محبوب ترین ها    | استان زنجان | آرایشگاه زنانه در زنجان          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۲۴۷     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
دما هم اکنون ۳۰ °C
دمای زنجان در ساعات آینده

تبليغات A
محبوب ترین ها

 

اخبار زنجان : به گزارش واحد خبر سایت جامع استان زنجان ، سجاد خدایی ظهر امروز در جلسه رسمی و علنی شورای شهر زنجان با اشاره به ویژگی‌های شهر زنجان اظهار کرد: اشتراکات بسیار مذهبی بین زنجان و کربلا به عنوان پایتخت شور و شعور حسینی وجود دارد به همین دلیل باید بسترسازی برای رزرو مکان مناسب برای برقراری موکب زائران حسینی در ایام اربعین مذاکرات لازم صورت گرفت.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به اینکه طبق پیگیری صورت گرفته و در پی آخرین سفر مسؤولان به تهران منتظر دعوت نامه ما هستند که سفری به زنجان داشته باشند و خواهرخواندگی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه با این کار به دنبال این هستیم که از هتل‌های آنجا برای اسکان همشهریان استفاده خواهیم کرد، گفت: وقتی خواهرخواندگی انجام شود مسافران و زائران عراقی علاوه بر سایر شهرها به زنجان نیز خواهند آمد.

رئیس کمیسیون عمران و توسعه محیط زیست شورای اسلامی شهر زنجان نیز با اشاره به اینکه حجم مبادلات ما با عراق ۱۳ میلیارد دلار است، گفت: الان در عراق به بسیاری از اقلام نیار دارند، اما ما در ذیل بهانه فرهنگی به بسیاری از برنامه‌ها دست خواهیم یافت.

عباس راشاد با ذکر این سوال که آیا باید اشتغال را در مرزهای جغرافیایی خودمان پیدا کنیم، افزود: بحث خواهرخواندگی با عراق قابل مقایسه با ترابوزان نیست و این یک امر فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی است.

وی گفت: از شهردار نیز می‌خواهیم که برای تفاهمات بیشتر در این زمینه پیگیری جدی داشته باشند.

مسعود مرادخانی رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر زنجان نیز با تاکید بر بررسی بیشتر این امر گفت: تا آنجا که بنده اطلاع دارم، چیزی از این خواهرخواندگی‌ها عاید شهرها نشده است.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان نیز با بیان اینکه تهران با ۲۲ شهر خواهر خوانده است، گفت: مثلا اصفهان با فلورانس ایتالیا خواهرخوانده است و از همین رو هرکسی از اصفهان به آنجا برود همه هتل‌ها باید ۳۰ درصد تخفیف بدهند.

اسماعیل دویران با اشاره به اینکه ما وقتی با جایی خواهر خوانده می‌شویم باید از آن استفاده کنیم‌، گفت: این امر نیازمند عزم استانی است هرچند که طبق اطلاعات گرفته شده، از زنجانی‌ها در کربلا کار می‌کنند.

وی گفت: خواهرخواندگی نباید برای شهرداری هزینه بتراشد بلکه باید از این امر استفاده کنیم تا هم آنها بیایند و هم ما از ظرفیت آنها استفاده کنیم.

منبع:فارس زنجان
دیدگاه های شما - زنجان با کربلا و ترابوزان خواهر خوانده شد


نام شما


آدرس ایمیل


آدرس وب سایت


متن نظر
لطفا کد مشاهده شد در تصویر را وارد نماییدتبليغات B
آخرین مطالب سایت استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۴:۱۰
طلوع خورشید ۰۵:۵۹
اذان ظهر۱۳:۱۹
غروب خورشید ۲۰:۳۹
اذان مغرب ۲۱:۰۱
نیمه شب شرعی ۰۰:۲۴
بازدیدها
بازديد امروز :2829
بازديد ديروز :3657
بازديد کل :13707333