محبوب ترین ها    | استان زنجان | تبلیغات در سایت زنجان          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۲۵۳     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
دما هم اکنون ۱۱ °C
دمای زنجان در ساعات آینده

تبليغات A
محبوب ترین ها

اخبار زنجان : به گزارش واحد خبر سایت جامع استان زنجان ، شرکت شهرک های صنعتی استان زنجان به منظور ایجاد شهرک‌های صنعتی با هدف استقرار و ساماندهی صنایع در سال ۱۳۶۹ تأسیس و فعالیت خود را با ۳ شهرک صنعتی آغاز کرد.

این شرکت هم اکنون دارای ۲۰ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب است که امکان واگذاری زمین در ۱۶ شهرک و ناحیه صنعتی آن وجود دارد و ۳ شهرک و ناحیه صنعتی دیگر نیز در حال آماده سازی جهت واگذاری هستند.

در سال ۹۷ علاوه بر انجام فعالیت های روتین؛ بحث کیفی سازی و مناسب سازی شهرک های صنعتی استان زنجان را در دستور کار خود قرار داده و در این راستا اقدامات ارزشمندی انجام شده است.

واگذاری ۳۱ هکتار زمین در شهرک‌های صنعتی استان زنجان در ۱۱ ماه سال ۹۷

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۳۱ هکتار زمین به متقاضیان برای ساخت واحدهای صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان زنجان واگذار شده است.

ایرج احمدی با بیان اینکه این میزان زمین در قالب ۱۲۷ قرارداد واگذار شده است، خاطرنشان کرد: میزان واگذاری زمین در ۱۱ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۶۰ درصدی داشته است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان ضمن تاکید بر ضرورت حمایت از سرمایه گذاران گفت: امیدوارم با تدابیر دولت برای حمایت از سرمایه گذاران و نیز پشتیبانی مردم عزیز با خرید و مصرف کالاهای ایرانی شاهد رونق تولید داخلی و نیز تحقق عینی اقتصاد مقاومتی باشیم.

۴۰ پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران بر روی ۴۰ برج روشنایی در شهرک های صنعتی زنجان نصب شد

 مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان گفت: به مناسبت گرامیداشت چهلمین بهار انقلاب شکوهمند اسلامی ۴۰ پرچم کشور عزیزمان بر روی برج های روشنایی در شهرک های صنعتی استان نصب شد.

ایرج احمدی افزود: برای این پروژه ها اعتباری بالغ بر ۳۴۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی، ملی و استانی هزینه شد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گفت: هدف این شرکت حمایت از سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی استان زنجان است که سعی داریم با تامین امکانات زیربنایی مورد نیاز و نیز ایجاد تعادل صنعتی با ایجاد شهرک های جدید در غرب استان در این راستا گام برداریم.

همزمان با ایام مبارک دهه فجر و با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، استاندار، نمایندگان زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولان استان، ناحیه کارگاهی صنایع دستی ظریفان زنجان به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان در این آیین گفت: برای تکمیل زیرساخت‌های این ناحیه کارگاهی افزون بر ۱۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

ایرج احمدی افزود: این ناحیه کارگاهی با مساحت۳/۲ هکتار در ضلع شمالی عوارضی آزادراه زنجان-تهران واقع شده و ساخت ۱۰۳ واحد به صورت نمایشگاهی-کارگاهی به همراه مرکز خدمات رفاهی، نمازخانه و استراحتگاه در آن پیش بینی شده است.

وی با اشاره به راه دسترسی این ناحیه کارگاهی از سمت آزادراه نیز گفت: با توجه به مذاکرات صورت گرفته با اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان و با عنایت به اینکه مرکز خدمات رفاهی در داخل این ناحیه کارگاهی در نظر گرفته شده است؛ بنابراین مشکل راه دسترسی این ناحیه از سمت آزادراه مرتفع شده است.

احمدی همچنین در خصوص ناحیه کارگاهی نیکان نیز گفت: درحال تملک زمین این ناحیه کارگاهی در جنب عوارضی آزادراه زنجان-تبریز می باشیم و خوشبختانه با مساعدت دستگاهای ذیربط، روند این کار سرعت گرفت.

