محبوب ترین ها    | استان زنجان | آرایشگاه زنانه در زنجان          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۲۹۹     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
دما هم اکنون ۳۱ °C
دمای زنجان در ساعات آینده

تبليغات A
محبوب ترین ها
۱۳۹۷/۱۱/۱۶

 

اخبار زنجان : به گزارش واحد خبر سایت جامع استان زنجان ، شصت و چهارمین جلسه رسمی و علنی شورای شهر زنجان با حضور هشت عضو شورا و شهردار زنجان در غیاب احمد نصیری، رئیس کمیسیون نظارت و پیگیری شورای اسلامی شهر زنجان با بررسی دستور کارهای مختلف برگزار شد.

این جلسه با بررسی دستور کارهای مختلف از جمله نام‌گذاری‌های اخیر شورای شهر، تخصیص پنج قطعه متعلق به شهرداری از قطعات واگذار شده از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، تسویه مطالبات شهرداری بابت پلاک‌های ثبتی دانشگاه پیام نور و ... بررسی شد.

*ضعف نظارت ریشه بسیاری از مشکلات در جامعه است

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان در ابتدای این جلسه ضمن تبریک دهه فجر اظهار کرد: قطعا پیشرفت کشور در سال‌های مختلف متفاوت است، اما بستگی دارد که در یک بازه زمانی پیشرفت به چه شکلی رخ دهد.

اسماعیل دویران با بیان اینکه مسئله اساسی امروز ما این است که با وجود اینکه پس از انقلاب شرایط عادی نبود، اما حرکت شتاب‌دار بود،گفت: از همین رو باید نگاه واقع بینانه به پیشرفت‌ها داشته باشیم چون زمانی ما به این موقعیت رسیدیم که شرایط کشور عادی نبوده و بسیاری از کشورها همواره به دنبال این بوده‌‌اند که استقلال کشور را زیر سوال ببرند.

وی با بیان اینکه اگر همین امروز هم دولت نصف کارکنان خود را به بخش نظارت بفرستد بسیاری  موضوعات حل خواهد شد چون بسیاری از مشکلات موجود ناشی از عدم نظارت بوده است، گفت: نگاهی به داده‌های آماری نشان می‌دهد که پیشرفت کشور پس از انقلاب چشمگیر و جهش‌دار بوده است.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه موضوع دیگر این است که ما در این ایام همواره پروژه‌هایی را آغاز می‌کنیم، گفت: نگاهی به پروژه‌ها نشان داد که بسیاری از این پروژه‌ها ادامه‌دار بوده است، از همین رو از افرادی که قبلا برای این پروژه‌ها تلاش کرده‌اند، تقدیر می‌کنیم.

وی با بیان اینکه نگاهی به سبزه‌میدان نشان می‌دهد که همیشه در ادوار مختلف نگاه دلسوزانه‌ای به این پروژه بوده است که این پروژه راهبری شود، تصریح کرد: منتهی امروز یک همدلی برای آغاز این پروژه رخ داده است و اگر این همدلی نبود شاید پروژه به شکلی که دوست داشتیم آغاز نمی‌شد از همین رو باید به این نتیجه برسیم که پروژه‌‌هایی به سرانجام خواهد رسید که همدلی در آن رخ دهد.

دویران با بیان اینکه به زودی فرایند انتخاب پیمان‌کار پروژه سبزه‌میدان انجام خواهد شد، گفت: امیدواریم قبل از عید نوروز فرایند انجام شود.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان همچنین به بحث پروژه زینبیه غربی اشاره کرد و گفت: همین تمرکز و وحدت رویه در این پروژه نیز جواب داده و منجر به نتایج خوبی شده است.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از پروژه‌ها مشکل بودجه ندارد، گفت: همین بحث همدلی و مدیریت درست موجب پیشرفت بهتر پروژه خواهد شد.

*زنجان چهار منطقه‌ای شد

شهردار زنجان نیز در این جلسه با یادآوری وقایع ایام سال قبل اظهار کرد: از همان مقطع با پیگیری مشاور به دنبال این بودیم که مناطق شهری زنجان به چهار منطقه افزایش پیدا کند.

مسیح‌الله معصومی با اشاره به اینکه پس از پیگیری متوجه شدیم که زنجان فقط دو منطقه دارد و در نهایت با سه منطقه و یک ناحیه ویژه موافقت شد، گفت: البته ما به این امر بسنده نکردیم و گفتیم باید زنجان چهار منطقه شود که این امر محقق شد.

وی به مزایای چهار منطقه‌ای شدن شهر زنجان در افزایش رتبه شهرداری‌ها و کمک‌های دولتی در نتیجه چهار منطقه شدن شهر زنجان اشاره کرد و گفت: این امر موجب عدالت محوری شده و حدود چهار منطقه ۱۰۰ هزار نفری خواهیم داشت.

