محبوب ترین ها    | استان زنجان | تبلیغات در سایت زنجان          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۲۳۰     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
دما هم اکنون ۱۱ °C
دمای زنجان در ساعات آینده

تبليغات A
محبوب ترین ها
۱۳۹۷/۱۲/۰۸

اخبار زنجان : به گزارش واحد خبر سایت جامع استان زنجان ، سید مرتضی هاشمی از افزایش قیمت چشمگیر میوه در زنجان خبر داد و اظهار کرد: اخیرا قیمت اکثر میوه‌ها افزایش یافته است.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار فروشان زنجان با بیان اینکه به علت بالا بودن قیمت، تعاون روستایی زنجان در حال توزیع میوه به قیمت دولتی در بازار است، تصریح کرد: این امر موجب بهره‌مندی بیشتر همشهریان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نوسانات ارزی یکی از دلایل افزایش قیمت میوه است، اضافه کرد: در نتیجه همین موضوع و به علت آزاد بودن صادرات کشورهای همجوار میوه مورد نیاز خود را از ایران تامین می‌کنند.

هاشمی با بیان اینکه به علت به هم ریختگی بازار و آزاد بودن صادرات کلم سفید 500 تومانی به 3 هزار تومان رسیده است، تصریح کرد: در واقع عمده‌ترین علت گرانی میوه، صادرات است.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار فروشان زنجان با بیان اینکه فلفل دلمه‌ای 3 هزار تومانی به یکباره تا 10 هزار تومان در سر زمین افزایش قیمت داشته است، گفت: همچنین قیمت سیب نیز امسال به 8 هزار تومان رسیده است، هرچند که سیب‌های موجود دارای کیفیت متفاوتی است و سیب 3 هزار تومانی نیز در بازا وجود دارد.

وی با بیان اینکه امروز قیمت پرتقال در زنجان با کیفیت خوب 5 هزار و 500 تومان است، تصریح کرد: این در حالی است که در استان مازندران قیمت پرتقال 4 هزار و 500 تومان است.

*صادرات موجب بالا ماندن قیمت پیاز و سیب زمینی شده است

هاشمی با بیان اینکه از زنجان نیز پیاز و سیب‌زمینی صادر شده است، اضافه کرد: به خاطر صادرات این محصول قیمت سیب‌زمینی و پیاز از 2 هزار تومان پایین نیامد.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار فروشان زنجان با بیان اینکه گران‌ترین میوه در بازار میدان میوه و تره‌بار موز است، اضافه کرد: قیمت موز حدود 12 هزار تومان به صورت عمده است چون موز میوه وارداتی است.

وی با اشاره به اینکه به لحاظ متعادل کردن بازار، دولت میوه مورد نیاز مردم را 10 تا 15 درصد کمتر از قیمت بازار عرضه خواهد کرد، افزود: درباره مراکز توزیع و عرضه نیز هر سال از اتحادیه لیست می‌گرفتند اما امسال نگرفته‌اند.

هاشمی با بیان اینکه بنده نیز برای خالی نبودن لیست از همه نقاط شهر لیستی در اختیار تعاون روستایی قرار می‌دهم، تصریح کرد: برخلاف معرفی 60 نفر از اعضای اتحادیه، فقط 10 یا 15 نفر از این لیست انتخاب و بقیه را از افراد متفرقه انتخاب می‌کنند، مثلا به یک آهن‌فروش و یا تخم‌مرغ فروش سهمیه فروش میوه و پرتقال می‌دهند.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار فروشان زنجان گفت: مایه تاسف است که توزیع میوه به عضو اتحادیه که مالیات و ... می‌دهد، امتیاز فروش میوه داده نشود اما به افراد متفرقه داده شود در صورتی که این امر انصاف نیست چون حق توزیع برای اعضای اتحادیه است.

فارس زنجان
دیدگاه های شما - دلیل گرانی بازار میوه در زنجان


نام شما


آدرس ایمیل


آدرس وب سایت


متن نظر
لطفا کد مشاهده شد در تصویر را وارد نماییدتبليغات B
آخرین مطالب سایت استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۴:۲۳
طلوع خورشید ۰۶:۰۵
اذان ظهر۱۳:۱۳
غروب خورشید ۲۰:۲۱
اذان مغرب ۲۰:۴۲
نیمه شب شرعی ۰۰:۲۲
بازدیدها
بازديد امروز :5911
بازديد ديروز :21942
بازديد کل :13255613