بهره برداری از شهرک صنعتی برق، الکترونیک و آی تی زنجان

همزمان با ایام دهه فجر و با حضور مسئولان استان شهرک صنعتی برق، الکترونیک و آی تی زنجان به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان در حاشیه این آیین گفت: شهرک صنعتی برق، الکترونیک و آی‌تی زنجان در فاز نخست دارای ۴۰ هکتار مساحت است که ۲۶ هکتار آن زمین صنعتی است.

ایرج احمدی اظهار داشت: تا کنون برای تکمیل زیرساخت‌های این شهرک افزون بر ۵۵.۰۰۰ میلیون ریال از منابع داخلی، استانی و ملی هزینه شده است.

وی تاکید کرد: امکانات زیربنایی این شهرک از قبیل آب و برق تکمیل شده و شبکه توزیع گاز نیز اجرا و آماده تزریق گاز توسط شرکت گاز استان است.

احمدی در پایان گفت: امیدوارم راه‌اندزی این شهرک باعث ایجاد رونق در اقتصاد استان و سرمایه‌گذاری مطلوب در حوزه برق، الکترونیک و آی‌تی شود.

شایان ذکر است شهرک تخصصی برق، الکترونیک وآی تی زنجان در کیلومتر ۱۵ ضلع شمالی آزادراه زنجان- تهران واقع شده است.

برگزاری ۱۱ تور صنعتی توسط شرکت شهرک های صنعتی استان زنجان

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان از برگزاری ۱۱ تور صنعتی توسط واحد صنایع کوچک این شرکت در ۱۱ ماه امسال خبر داد و گفت: این تورها جهت بازدید ۳۰۵ نفر از واحدهای صنعتی مختلف داخل و خارج استان بوده است.

 احمدی اظهار داشت: هدف از برگزاری تورهای صنعتی، آشنایی صنعتگران و واحدهای صنعتی با توانمندیهای تولید و صنعت سایر رقبا، تبادل اطلاعات فنی، اقتصادی، تجاری و بازاریابی، فروش کالا و خدمات و خرید مواد اولیه و تجهیزات است.

وی اضافه کرد: برگزاری تورهای صنعتی فرصت مناسبی برای انعقاد قراردادهای تجاری و تبادلات تکنولوژیکی برای واحدها به وجود می آورد.

احمدی، ساماندهی مشاورین صنعتی جهت ارتقاء توانمندی های واحدهای صنعتی را از برنامه های در دست اقدام شرکت شهرک‌های صنعتی زنجان عنوان کرد و افزود: این شرکت اولویت هایی را در نظر گرفته است که از جمله آنها می توان به تشکیل کنسرسیوم های صادراتی و شرکت های مدیریت صادرات متشکل از واحدهای صنایع کوچک مستقر در شهرک‌های صنعتی جهت تقویت توان صادراتی واحدها اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان در پایان خاطر نشان ساخت: پیگیری و فعال نمودن واحدهای غیرفعال از طریق عارضه‌یابی و حل مشکلات، رفع مشکلات مربوط به دستگاه های اجرایی با هماهنگی استانداری و کارگروه رفع موانع تولید از برنامه‌های اصلی شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان است. 

قراردادهای راکد در شهرک‌های صنعتی استان زنجان تعیین تکلیف می شوند

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان اظهار داشت: قراردادهای راکد در شهرک‌های صنعتی استان زنجان در اسرع وقت تعیین تکلیف می‌شوند.

وی تاکید کرد: استفاده از ظرفیت شهرک‌های موجود و فعال استان زنجان اولویت نخست شرکت شهرک‌های صنعتی است و در این راستا قرارداد زمین های واگذار شده که هیچ گونه اقدامی بر روی آنها صورت نگرفته است فسخ خواهند شد.

احمدی اظهار داشت: طبق شاخص های اعلامی از سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، شرکت شهرک‌های صنعتی زنجان مکلف به تعیین تکلیف و فسخ ۲ هکتار از زمین های بلا اقدام در شهرک‌های صنعتی بود که ما امسال ۳/۸ هکتار از زمین ها را فسخ و خلع ید کرده ایم. همچنین ۲۵ فقره قرارداد نیز برای تنفیذ فسخ به مراجع قضایی استان ارجاع شده است.