شهردار زنجان با اشاره به اینکه به لحاظ صدور پروانه نیز متعادل رفتار کرده و در زمینه ساخت سکونت‌گاه‌های غیررسمی و مرزهای شاخص داشتن نیز تلاش خواهد شد، گفت: در زمینه بودجه‌ای نیز تلاش خواهیم کرد که عدالت رعایت شود.

وی با اشاره به اینکه به پروژه سبزه‌میدان همواره نگاه دلسوزانه بوده ولی گاها مسیرها غلط طی شده است، تصریح کرد: روزی که ما آمدیم فقط برای انجام فاز نخست ۲۸۰ میلیارد تومان در نطر گرفته شده بود که ممکن بود در یک گرداب بیفتیم، اما اقدامی که امروز در سبک‌سازی طرح انجام شده است یک اقدام مناسب بوده است.

معصومی همچنین از افتتاح بهشت زهرا و آرامستان شهرداری زنجان خبر داد و گفت: فردا بازارچه شهید رجایی، ساختمان سیما و منظر شهری و گلخانه مرکزی شهر افتتاح خواهد شد.

*خواهرخواندگی زنجان با کربلا

 نایب رئیس شورای اسلامی شهر زنجان نیز به موضوع خواهرخواندگی زنجان با کربلا اشاره کرد و اظهار داشت: اشتراکات بسیار مذهبی بین زنجان و کربلا به عنوان پایتخت شور و شعور حسینی وجود دارد به همین دلیل باید بسترسازی برای رزرو مکان مناسب برای برقراری موکب زائران حسینی در ایام اربعین مذاکرات لازم صورت گرفت.

سجاد خدایی با اشاره به اینکه طبق پیگیری صورت گرفته و در پی آخرین سفر مسؤولان به تهران منتظر دعوت نامه ما هستند که سفری به زنجان داشته باشند و خواهرخواندگی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه با این کار به دنبال این هستیم که از هتل‌های آنجا برای اسکان همشهریان استفاده خواهیم کرد، گفت: وقتی خواهرخواندگی انجام شود مسافران و زائران عراقی علاوه بر سایر شهرها به زنجان نیز خواهند آمد.

رئیس کمیسیون عمران و توسعه محیط زیست شورای اسلامی شهر زنجان نیز با اشاره به اینکه حجم مبادلات ما با عراق ۱۳ میلیارد دلار است، گفت: الان در عراق به بسیاری از اقلام نیار دارند، اما ما در ذیل بهانه فرهنگی به بسیاری از برنامه‌ها دست خواهیم یافت.

عباس راشاد با ذکر این سوال که آیا باید اشتغال را در مرزهای جغرافیایی خودمان پیدا کنیم، افزود: بحث خواهرخواندگی با عراق قابل مقایسه با ترابوزان نیست و این یک امر فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی است.

وی گفت: از شهردار نیز می‌خواهیم که برای تفاهمات بیشتر در این زمینه پیگیری جدی داشته باشند.

مسعود مرادخانی رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر زنجان نیز با تاکید بر بررسی بیشتر این امر گفت: تا آنجا که بنده اطلاع دارم، چیزی از این خواهرخواندگی‌ها عاید شهرها نشده است.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان نیز با بیان اینکه تهران با ۲۲ شهر خواهر خوانده است، گفت: مثلا اصفهان با فلورانس ایتالیا خواهرخوانده است و از همین رو هرکسی از اصفهان به آنجا برود همه هتل‌ها باید ۳۰ درصد تخفیف بدهند.

اسماعیل دویران با اشاره به اینکه ما وقتی با جایی خواهر خوانده می‌شویم باید از آن استفاده کنیم‌، گفت: این امر نیازمند عزم استانی است هرچند که طبق اطلاعات گرفته شده، از زنجانی‌ها در کربلا کار می‌کنند.

وی گفت: خواهرخواندگی نباید برای شهرداری هزینه بتراشد بلکه باید از این امر استفاده کنیم تا هم آنها بیایند و هم ما از ظرفیت آنها استفاده کنیم.

*تابلوهای هاشمی را از شهر جمع کنید

در پایان این جلسه پس از بررسی دستور جلسات مختلف، بحث نام‌گذاری معابر شهری زنجان از جمله تقاطع تعاون و بلوار آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بررسی شد که با واکنش اعضا مواجه شد.

بر اساس صورت جلسه ارائه شده قرار بود که تقاطع تعاون به تقاطع برق و حد فاصل بین این تقاطع تا تقاطع نصر به بلوار تعاون یا تقاطع تعاون تغییر نام دهد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر زنجان در این باره با یادآوری اتفاقات سال گذشته جلسه شورای شهر زنجان اظهار کرد: در آن جلسه لایحه شهرداری این بود که ادامه خیابان اول کارمندان تا دیوار فعلی پادگان به اسم آیت‌الله هاشمی باشد اما مصوبه این بود که یکی از معابر یا میادین باشد و مشخص نشده بود.

