محبوب ترین ها    | ورود به خبرهای زنجان | استان زنجان          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۲۸۵     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
محبوب ترین ها
۱۳۹۷/۰۹/۰۵

اصغر جعفری در گفتگو با خبرنگار مهر به آمار مسمومیت با مونواکسید کربن طی هشت ماه امسال در استان زنجان اشاره کرد و افزود: طی این بازه زمانی  تا به امروز ۶۲ نفر دچار مسمومیت شده‌ و دو نفر نیز فوت‌ شدند. 

 

وی اظهار کرد: از این تعداد مصدوم ناشی از مسمومیت با گاز ۱۶ نفر آقا، ۲۳خانم و ۲۳ کودک بودند و بیشتر این مصدومین با بخاری و آبگرمکن دچار مسمومیت شدند. 

 

جعفری تأکید کرد: اقدامات اولیه اورژانسی حفظ خونسردی و خارج کردن افراد از داخل محیط به بیرون و باز کردن در و پنجره‌ها جهت جلوگیری از مسمومیت کسی است که برای نجات رفته، باز کردن یقه پیراهن و کمربند و لباس‌های تنگ، گرم کردن شخص با پتو از مهم‌ترین اقدامات برای نجات مصدومین براثرگازگرفتگی است.

 

وی تصریح کرد: خانم‌های باردار، نوزادان ، کودکان، سالمندان و بیماران قلبی و تنفسی درخطر بیشتری هستند و ممکن هست در یک محیط آلوده فقط این اشخاص از بین نفرات دچار مسمومیت شوند.

 

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی زنجان یادآور شد: اورژانس استان به لحاظ رسیدن به‌موقع بر بالین بیمار از میانگین کشوری، در  موقعیت مطلوب‌تری قرار دارد.

  
دیدگاه های شما
نام شما


آدرس ایمیل


آدرس وب سایت


متن نظر


CAPTCHAآخرین مطالب سایت جامع استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۴:۵۷
طلوع خورشید ۰۶:۲۲
اذان ظهر۱۲:۰۳
غروب خورشید ۱۷:۴۳
اذان مغرب ۱۸:۰۲
نیمه شب شرعی ۲۳:۲۰
اوقات شرعی به تفکیک شهرستان

بازدیدها
بازديد امروز :10374
بازديد ديروز :24388
بازديد کل :6730997