موضوعات داغ     سایت جامع استان زنجان   |  سایت خبری زنجان   |   افراد آنلاین : ۴۲۶     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
دما هم اکنون ۴ °C
دمای زنجان در ساعات آینده

تبليغات A
محبوب ترین ها
استان زنجانمپ زنجانساختمان پزشکان زنجانبانک اطلاعات پزشکان استان زنجاندیوار زنجانآشنایی کامل با اقلیم آب و هوای استان زنجانکانال تلگرام استان زنجانپورتال استان زنجانمشاهده ترافیک زنجانسایت پزشکان زنجاندرباره سایت استان زنجانطراحی سایت در زنجانهوای زنجانتبلیغات در سایت زنجانمرکز خرید و فروش خودرو زنجاناطلاعات عمومی استان زنجانبانک کوثر زنجاننقشه کامل استان زنجانتبلیغات در زنجانترافیک آنلاین استان زنجانمساحت استان زنجانمساحت شهر زنجاننام دیگر شهر زنجانشهرهای زنجاناخبار استان زنجانبانک انصار زنجاناذان صبح به افق زنجانجاهای دیدنی زنجاناستان زنجان.pdfبیمه پاسارگاد نمایندگی زنجانفروشگاه اینترنتی زنجانسایت خبری زنجانبازار خودرو زنجانخرید بلیط زنجانآژانس مسافرتی زنجانکاملترین مقاله گنبد سلطانیه زنجانآموزش پرورش زنجاندیوارزنجانشهرک خودرو زنجانكاروانسرا سنگي زنجانسوغات استان زنجانسه هزار سال شکوه تاریخ شهر زنجانپرواز زنجان به مشهدسوالات مذهبی : احکام صیغه - پاسخ به سوالات شرعیبازار آنلاین زنجانکد پستی استان زنجان و شهرهای زنجانهلال احمر زنجانمجوز پورتال استان زنجانشهربازی زنجانجمعیت استان زنجانجمعیت شهر زنجانزبان مردم زنجانبانک استان زنجانبانک مهر اقتصاد زنجانتفرجگاه های زنجانتبلیغات اینترنتی در استان زنجانفروشگاه اینترنتی کتاب زنجاننرخ کرایه تاکسی ها در زنجانفروشگاه صنایع دستی زنجاننقشه آنلاین ترافیک+زنجانسینما بهمن زنجانغاری در استان زنجانچشمه هاي آب گرم طبيعي استان زنجانسد تهم زنجاندشت سهرین زنجانمجموعه زیبای گردشگری و تفريحي گاوازنگ زنجانمس زنجان

اخبار زنجان : به گزارش واحد خبر سایت جامع استان زنجان ، در ۱۱ ماه امسال نسبت به مدت مشابه توزیع گوشت مرغ گرم ۱۲۳ درصد، گوشت گوساله ۵۱۳ درصد، گوسفندی ۹۷۶ درصد، برنج ۱۶۵ درصد، شکر ۱۳۸درصد، ذرت ۲۴۵ درصد، کنجاله سویا ۳۵۳ درصد، اقلام پروتئینی ۲۲۴ درصد و اقلام اساسی نیز ۱۵۰ درصد افزایش یافته است.

این روزها همجواری استان زنجان با هفت استان کشور به جای اینکه برای این استان یک فرصت باشد به یک چالش تبدیل شده است، چالشی که خود را در بازار گوشت و مرغ نشان می‌دهد، مرغ و گوسفندانی که ترجیح می‌دهند بر سر سفره مردم استان های همجوار خودنمایی کنند.

بیش از یک سال است که می‌خواهند بازار مرغ و گوشت استان زنجان را تنظیم کنند،اما همیشه موانعی هست که اجازه چنین کاری را نمی دهد، یکبار بهانه بالا رفتن نرخ نهادهای دامی و یک روز قیمت جوجه یک روزه ویک روز قاچاق مرغ و دام زنده و دلالانی که نه انصاف می‌شناسند و نه منافع ملی، کسانی درس خیانت به کشور مشق می‌دهند.

مقاومت استاندار زنجان در برابر اصرار جهادکشاورزی برای بالا بردن قیمت مرغ

تنها کافی است سری به قصابی‌ها و مرغ فروشی‌های زنجان بزنیم تا تفاوت بین درصدهای آمار عنوان شده توسط مسئولان استان زنجان با واقعیت‌های بازار زنجان خود را به عینه نشان دهد، تلاش رئیس  جهاد کشاورزی استان زنجان برای بالا بردن نرخ گوشت مرغ و گوشت و از یک سو مقاومت استاندار  در مقابل این خواسته باعث شده است که نرخ گوشت مرغ در ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان باقی بماند. هر چند میزان آن در بازار آن کم و محدود است.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه قرار نیست فرآورده‌های دامی به نام استان زنجان تأمین و از آن خارج شود، گفت:  امسال گوشت مرغ و گوشت قرمز به اندازه پنج برابر نیاز شهروندان استان زنجان تولید دشده است ولی آنچه در بازار شاهد آن هستیم با آمارهای ارائه شده همخوانی ندارد.