وی افزود: ظرف هفته آینده نیز ۳۲ فقره قرارداد در جلسه هیات حل اختلاف و داوری شرکت رسیدگی و تعیین تکلیف خواهند شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان تاکید کرد: استفاده از ظرفیت موجود در شهرک ها برای ایجاد واحدهای صنعتی در اولویت قرار دارد و در نتیجه میزان پیشرفت فیزیکی طرح ها و نیز ساخت وساز واحدهای صنعتی به دقت رصد و کنترل می شود و اگر چنانچه اقدامی از سوی طرفین قرارداد بر روی زمین خریداری شده صورت نگیرد، بر اساس ضوابط و قوانین موجود نسبت به تعیین تکلیف آن اقدام می شود.

واگذاری زمین جهت احداث واحدهای کارگاهی در شهرک‌های صنعتی اشراق و نوآوران زنجان

 مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان گفت: همزمان با چهلمین بهار انقلاب شکوهمند اسلامی واگذاری زمین جهت احداث واحدهای کارگاهی در شهرک‌های صنعتی اشراق و نوآوران زنجان آغاز شد.

احمدی اظهار داشت: در شهرک صنعتی اشراق زنجان، تعداد ۶۸ قطعه زمین در متراژهای ۳۶۰ مترمربع جهت احداث واحدهای کارگاهی در زمینه فعالیت صنایع دستی مس و چاقوی زنجان و سایر فعالیت های مربوط به صنایع فلزی طراحی و پیش بینی شده است.

وی افزود: همچنین در شهرک صنعتی نوآوران نیز تعداد ۱۰۴ قطعه زمین در متراژهای ۳۶۰ و ۲۷۰ مترمربع جهت ایجاد واحدهای کارگاهی که در زمینه های بهداشتی و آرایشی ، غذایی، فلزی و شیمیایی فعالیت می‌کنند، پیش بینی شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان با اشاره به اینکه استقبال از واحدهای کارگاهی کوچک در استان قابل توجه است؛ تصریح کرد: درخواست های بسیاری برای واگذاری زمین جهت ایجاد واحدهای کارگاهی در شهرک‌های صنعتی استان وجود داشت بنابراین با بررسی های صورت گرفته توسط کارشناسان این شرکت به این نتیجه رسیدیم که در شهرک‌های صنعتی اشراق و نوآوران سایت جدید کارگاهی طراحی کنیم.

احمدی با اشاره به موقعیت مطلوب این زمین‌ها تصریح کرد: شرایط واگذاری این زمین ها نیز ویژه و واگذاری آنها به صورت نقد و اقساط است.

وی  گفت: اشتغالزایی در بنگاه های خرد و کوچک نیاز به سرمایه گذاری کمتری دارد و زودتر به نتیجه می‌رسد و ایجاد واحدهای کارگاهی در شهرک‌های صنعتی استان نیز در راستای رسیدن به این هدف است.

تشکیل خوشه صنعتی چاقوی زنجان

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان از تشکیل خوشه چاقو زنجان خبر داد و گفت: فراخوان انتخاب عامل توسعه این خوشه منتشر گردیده و تا پایان سال ۹۷ کارهای مربوط به انتخاب عامل توسعه خوشه صنعتی چاقوی زنجان به پایان می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه از واحدهای تولید صنایع دستی زنجان که در شهرک‌های صنعتی استان مستقر شوند، حمایت های ویژه ای می کنیم، تصریح کرد: در بحث واگذاری زمین به تولید کنندگان صنایع دستی می توانیم شرایط نقدی قیمت زمین را کاهش و تعداد اقساط را افزایش دهیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان با تاکید بر حمایت از تولیدات صنایع دستی استان زنجان اظهار داشت: تقویت محصولات صنایع دستی زنجان به ویژه برندسازی در این زمینه از مهم ترین کارها به شمار می رود و شرکت شهرک‌های صنعتی استان نیز مطابق برنامه ریزی های خود اقدام به تشکیل خوشه های صنعتی با اولویت بندی های صورت گرفته می‌کند.

منبع:مهر زنجان
دیدگاه های شما - واگذاری زمین برای ساخت واحدهای صنعتی در شهرک های صنعتی زنجان


نام شما


آدرس ایمیل


آدرس وب سایت


متن نظر
لطفا کد مشاهده شد در تصویر را وارد نماییدتبليغات B
آخرین مطالب سایت استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۴:۲۳
طلوع خورشید ۰۶:۰۵
اذان ظهر۱۳:۱۳
غروب خورشید ۲۰:۲۱
اذان مغرب ۲۰:۴۲
نیمه شب شرعی ۰۰:۲۲
بازدیدها
بازديد امروز :6141
بازديد ديروز :21942
بازديد کل :13255843