سجاد خدایی با اشاره به اینکه این موضوع باید به صورت شفاف تعیین تکلیف شود و به کمیته نام‌گذاری برگردد، گفت: با توجه به اینکه اختلاف بر سر تصویب و یا عدم تصویب این مصوبه وجود دارد از همین رو فیلم جلسه با حضور اصحاب رسانه چک می‌شود تا حقیقت مشخص شود.

وی افزود: اما در هر صورت یک بلوار به اسم ملاصدرا داریم که شخصیت بزرگی هستند و خود عاصم زنجانی نیز از شخصیت‌های شهیر زنجانی است پس درست نیست بین بلوار مربوط به این دو شخصیت اسامی دیگری گنجانده شود.

رئیس کمیسیون بودجه و امور حقوقی شورای اسلامی شهر زنجان نیز در این جلسه ضمن حمایت از نام‌گذاری بلوار آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: اگر دوستان اصرار دارند که این موضوع تصویب نشده بنده از رئیس شورا درخواست می‌کنم که فیلم را بازبینی کنند.

رحمان احمدی افزود: بنده تعجب می‌کنم، چطور وقتی نام‌گذاری محور داودقلی زینبیه غربی و شرقی مطرح است، مشکلی پیش نمی‌آید، ولی در نام‌گذاری بلوار آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یقه‌گیری می‌شود.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر زنجان نیز در این جلسه اظهار کرد: سال قبل مصوبه این بود که یکی از معابر به نام آیت‌الله هاشمی باشد نه اینکه ادامه ملاصدرا را به نام وی نام‌گذاری کنند.

کاظم افشارچی با بازگویی وقایع سال گذشته و اظهارات رئیس سابق شورای شهر زنجان به اهالی محله بلوار ملاصدرا مبنی بر اینکه قرار است یکی از معابر به نام آیت‌الله هاشمی باشد، نه ادامه بلوار ملاصدرا گفت: خود آقای نصیری در این اظهارات بیان کرده‌اند که ما نام‌گذاری یکی از معابر را تصویب کردیم نه ادامه ملاصدرا را.

وی افزود: عرض بنده این است اگر برای این نام‌گذاری مصوبه موجود است، پس نصب تابلوها درست بوده است، اما اگر مصوبه ندارد باید تابلوها جمع شود.

رئیس شورای شهر زنجان نیز در واکنش به کشمکش‌های بین اعضا درباره این نام‌گذاری گفت: بهتر است بحث را سیاسی نکنیم، چرا که در جلسات آتی فیلم را بررسی کرده و بر اساس‌ آن عمل خواهیم کرد.

عباس راشاد رئیس کمیسیون توسعه عمران و محیط زیست شورای اسلامی شهر زنجان نیز با اشاره به وقایع جلسه نام‌گذاری یکی از معابر به نام‌ ایت‌الله هاشمی رفسنجانی اظهارکرد: بنده به یاد دارم که این اتفاق در سالگرد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رخ داد و شهردار نیز زیر فشار یک لایحه به شورا آورده بود که آن را مصوب کند.

مسیح‌الله معصومی شهردار زنجان نیز در واکنش به اظهارات اعضای شورا اینطور گفت: تقاطع تعاون مصوبه دارد و تابلو نیز نصب شده است و فرماندار نیز آن را تایید کرده است اما درباره بلوار آیت‌الله هاشمی بنده پیشنهاد می‌کنم که تا قطعی شدن موضوع تابلوها باقی بماند.

حمیدرضا حمیدی دیگر عضو شورای شهر زنجان نیز در این جلسه گفت: تعاون اصرار دارد که تقاطع به نام آنها باشد.
حمیدرضا حمیدی افزود: پیشنهاد بنده این است که تقریبا تقاطع فعلی تعاون به تقاطع برق تغییر نام پیدا کند و از بلوار ارتش به سمت نصر به نام بلوار تعاون نام‌گذاری شود، یعنی بخش شرقی پادگان بلوار تعاون نام بگیرد.
در نهایت پس از پایان بحث اعضا درباره این نام‌گذاری‌ها مقرر شد که نام‌گذاری بلوار تعاون و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به کمیته برگردد و در آنجا بررسی شود و درباره نصب تابلوهای هاشمی رفنسجانی و تصمیمات اخذ شده در این باره طی سال گذشته نیز از ویدئو چک کمک گرفته شود.

منبع:فارس زنجان
دیدگاه های شما - گزارش خبری از شورای شهر زنجان


نام شما


آدرس ایمیل


آدرس وب سایت


متن نظر
لطفا کد مشاهده شد در تصویر را وارد نماییدتبليغات B
آخرین مطالب سایت استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۴:۱۰
طلوع خورشید ۰۵:۵۹
اذان ظهر۱۳:۱۹
غروب خورشید ۲۰:۳۹
اذان مغرب ۲۱:۰۱
نیمه شب شرعی ۰۰:۲۴
بازدیدها
بازديد امروز :2898
بازديد ديروز :3657
بازديد کل :13707402