فتح الله حقیقی با بیان اینکه باید جلوی خروج فرآورده‌های خام دامی و اقلام پروتئینی از استان زنجان به دیگر استان‌ها  گرفته شود، افزود: با مخلان بازار زنجان باید برخورد جدی شود.

مصوبه شواری عالی تنظیم بازار کشور روی کاغذ خوب اما در عمل در کشور اجرا نمی‌شود وی با انتقاد از عمل نشدن به مصوبه شورای عالی تنظیم بازار کشور، گفت: مصوبه روی کاغذ خوب اما اجرانمی‌شود به گونه‌ای که در حال حاضر گوشت مرغ گرم در استان زنجان ۱۱۵ هزار ریال و در دیگر استان‌ها ۱۵۰ هزار ریال است.

فرمانده انتظامی استان زنجان از کشف ۶۰۰ قطعه مرغ فاقد مجوز در شهرستان سلطانیه خبر داد و گفت: نیروی انتظامی در بحث مبارزه با قاچاق کالا هم به جد پای‌کار است. 

سردار رحیم جهانبخش تأکید کرد: نیروی انتظامی همه محورهای مواصلاتی استان زنجان را به شدت کنترل می کند تا از خروج دام و مرغ زنده جلوگیری کند.

رئیس جهادکشاورزی استان زنجان با بیان اینکه با توجه به نرخ موجود مرغ در زنجان باید قیمت این محصول با قیمت استانها و میانگین کشوری هماهنگ شود، گفت: از ابتدای امسال ۶۷۷ تن گوشت مرغ منجمد مصرف شده است.

حسین جعفری  همچنین از توزیع گوشت قرمز وکیوم شده برای اولین‌بار در زنجان خبر داد و با اشاره به اینکه یکی از مصارف قابل توجه زنجانی‌ها در زمینه محصولات پروتئینی به میزان ۱۶۱۹ تن بوده است، اظهار کرد: همچنین میزان توزیع گوشت گوسفندی منجمد ۲۴ تن بوده و این در حالی است که اگر نیم‌نگاهی به آمار سال گذشته در این زمینه بیاندازیم، خواهیم دید که این محصول توزیع نشده است.

وضعیت موجود در بازار گوشت مرغ و گوشت قرمز تنها محدود به شهر زنجان نیست و در سایر شهرهای استان زنجان نیز وجود دارد به گونه ای که با وجود برنامه ریزی های صورت گرفته توسط فرمانداران بازار این اقلام غذایی تنظیم نمی شود و هر روز ساز خود را باب میل دلالان و سود جویان کوک می کند.

صف‌های طولانی مرغ در ابهر/تصمیمات ستاد تنظیم بازار تاثیری ندارد

تصمیمات ستاد تنظیم بازار ابهر که پشت درهای بسته و بدون حضور خبرنگاران انجام گرفته است، موجب نشده تا صف‌های طولانی خرید مرغ در ابهر کوتاه‌تر شود و این مشکل همچنان پابرجا است.

چند روز از جلسه ستاد تنظیم بازار ابهر گذشته است، جلسه‌ای که در آن با خرد جمعی تصمیم گرفته شده تا پشت درهای بسته انجام شود و خبرنگاران در آن حضور نداشته باشند. با این وجود کماکان می‌بینیم که صف‌های طولانی برای خرید مرغ در نقاط مختلف شهر پابرجا است و همچنان شأن و کرامت مردم ابهر نادیده گرفته می‌شود.

فرهنگ مردم، عامل صف‌های طولانی

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ابهر، صف‌های طولانی خرید مرغ گرم را ناشی از فرهنگ مردم برای خرید بیش از نیاز دانست و گفت: به دلیل اختلاف قیمت گوشت قرمز و سفید و با این فکر که با کمبود مرغ مواجه خواهیم شد، مردم به جای نیاز عادی اقدام به خرید مازاد نیاز خود می‌کنند.

محمدرضا داداشیان، بدون اشاره به نحوه توزیع عادلانه مرغ در همه فروشگاه‌های شهرستان، افزود: میزان مصرف روزانه شهرستان ابهر ۵۰۰۰ کیلو بوده که همین مقدار نیز توزیع شده است.

وی با بیان اینکه امروز مازاد بر این مقدار نیز توزیع داشته‌ایم، اظهار کرد: مردم با وارد شدن به حواشی، موجب ایجاد صف‌های طولانی می‌شوند.

داداشیان درباره قاچاق مرغ به شهرستان‌های اطراف، گفت: هیچ‌جا مدینه فاضله نیست و تخلفاتی در این زمینه رخ داده است که البته با آن برخورد کرده‌ایم.

رئیس اداره صمت شهرستان ابهر با تایید اختلاف قیمت مرغ در ابهر و استان قزوین، افزود: این موضوع موجب شده بود بخشی از سهمیه ابهری‌ها به این استان برده شود که البته جلوی آن را گرفتیم.

