موضوعات داغ     سایت جامع استان زنجان   |  سایت خبری زنجان   |   افراد آنلاین : ۴۵۳     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
دما هم اکنون ۳ °C
دمای زنجان در ساعات آینده

تبليغات A
محبوب ترین ها
استان زنجانمپ زنجانساختمان پزشکان زنجانبانک اطلاعات پزشکان استان زنجاندیوار زنجانآشنایی کامل با اقلیم آب و هوای استان زنجانکانال تلگرام استان زنجانپورتال استان زنجانطراحی سایت در زنجانمشاهده ترافیک زنجانسایت پزشکان زنجاندرباره سایت استان زنجانهوای زنجانتبلیغات در سایت زنجانمرکز خرید و فروش خودرو زنجاناطلاعات عمومی استان زنجانبانک کوثر زنجانتبلیغات در زنجانترافیک آنلاین استان زنجانمساحت استان زنجانمساحت شهر زنجاننام دیگر شهر زنجانشهرهای زنجاناخبار استان زنجانبانک انصار زنجاناذان صبح به افق زنجانجاهای دیدنی زنجاناستان زنجان.pdfبیمه پاسارگاد نمایندگی زنجانفروشگاه اینترنتی زنجانسایت خبری زنجانبازار خودرو زنجانخرید بلیط زنجانآژانس مسافرتی زنجانکاملترین مقاله گنبد سلطانیه زنجانآموزش پرورش زنجاننقشه کامل استان زنجاندیوارزنجانشهرک خودرو زنجانكاروانسرا سنگي زنجانسوغات استان زنجانپرواز زنجان به مشهدسوالات مذهبی : احکام صیغه - پاسخ به سوالات شرعیبازار آنلاین زنجانکد پستی استان زنجان و شهرهای زنجانهلال احمر زنجانمجوز پورتال استان زنجانشهربازی زنجانجمعیت استان زنجانجمعیت شهر زنجانزبان مردم زنجانبانک استان زنجانبانک مهر اقتصاد زنجانتفرجگاه های زنجانتبلیغات اینترنتی در استان زنجانفروشگاه اینترنتی کتاب زنجاننرخ کرایه تاکسی ها در زنجانفروشگاه صنایع دستی زنجاننقشه آنلاین ترافیک+زنجانسینما بهمن زنجانغاری در استان زنجانچشمه هاي آب گرم طبيعي استان زنجانسد تهم زنجانمجموعه زیبای گردشگری و تفريحي گاوازنگ زنجانمس زنجانچاقو زنجانفروش گوشت با کد پستی در زنجان

هر آنچه که باید از کامپیوتر بدانیمهنگامي که شما رايانه جديدي خريداري مي‌کنيد يا اينکه ويندوز آن را مجددا نصب مي‌کنيد، به خاطر نو بودن رايانه و يا پس از نصب مجدد ويندوز، کارايي رايانه‌تان بسيار بالاتر از گذشته شده است. حالا با انجام چند ترفند شما مي‌توانيد سرعت و کارايي رايانه‌تان را باز هم بيشتر کنيد.
اولين کار،تميز کردن سيستم رايانه است. (مخصوص رايانه‌هايي که چندين ماه از خريد آن گذشته است)
ابتدا رايانه را خاموش و سپس برق آن را قطع کنيد. حال با احتياط قاب کيس رايانه خود را باز کنيد. خيلي دقت کنيد و مراقب باشيد، مخصوصا اگر براي اولين بار اين کار را تجربه مي‌کنيد. هيچ جسم فلزي را داخل کيس و نزديک بردهاي رايانه نبريد چون امکان دارد به قطعات الکترونيکي آن صدمه بزند. از لمس کردن قطعات الکترونيکي روي بردهاي(مدارهاي الکترونيکي) رايانه‌تان پرهيز کنيد، زيرا احتمال دارد الکتريسته ساکن حاصل از اصطکاک لباس شما و... باعث صدمه زدن و سوختن آن قطعه شود. حالا با احتياط گرد و غبار جمع شده در کف کيس را تميز کنيد. مطمئن شويد که فن‌هاي سيستم‌تان به نرمي مي‌چرخند و گرد و غباري هم روي آنها نيست.
بعد از اتمام اين کار قاب کيس را ببنديد، برق را وصل و رايانه‌تان را روشن کنيد. حالا نوبت حذف برنامه‌هاي غيرضروري روي سيستم است، براي اين منظور به منوي Start رفته و بعد Control panel را انتخاب کنيد تا پنجره آن باز شود.
سپس Add or Remove Programs را انتخاب کرده و روي آن کليک کنيد. پنجره‌اي باز مي‌شود و ليست برنامه‌هاي نصب شده بر روي رايانه‌تان را نشان مي‌دهد. نرم‌افزارهايي را که نصب کرديد و نيازي به آنها نداريد انتخاب کرده و حذف کنيد. با ساير برنامه‌هاي نصب شده کاري نداشته باشيد چون در صورتي که يک راه‌انداز سخت‌افزار و يا يک برنامه ضروري سيستم خود را حذف کنيد، سيستم شما با مشکل روبه‌رو مي‌شود.
پس از اتمام اين کار فرصت خوبي است که هارد‌ديسک خود را مرتب کنيد. براي اين منظور درايو C «هر درايوي که ويندوز در آن نصب شده است» را انتخاب و سپس کليک راست کنيد و گزينه آخر يعني Properties را انتخاب کنيد، پنجره جديدي باز مي‌شود، روي Disk Cleanup کليک کنيد تا اجرا شود سپس قسمت‌هايي که حجم زيادي اشغال کردند، در صورتي که نيازي به آنها نداشتيد انتخاب کرده و سپس روي OK کليک کنيد.
پس از اتمام اين مرحله، نوبت مرتب کردن فايل‌ها در هارد ديسک‌تان است، با چيده شدن فايل‌ها به طور مرتب و منظم در کنار هم سرعت و کارايي‌ هارد ديسک و مسلما رايانه‌تان بيشتر مي‌شود. اين کار به Defrag کردن معروف است. بايد Tools را از همان پنجره Properties درايوتان انتخاب کنيد. در اين قسمت سه بخش وجود دارد که ما بخش Defragmentation را انتخاب مي‌کنيم تا پنجره آن باز شود. حالا درايو C را انتخاب و سپس روي دکمه Defragment کليک مي‌کنيم تا کار Defrag آغاز شود ممکن است انجام اين کار زمان زيادي ببرد، البته اين بستگي به ظرفيت‌ هارد ديسک‌تان و اين‌که چقدر از آن اشغال شده است دارد. اين کار را براي ساير درايوهايتان نيز انجام دهيد.
پس از انجام اين کارها حالا وقت آن رسيده تا از شر يکسري برنامه‌هاي غيرضروري که در هنگام بالا آمدن ويندوز اجرا مي‌شوند و با اشغال فضايي از حافظه و گهگاه استفاده از Cpu، سرعت و کارايي رايانه‌تان را کاهش مي‌دهند، خلاص شويد. براي اين منظور به منوي Start، برويد و Run را انتخاب کنيد. حالا در پنجره باز شده عبارت msconfig را تايپ و سپس ok را کليک کنيد.
پنجره جديدي باز مي‌شود. گزينه آخر يعني Start up را انتخاب کنيد. حالا ليست تمامي برنامه‌هايي که در هنگام شروع به کار ويندوز، آنها نيز اجرا مي‌شوند ظاهر مي‌شود. بايد برنامه‌هاي غيرضروري را انتخاب کنيد و تيک جلوي آنها را برداريد. به طور مثال دنبال برنامه‌هايي مانند Nero، winamp، iTunes Helper و... بگرديد و دقت کنيد که فقط تيک آنها را برداريد و Disable نکنيد و به ساير بخش‌ها نيز اکيدا دست نزنيد که امکان دارد ويندوزتان صدمه جدي ‌ببيند و احتمال اين‌که ويندوزتان بالا نيايد بسيار زياد است. پس از اتمام اين مراحل يک‌بار رايانه خود را خاموش و سپس دوباره آن را راه‌اندازي کنيد

