Loading...
دما هم اکنون ۹ °C
دمای زنجان در ساعات آیندهاگر عضو نیستید ثبت نام نمایید

تبليغات A

آخرین آگهی ویژه
محبوب ترین ها
استان زنجاندرباره سایت استان زنجانساختمان پزشکان زنجانبانک اطلاعات پزشکان استان زنجاندیوار زنجانآشنایی کامل با اقلیم آب و هوای استان زنجانکانال تلگرام استان زنجانپورتال استان زنجانطراحی سایت در زنجانسایت پزشکان زنجانهوای زنجانتبلیغات در سایت زنجانمشاهده ترافیک زنجانمرکز خرید و فروش خودرو زنجاناطلاعات عمومی استان زنجانبانک کوثر زنجانتبلیغات در زنجانترافیک آنلاین استان زنجانمساحت استان زنجانمساحت شهر زنجاننام دیگر شهر زنجانشهرهای زنجاناخبار استان زنجانبانک انصار زنجاناذان صبح به افق زنجانجاهای دیدنی زنجاناستان زنجان.pdfبیمه پاسارگاد نمایندگی زنجانسایت خبری زنجانبازار خودرو زنجانخرید بلیط زنجانآژانس مسافرتی زنجانکاملترین مقاله گنبد سلطانیه زنجاناستان زنجان و وجود ۱۷۰۰ اثر تاریخی در آنآموزش پرورش زنجاننقشه کامل استان زنجاندیوارزنجانشهرک خودرو زنجانپرواز زنجان به مشهدسوالات مذهبی : احکام صیغه - پاسخ به سوالات شرعیبازار آنلاین زنجانکد پستی استان زنجان و شهرهای زنجانهلال احمر زنجانمجوز پورتال استان زنجانجمعیت استان زنجانجمعیت شهر زنجانزبان مردم زنجانبانک استان زنجانبانک مهر اقتصاد زنجانتفرجگاه های زنجانتبلیغات اینترنتی در استان زنجانفروشگاه اینترنتی کتاب زنجاننرخ کرایه تاکسی ها در زنجانفروشگاه صنایع دستی زنجاننقشه آنلاین ترافیک+زنجانزنجان دومین تولید کننده گوشت بوقلمون در ایرانسینما بهمن زنجانمواد مخدر گل تهدیدی برای بانوان و جوانان استان زنجانزنجان جز استان های کم حاشیه کشور استشایعه کودک ربایی در زنجان و قتل در زنجانترفندهای کامپیوتر: چگونه یک رمز عبور ایمن انتخاب کنیم؟ ترفندهای کامپیوتر: استخراج صوت از ویدئو با VLC رازهای اینترنت: تفاوتهای بین گوگل ارث و گوگل مپ

