محبوب ترین ها    | استان زنجان | تبلیغات در سایت زنجان          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۶۱     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
دما هم اکنون ۱۸ °C
دمای زنجان در ساعات آینده

تبليغات A
محبوب ترین ها

اخبار زنجان : به گزارش واحد خبر سایت جامع استان زنجان ، آزادراه قزوین- زنجان بخش سوم آزاد راه شماره ۲ کشور است که در سال 1375 رسما افتتاح شد.

این آزادراه با متصل کردن دو استان قزوین و زنجان از شهرهای قزوین - تاکستان - ابهر - خرمدره - زنجان رد شده و به اتوبان زنجان - تبریز متصل می‌شود، آزادراهی که نه تنها موجب تسهیل در رفت‌ و آمد و ترانزیت کالا شده، بلکه موجب کاهش حوادث جاده‌ای نیز شده است.

اما چند سالی است که گلایه‌های زیادی نسبت به نگهداری این شریان حیاتی وجود دارد و در واقع می‌توان گفت، که وضعیت این آزادراه در دو بخش قزوین و زنجان مانند سیبی است که یک طرف آن سالم و طرف دیگر آن کرم زده است.

برای روشن شدن این قضیه باید به این نکته اشاره کرد که در وضعیت این آزادراه در طرف قزوین دارای روشنایی مناسب و آسفالتی مناسب و همراه با امکانات کامل است اما در طرف زنجان بر عکس طرف دیگر وضعیت آسفالت نامناسب و بدون روشنایی و امکانات کافی است.

اگر شما در شب از سمت تهران به طرف قزوین و سپس زنجان حرکت کنید در سمت قزوین در مسیری حرکت می‌کنید که کاملا روشن است و اگر همین مسیر را در سمت زنجان ادامه دهید به یک مسیر کاملا تاریک که با نور چراغ‌های خودروها روشن ‌می‌شود برخورد می‌کنید.

البته وضعیت آسفالت در مسیر دو طرف نیز دقیقا به همین منوال است و طرف قزوین کاملا صاف و عاری از هر گونه خرابی آسفالت است، اما در طرف دیگر و در استان زنجان به ویژه در نزدیکی شهر خرمدره در استان زنجان مسیر کاملا ناهموار و دارای چاله‌های زیادی است.

سال گذشته و در 26 دی‌ماه بود که دادستان سابق قزوین و مدیرکل فعلی دادگستری زنجان دستور پلمب عوارضی قزوین-زنجان و ممنوعیت اخذ عوارض در این محور را صادر کرد، دستوری که موجب شد تا وضعیت این آزاداره بهبود یابد.

این روزها وضعیت آزاداره به ویژه در سمت زنجان به گونه‌ای است که جا دارد مسؤولان برای بهبود وضعیت ان چنین دستوری را صادر کنند چرا که گلایه‌های شهروندان زنجانی در این مسیر افزایش یافته است.

 

نبود روشنایی و وضعیت خراب آسفالت

رئیس پلیس راه استان زنجان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به اینکه نبود روشنایی و وضعیت خراب آسفالت موجب افزایش تصادفات می‌شود، گفت: این وضعیت به مسؤولان دخیل در این امر گزارش و نامه‌نگاری‌هایی در این زمینه انجام گرفته است.

عباس مظفری با بیان اینکه مدیرکل دادگستری استان زنجان نیز پیگیر موضوع است، افزود: امیدواریم که با تلاش سازمان‌ها و ادارت مسؤول مشکلات آزاداره برطرف شود.

وی در مورد وضعیت آزادراه در نزدیکی شهر خرمدره ادامه داد: در بخشی از این مسیر در طول زمستان شاهد کولاک شدید هستیم که به دلیل نمک پاشی‌های متعدد شاهد از بین رفتم آسفالت در این محدوده هستیم.

رئیس پلیس راه استان زنجان با بیان اینکه در طول فصل زمستان امکان آسفالت ریزی و تعمیرات وجود ندارد، تصریح کرد: قرار شده تا متولیان امر با خاک چاله‌ها را پر کنند تا در صورت مناسب شدن هوا آسفالت مسیر تعمیر شود.

مظفری با بیان اینکه نبود روشنایی کافی در شب و وضعیت خراب مسیر و وجود چاله موجب افزایش تصادفات می‌شود، گفت: امیدواریم با همت مسؤولان مشکلات آزادراه به ویژه در طرف زنجان بر طرف شود.

به هر حال امیدواریم هر چه زودتر شاهد بهبود وضعیت آزادراه باشیم وضعیتی که در تماس‌های مختلف مخاطبان خبرگزاری از این وضعیت گلایه و خواستار بهبود آن هستند.

منبع:فارس زنجان
دیدگاه های شما - آزاد راه زنجان قزوین و یک بام و دو هوای آن


نام شما


آدرس ایمیل


آدرس وب سایت


متن نظر
لطفا کد مشاهده شد در تصویر را وارد نماییدتبليغات B
آخرین مطالب سایت استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۴:۲۱
طلوع خورشید ۰۶:۰۴
اذان ظهر۱۳:۱۳
غروب خورشید ۲۰:۲۳
اذان مغرب ۲۰:۴۴
نیمه شب شرعی ۰۰:۲۲
بازدیدها
بازديد امروز :2553
بازديد ديروز :20125
بازديد کل :13291585