی درمان معتادان ر استان زنجان فعال است.
گلنسا آقامحمدی افزود: در نیمه نخست امسال سه هزار و 935 مورد پذیرش در مراکز بهبود و بازتوانی و مراکز درمان سرپایی انجام شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش قابل توجهی نداشتته است.
وی از فعالیت یک مرکز کاهش آسیب ناشی از اعتیاد ویژه معتادان پر خطر نیز در شهر زنجان خبر داد و گفت: هم اکنون این مرکز 264 نفر را تحت پوشش دارد و روزانه خدمات متعدد درمانی و بهداشتی به آنان ارائه می دهد.
معاون امور توسعه و پیشگیری اداره کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه برنامه جامع و خاصی برای رصد معتادان بهبود یافته وجود ندارد، افزود: حدود 25 دستگاه اجرایی در حوزه پیشگیری و بازتوانی معتادان بهبود یافته مشارکت و فعالیت دارند.
به گفته فرمانده انتظامی استان زنجان، در 6 ماه نخست امسال قریب 977 کیلوگرم انواع مخدر توسط پلیس زنجان کشف شد که نسبت به مدت مشابه پارسال 13 درصد افزایش نشان می دهد.
سردار علی آزادی افزود: در این رابطه یکهزار و 514 نفر دستگیر شدند که این تعداد در مقایسه با 6 ماه نخست پارسال 16 درصد رشد دارد.  
دیدگاه های شما - زنگ خطر برای شیوع مصرف مواد مخدر در زنجان


نام شما


آدرس ایمیل


آدرس وب سایت


متن نظر
لطفا کد مشاهده شد در تصویر را وارد نماییدتبليغات B
آخرین مطالب
ادامه بارش‌ها تا اواخر روز چهارشنبه در استان زنجان چهار طاق کلیسا ماهنشان زنجانسرای کلبعلی زنجانپل میر بهاء الدین زنجانبیش از ۲۱ هزار نفر از جاذبه های تاریخی استان زنجان بازدید کردندآب انبار رختشویخانه زنجانآرامگاه شیخ براق یا چلبی اوغلو زنجانامامزاده شاه زاده زید الکبیر ابهر زنجانتصادف زنجیره ای در اتوبان زنجان - قزوین یک کشته برجای گذاشتجمعیت هلال احمر زنجان برای کمک به سیل زدگان گلستان آمادگی کامل دارندمسجد چهل ستون زنجانرصد شدن نامحسوس جاده های روستایی زنجانحمام تاریخی یان یان خرمدره زنجانحمام تاریخی روستای خوئین زنجانآتشکده پیرچم زنجانوانت بار زنجانرهبر انقلاب سال 98 را سال «رونق تولید» نامگذاری کردندبقعه قیدار نبی(ع) زنجانامشب ساعت رسمی کشور یک ساعت به جلو کشیده می‌شودگذری بر تاریخ 2 هزار ساله زنجانرهبر انقلاب سال 98 را سال «رونق تولید» نامگذاری کردندرشد حضور دانش آموزان و جوانان زنجانی دراعتکافدر آستان مقدس امامزاده سید ابراهیم (ع) و حسینیه اعظم زنجان طرح افق اجرا می شود 25 پایگاه آماده جمع‌آوری صدقه سفر در استان زنجان هستندشعار سال 98عملیاتی شدن ساختار جدید حمل و نقل درون شهری زنجانمردم طارم از توزیع میوه تنظیم بازار در این شهرستان ناراضی هستندوضعیت جوی پایدار زنجان در روزهای نخست نوروز توزیع شکر یارانه ای برای قنادی های زنجان هشدار جهاد کشاورزی زنجان نسبت به خطر مصرف قارچ‌های سمی برجای گذاشت ۹ مصدوم بر اثر یک تصادف در زنجانانفجار نارنجک دستی در چهارشنبه‌سوری باعث مرگ یک جوان زنجانی شد مسدود شدن آزادراه زنجان- تبریز پل سردار زنجانقلعه تشویر زنجانمیدان مسگرهای زنجانعمارت ذوالفقاری زنجانمسجد جامع زنجانفرهنگ سازی و مدیریت صحیح برای جلوگیری از چهارشنبه سوزی کشف شدن یک تن و 330 کیلوگرم مواد مخدر امسال در زنجان [آرشیو مطالب]

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۵:۴۸
طلوع خورشید ۰۷:۱۳
اذان ظهر۱۳:۲۲
غروب خورشید ۱۹:۳۲
اذان مغرب ۱۹:۵۱
نیمه شب شرعی ۰۰:۴۰
بازدیدها
بازديد امروز :9706
بازديد ديروز :15111
بازديد کل :12147818