به گزارش ایرنا، برنامه ریزی برای مهار آسیب های اجتماعی بیش از هر چیز نیازمند اطلاعات دقیق و درست از وضع موجود است. بروز نبودن اطلاعات از وضعیت جامعه، اساس برنامه ریزی ها را با مشکلات عدیده ای مواجه می کند، چرا که همین نشناختن مانعی برای حل مشکلات می شود.
یک جستجوی ساده پیرامون اخبار وضعیت و میزان شیوع مصرف مواد مخدر در رسانه ها و سایت های خبری نشان می دهد دست اندرکاران این بخش در استان زنجان هنوز در نتایج آمار سال 90 متوقف مانده اند.
اعتیاد یکی از آسیب های جدی است که خود عامل و منشا آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی متعددی محسوب می شود، از این رو غفلت از وضعیت آن در جامعه، عواقب ناگواری را در پی خواهد داشت.
البته از سال گذشته چهار موضوع اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی و خشونت در اولویت اقدامات لازم برای کاهش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در استان زنجان مد نظر مسئولان قرار گرفته است ولی در این مسیر دل خوش کردن به آمار و اطلاعات غیر واقعی و بروز نشده و یا پنهان کردن اطلاعات واقعی بیش از آنکه چاره ساز حل مسائل باشد، دردی را دوا نخواهد کرد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان در پیگیری خبرنگار ایرنا پیرامون آخرین وضعیت شیوع مواد مخدر در استان برای نخستین بار آمار پنج درصدی را اعلام کرد که تا کنون دست کم در هیچ برنامه خبری عنوان نشده است.
عبد الرضا شهبازی خاطرنشان کرد: همسایگی با کشور افغانستان که 86 درصد میزان تولید تریاک در جهان را دارد، همواره یک تهدید جدی برای ایران بوده است.
وی افزود: طبق نتایج آخرین شیوع شناسی کشور، نرخ شیوع مصرف مواد مخدر و روانگردان ها بین سنین 15 تا 64 سال، 5.4 درصد و تعداد تقریبی مصرف کنندگان مواد 2میلیون و هشت هزار نفر است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان گفت: براساس آخرین آمار و اطلاعات نرخ شیوع مصرف مواد مخدر و روانگردان ها در این استان حدود پنج درصد در سنین 15 تا 64 سال گزارش شده است.
وی با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر فقط دولتی نیست و همه مسئولان و مردم باید در اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر مشارکت فعال داشته باشند، خاطرنشان کرد: هر چند نرخ شیوع مصرف مواد در استان زنجان نسبت به میانگین کشوری پایین است اما این به مفهوم پاک بودن نیست و تهدید آسیب های اجتماعی ناشی از اعتیاد در جامعه جدی است.
شهبازی به ضرورت ارتقای آگاهی خانواده ها و فرهنگ عمومی جامعه برای جلب مشارکت فعال مردم در اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و افزود: براساس تکالیف قانونی برنامه ششم توسعه تا پایان سال 1400 باید 25 درصد آسیب های اجتماعی ناشی از اعتیاد کشور کنترل و کاهش یابد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان با بیان اینکه برنامه ها و تکالیف هریک از دستگاه های اجرایی در جهت مقابله و مهار آسیب اجتماعی اعتیاد در استان در حال پیگیری است، اظهار داشت: استان زنجان طی نیمه اول سال جاری در افزایش اعتبارات برنامه های فرهنگی، پیشگیری و صیانت اجتماعی از بهبود یافتگان و توسعه مشارکت سازمانهای مردم نهاد توفیقات نسبی داشته است، اما در کاهش آسیب های اجتماعی و پیامد های اعتیاد همچنان دغدغدهای جدی وجود دارد.
وی تصریح کرد: یکی از ضعف ها و کمبود ها در پیشبرد اهداف مبارزه با مواد مخدر، فراهم نبودن بسترهای فرهنگی مشارکت فعال خانواده ها و توده مردم در امر پیشگیری، درمان معتادان وهمچنین در حوزه مقابله، ناکارآمدی برخی مواد قانونی مبارزه با مواد مخدر در ضربه زدن به بنیان های اقتصادی قاچاقچیان و ضعف در مفاد قانون مبارزه با پولشویی است.
وی ابزار امیدواری کرد: با آموزش همگانی و ارتقای فرهنگ عمومی جامعه و اهتمام ویژه دستگاه های متولی، این نارسایی ها و ضعف ها رفع و اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر محقق شود.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان نیز با بیان اینکه بر اساس بررسی های انجام گرفته در سال 90 میزان شیوع مواد مخدر در استان زنجان، کمتر از یک درصد بود، گفت: وزارت کشور هر سال بر اساس اطلاعاتی که از مرکز رصد این وزاراتخانه دریافت می کند، اعتبار برای مهار آسیب های اجتماعی در استان ها اختصاص می دهد.
مسیح الله سطانی افزود: در حوزه اعتیاد نیز قضیه به همین منوال است و نگاه استانی در آن کم است و برنامه های و اعتبارات ابلاغی بر اساس آخرین اطلاعات انجام می شود.
به گفته معاون امور توسعه و پیشگیری اداره کل بهزیستی استان زنجان هم اکنون 13 مرکز بهبود و بازتوانی و 12 مرکز سرپایی درمان معتادان ر استان زنجان فعال است.
گلنسا آقامحمدی افزود: در نیمه نخست امسال سه هزار و 935 مورد پذیرش در مراکز بهبود و بازتوانی و مراکز درمان سرپایی انجام شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش قابل توجهی نداشتته است.
وی از فعالیت یک مرکز کاهش آسیب ناشی از اعتیاد ویژه معتادان پر خطر نیز در شهر زنجان خبر داد و گفت: هم اکنون این مرکز 264 نفر را تحت پوشش دارد و روزانه خدمات متعدد درمانی و بهداشتی به آنان ارائه می دهد.
معاون امور توسعه و پیشگیری اداره کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه برنامه جامع و خاصی برای رصد معتادان بهبود یافته وجود ندارد، افزود: حدود 25 دستگاه اجرایی در حوزه پیشگیری و بازتوانی معتادان بهبود یافته مشارکت و فعالیت دارند.
به گفته فرمانده انتظامی استان زنجان، در 6 ماه نخست امسال قریب 977 کیلوگرم انواع مخدر توسط پلیس زنجان کشف شد که نسبت به مدت مشابه پارسال 13 درصد افزایش نشان می دهد.
سردار علی آزادی افزود: در این رابطه یکهزار و 514 نفر دستگیر شدند که این تعداد در مقایسه با 6 ماه نخست پارسال 16 درصد رشد دارد.  
دیدگاه های شما - زنگ خطر برای شیوع مصرف مواد مخدر در زنجان