داداشیان در رابطه با وجود خونابه در بسته‌بندی‌ها که به وزن مرغ‌ها اضافه کرده و مردم مجبور هستند پول خونابه را نیز به اندازه قیمت مرغ پرداخت کنند، گفت: اگر مقدار خونابه از اندازه استاندارد بالاتر باشد، حتما تخلف صورت گرفته است.

وی درباره بازار شب عید و سدمعبرهای ایجاد شده توسط دست‌فروشان، گفت: در این رابطه باید همه سازمان‌های متولی مانند شهرداری به وظایف خود عمل کنند.

وجود خونابه، غیرقانونی است

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ابهر نیز گفت: وجود خونابه در بسته‌بندی مرغ‌ها غیرقانونی است و با آن برخورد می‌شود.

امیرعلی کلانتری با اعلام اینکه مرغ‌ها بعد از شسته شدن، باید ساعاتی در آب‌چکان قرار داده شوند، افزود: حتی برای جلوگیری از خونابه باقی‌مانده، پدی در داخل بسته‌بندی قرار داده می‌شود.

کلانتری با بیان اینکه باید به عنوان یک شهروند، این مسائل گزارش داده شود، تاکید کرد: برای جلوگیری از این اتفاق بازدید مشترکی انجام شود و در حضور خبرنگاران و دوربین‌ آن‌ها چند کیسه که اتفاقا خونابه هم داشته باشد، وزن‌کشی و در نهایت به تعزیرات ارجاع داده شود.

موفق عمل نکردن سیستم توزیع گوشت مرغ و گوشت قرمز در استان زنجان، این روزها باعث تشکیل صف های طولانی شده است و از سوی دیگر قاچاق مرغ گرم را در پی داشته است به گونه ای که با وجود تولید چندین برابر مرغ در استان، هنوز بازار مرغ و گوشت زنجان ملتهب است و دلالان و سودجویان برنده های اصلی این بازار ملتهب هستند.

منبع:مهرزنجان
دیدگاه های شما - گزارشی از حال و روز مرغ


نام شما


آدرس ایمیل


آدرس وب سایت


متن نظر
لطفا کد مشاهده شد در تصویر را وارد نماییدتبليغات B
آخرین مطالب
مجهز شدن لباس فرم پلیس راه زنجان به دوربین رایگان شدن موزه تاریخ طبیعی زنجان برای بازدید علاقه‌مندانحمام حاج داداش زنجانبرگزاری نخستین جشنواره موسیقی گروه نوازی« توفیق » در زنجانالکترونیکی شدن اخذ عوارض در آزادراه زنجان - قزوین کشف ۸۰ هزار مرغ زنده قاچاقخانه باغ معین زنجانقلعه بهستان ماهنشان (زنجان) میدان انقلاب زنجانپایین آمدن سن مصرف دخانیات در استان زنجانتعیین تکلیف پسماندهای سرب و روی در سال 98پایان یافتن صف‌های خرید مرغ تا 48 ساعت آینده پیش‌بینی شدتصویب راه‌ آهن زنجان به همداناولویت های اعزام راهیان نورروایت زندگی سخت «مرد بی‌دست»تمدید فراخوان انتخاب پیمان‌کار طرح سبزه‌میدان زنجان برنامه‌ های ویژه نوروز ۹۸ صدا و سیمای مرکز زنجانرصد شدن روند عرضه گوشت مرغ در زنجانتصادف در آزادراه زنجان به قزوین۲ کشته برجای گذاشتزنجانیها مراقب کلاهبرداری از طریق کارت‌خوان‌ سیار باشید!!!مشخص شدن رئیس و هیئت رئیسه جدید اتاق بازرگانی زنجانامداد رسانی به در راه مانده ها در جاده های استان زنجاندلیل گرانی بازار میوه در زنجانسه هزار سال شکوه تاریخ شهر زنجانکشف کولر گازی قاچاق در زنجانآماده باش پلیس زنجان در تعطیلات عید نوروزیبارانی شدن هوای زنجان در چند روز آیندهگزارشی از حال و روز مرغحجت‌ الاسلام علی یوسفی جایگزین سعید ناصری در ستاد اقامه نماز زنجانبیش از ۲۳۰ نوع گیاه دارویی در استان زنجان شناسایی شده استواگذاری زمین برای ساخت واحدهای صنعتی در شهرک های صنعتی زنجانارتقا درجه محمدرضا عباسی فرمانده تیپ زنجانمایک اولز و اتحاد علیه ایران هسته ایفوت کارگر ساختمانی در وحیدیه زنجانقلم زنی زنجانملیله کاری زنجانمسگری زنجانچاقو سازی زنجانچاروق دوزی زنجانگلیم بافی زنجان[آرشیو مطالب]

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۵:۰۱
طلوع خورشید ۰۶:۲۵
اذان ظهر۱۲:۲۵
غروب خورشید ۱۸:۲۵
اذان مغرب ۱۸:۴۳
نیمه شب شرعی ۲۳:۴۳
بازدیدها
بازديد امروز :11224
بازديد ديروز :18676
بازديد کل :12039902