پایان مطلب درباره ترفندهای رایانه ای/

برچسب ها  


دیدگاه های شما - ترفندهای کامپیوتر: ترفندهايي براي بالا بردن سرعت کامپیوتر


نام شما


آدرس ایمیل


آدرس وب سایت


متن نظر
لطفا کد مشاهده شد در تصویر را وارد نماییدتبليغات B
آخرین مطالب
یخبندان در زنجانموزه مردم ­شناسي رختشويخانه زنجانموزه تاريخ طبيعی زنجانموزه گنبد سلطانيه زنجانموزه مردان نمكي زنجانموزه باستان شناسی گنبد سلطانيه استان زنجانموزه شهدا زنجانسوغات استان زنجانآزاد راه زنجان قزوین و یک بام و دو هوای آنشهریه دندانپزشکی پردیس دانشگاه علوم پزشکی زنجانطرح ایران‌ مهارت در زنجانمليله زنجانچاروق زنجانمس زنجانفروش گوشت با کد پستی در زنجانچاقو زنجانچاقو و مس رکورداران استان زنجان قلعه بهستان ماهنشان استان زنجانكاروانسرا سنگي زنجانمجموعه زیبای گردشگری و تفريحي گاوازنگ زنجاندشت سهرین زنجانسد تهم زنجانزنجانی ها مردمانی از جنس شعور و شور حسینیچشمه هاي آب گرم طبيعي استان زنجانشهربازی زنجانغاری در استان زنجانراهپیمایی ۲۲ بهمن نشان دهنده اقتدار و عظمت ملت ایراندبيرستان شريعتي زنجانشایعه داعش در زنجان؟کلاهبرداری از طریق دیوار زنجانجاودانه شدن ميدان انقلاب زنجان در فهرست آثار ملي ایرانگردشگری از محورهای مهم توسعه استان زنجانافتتاح قبرستان جدید زنجانزنجان با کربلا و ترابوزان خواهر خوانده شدمنطقه چهار زنجاندانلود انقلاب فاطمی حاج مهدی رسولیگزارش خبری از شورای شهر زنجانقالب نظام آموزشی مهارت و فناوری رویکرد دانشگاه جامعآغاز عملیات اجرایی احداث خیابان در پادگان زنجانافتتاح ۱۱ پروژه صنعتی در شهرک های صنعتی استان زنجان[آرشیو مطالب]

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۵:۴۰
طلوع خورشید ۰۷:۰۵
اذان ظهر۱۲:۳۰
غروب خورشید ۱۷:۵۶
اذان مغرب ۱۸:۱۵
نیمه شب شرعی ۲۳:۴۸
بازدیدها
بازديد امروز :15755
بازديد ديروز :13616
بازديد کل :11411657