محبوب ترین ها    | استان زنجان | آرایشگاه زنانه در زنجان          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۲۴۰     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
دما هم اکنون ۳۰ °C
دمای زنجان در ساعات آینده

تبليغات A
محبوب ترین ها

امجد باقری روز دوشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: هرگونه رفتار ناپسند و غیرانسانی علیه حیوانات، شامل شکنجه و آزار، کتک زدن، جنگ انداختن، نگهداری در محل نامناسب و کشتن بی دلیل، انصاف نیست و باید با خاطیان برخورد شود.
وی اظهار داشت: البته تعداد افرادی که مبادرت به حیوان آزاری می کنند، معدود می باشد و در این میان انسان های زیادی نیز هستند که به حیوانات، عشق می ورزند و با دیدن صحنه های آزار و اذیت جانوران، برآشفته و احساساتشان به شدت جریحه دار می شود.
باقری اعلام کرد: متاسفانه امسال شاهد 2 مورد حیوان آزاری در استان زنجان بودیم که محیط زیست پس از اطلاع از موضوع به جد پیگیر شد تا خاطیان، تاوان رفتار خشونت بار خود را بپردازند.
وی خاطرنشان کرد: مردم زنجان با حیوانات، بسیار مهربان هستند اما برخی افراد نیز که تعدادشان بسیار اندک است بنا به دلایلی که شاید عمده علت آن نیز ناآگاهی باشد رفتار نامناسبی با حیوان می کنند که باید تغییر رفتار دهند.
باقری ادامه داد: در بحت حیوان آزاری، بلافاصله محیط زیست برای پیگیری موضوع و دستگیری فرد خاطی وارد عمل می شود و قضات نیز حکم های مناسبی را برای آنان درنظر می گیرد که این رای ها، بازدارنده هستند و موجب پیشگیری از حیوان آزاری می شود.
مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: انسان مالک زمین نیست و تمام موجودات زنده حق حیات و زندگی در آن را دارند و افراد باید از زیاده خواهی های خود دست بردارند و به طبیعت و حیات وحش، دست درازی نکنند چراکه ضرر و زیان آن متوجه خود انسان ها خواهد شد.
باقری افزود: در مدارس و همچنین از بزرگان خانواده، انتظار می رود کوچکترها را به داشتن رفتار مناسب با حیوانات، ترغیب کنند تا از همان دوران کودکی یاد بگیرند که در همه حال باید مراعات حال حیوانات را کرده و با تمام مخلوقات، رفتار مهربانانه داشته باشند.
به گزارش ایرنا، متاسفانه هر از چند گاهی در گوشه و کنار کشور حوادثی چون اذیت و آزار یا کشتار بیرحمانه حیوانات اتفاق می افتد که مشاهده آن صحنه ها، قلوب بسیاری از انسان ها را به درد می آورد و انتظار برخورد سخت و بازدارنده با مسببان را دارند.
در آبان ماه جاری، یک فرد خاطی که با بستن یک قلاده سگ به قسمت عقب خودرو و حرکت در جاده با سرعت بالا به حیوان آزاری دست زده بود، با پیگیری های محیط زیست و تلاش مقامات قضایی و انتظامی، با تلاش پلیس فتای استان شناسایی و دستگیر و به منظور اعمال قانون به مراجع قضایی تحویل شد.
همچنین تنی چند از اهالی روستای خورجهان از توابع شهرستان ماهنشان به همراه سگ های گله، پای در محل زندگی یک قلاده گراز گذاشته و سگ ها را به جانش انداختند.
مشاهده صحنه جدال سگ های روستا با این گراز، بیانگر آن بود که مردی که خود نیز در این صحنه آسیب دید، گراز را به سمت سگ ها هول می دهد و افراد حاضر در محل نیز با خیالی آسوده فیلمبرداری کرده و پیرمرد را نجات نمی دهند.
متاسفانه این گراز تنومند به دست خاطیان و سگ های گله تلف و پیرمرد نیز که از ناحیه باسن، ران و دست ها زخمی شده بود برای مداوا به بیمارستان منتقل شد. 
دیدگاه های شما - رفتار خشونت آمیز با حیوانات به دور از انسانیت و جرم است


نام شما


آدرس ایمیل


آدرس وب سایت


متن نظر
لطفا کد مشاهده شد در تصویر را وارد نماییدتبليغات B
آخرین مطالب سایت استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۴:۱۰
طلوع خورشید ۰۵:۵۹
اذان ظهر۱۳:۱۹
غروب خورشید ۲۰:۳۹
اذان مغرب ۲۱:۰۱
نیمه شب شرعی ۰۰:۲۴
بازدیدها
بازديد امروز :2829
بازديد ديروز :3657
بازديد کل :13707333