نام شما


آدرس ایمیل


آدرس وب سایت


متن نظر
لطفا کد مشاهده شد در تصویر را وارد نماییدتبليغات B
آخرین مطالب
مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان : تعامل دستگاه‌ ها و سمن‌ ها در قالب طرح بازآفرینیکوتاهی در اجرا احکام صادره پذیرفتنی نیستضرورت ارتباط دانشگاه با صنعتتعطیلی مدارس مقطع ابتدایی زنجانقرار جلب در امور حقوقی و کیفری و اعتراض به قرار منع تعقیبمدیرکل اوقاف استان زنجان خبر داد: تربیت ۱۰ هزار حافظ قرآن در زنجان فرمانده سپاه انصارالمهدی استان زنجان: بسیج خالق زیباترین صحنه‌های تاریخ است رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی زنجان: ۶۲ نفر در زنجان دچار مسمومیت با گاز مونوکسید کربن شده اند فرمانده انتظامی استان زنجان خبر داد: ۲۹ میلیارد تومان کشفیات کالای قاچاق در استان زنجان رئیس کل دادگستری استان زنجان: سیاست‌های ستاد دیه نیازمند تغییرات اساسی است مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی استان زنجان: شمار بیمه شدگان اجباری در زنجان افزایش داشته است رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان: مرگ مادران در زنجان به صفر رسیده است/ انجام رایگان زایمان طبیعی رئیس پلیس راه استان زنجان: جاده ها و گردنه های کوهستانی زنجان لغزنده است/استفاده از زنجیرچرخ مدیرکل هواشناسی استان زنجان: باد شدید در راه زنجان/ یخبندان برخی مناطق را فرا می گیرد صفحه اول روزنامه های استان زنجان ۵ آذر۱۳۹۷مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان : باید در ایام شادی اهل‌بیت جشن و سرور کرد فرمانده انتظامی استان زنجان خبر داد: کشف گوشی قاچاق در پوشش جهیزیه عروس در خدابنده استاندار زنجان: مدیران پاک‌دست منابع مالی را با اولویت هزینه می‌کنند سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری زنجان: کارخانه روغن نباتی مشکل مواد اولیه ندارد/ فعالیت مجددکارخانه مدیرکل هواشناسی استان زنجان: سامانه بارشی وارد زنجان می شود/وزش باد شدید صفحه اول روزنامه های استان زنجان ۱ آذر۱۳۹۷قطع یارانه را چطور پیگیری کنیم؟ برگ سبز خودرو سند مالکیت هست یا نیست؟نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان: آبروداری و حفظ حرمت در جامعه ضروری است رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان خبر داد: وجود بیش از ۲۰ خیریه سلامت در استان زنجان محفل بزرگ انس با قرآن در شب میلاد پیامبر(ص) برگزار می شودسرپرست مرکز مدیریت پیوند وزارت بهداشت: تخت‌های دیالیز در کشور افزایش داشته است مدیرکل اوقاف استان زنجان خبر داد: برگزاری برنامه های هفته وحدت در ۳۲ بقعه متبرکه زنجان رئیس جهاد کشاورزی استان زنجان: ۵۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی زنجان به آبیاری نوین مجهز شد صفحه اول روزنامه های استان زنجان ۳۰ آبان ۱۳۹۷دریافت شماره شبادرگفتگو با مهر عنوان شد: هفته وحدت بهترین فرصت برای تقویت اتحاد بین مسلمانان است نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری: رسالت رسانه دینی تبیین سیاست‌های کلان نظام است دستگیری شکارچیان آهو در زنجانمدیر کل تعزیرات حکومتی زنجان: برخورد جدی با قاچاقچیان سوخت در زنجان مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان: سنگرهای تبلیغی و دینی را تقویت کنیم رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان: مناطق آسیب پذیر را شناسایی کنیم/ امور فرهنگی در اولویت صفحه اول روزنامه های استان زنجان ۲۹ آبان ۱۳۹۷قندی که کام ها را تلخ می کندعمل پیوند کلیه از بیمار مرگ مغزی در زنجان امکان پذیر است

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۵:۵۸:۰۰
طلوع خورشید ۷:۲۷:۰۰
اذان ظهر۱۲:۲۶:۰۰
غروب خورشید ۵:۲۴:۰۰
اذان مغرب ۵:۴۴:۰۰
نیمه شب شرعی ۱۱:۴۱:۰۰
بازدیدها
بازديد امروز :7514
بازديد ديروز :10400
بازديد کل :5993845