محبوب ترین ها    | استان زنجان | آرایشگاه زنانه در زنجان          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۲۶۰     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
دما هم اکنون ۳۰ °C
دمای زنجان در ساعات آینده

تبليغات A
محبوب ترین ها

اخبار زنجان : به گزارش واحد خبر سایت جامع استان زنجان ، سردار رحیم جهانبخش روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: همچنین در این مدت، هشت باند تهیه و توزیع مواد مخدر نیز از سوی پلیس این استان شناسایی و منهدم شد.
وی با بیان اینکه امسال قریب سه هزار و 700 نفر اعم از قاچاقچی و نگهدارنده در مواد مخدر، دستگیر شدند که نسبت به مدت مشابه سال 96 حدود 33 درصد افزایش نشان می دهد اظهار داشت: اما این تعداد دستگیری در بحث مبارزه با قاچاقچیان، راضی کننده نیست و باید تلاش بهتر و بیشتری از سوی پلیس صورت گیرد.
سردار جهانبخش با اشاره به اینکه این بلای خانمان سوز، آسیب و لطمات جبران ناپذیری را به افراد، خانواده ها و جامعه می زند افزود: از ابتدای سال تاکنون، قریب 2 هزار و 500 معتاد متجاهر در سطح این استان توسط پلیس زنجان جمع آوری و تحویل کمپ ها و محل های نگهداری معتادان شدند اما ظرفیت کمپ ها بسیار محدود است وگرنه می توان تمام آنها را در کمترین زمان ممکن جمع آوری کرد.
وی با بیان اینکه حدود 80 درصد سارقان، معتاد به مواد مخدر هستند، تصریح کرد: پلیس این استان در این مدت، 13 هزار و 690 مورد طرح پاکسازی و انتظام بخشی در مناطق آلوده استان زنجان را اجرا کرد که این میزان طرح پاکسازی نسبت به پارسال 27 درصد افزایش نشان می دهد.
فرمانده انتظامی استان زنجان به آسیبهای ناشی از مواد محترقه اشاره کرد و گفت: امسال حدود 400 هزار عدد انواع مواد مخدر در سطح این استان کشف و ضبط شد که در این رابطه 30 نفر دستگیر و مورد اعمال قانون قرار گرفتند.
سردار جهانبخش با تاکید براینکه پلیس به هیچ مخالف شادی و نشاط مردم نیست و با تمام توان در پی ارتقا ضریب امنیت فردی و اجتماعی است و با افرادی که برای مردم مزاحمت ایجاد کنند و یا مرتکب جرایم و ناهنجاری های اجتماعی و ترافیکی شوند به صورت قاطعانه برخورد خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه در حوزه تصادفات رانندگی وضعیت مطلوب نیست تصریح کرد: طبق آمار پلیس زنجان، از ابتدای سال تاکنون 222 نفر بر اثر تصادفات رانندگی برون و درون شهری زنجان کشته شده اند که در مقایسه با پارسال 20 درصد و در مجموع وقوع تصادفات رانندگی (جرحی، فوتی و خسارتی) 122 درصد افزایش نشان می دهد که افزایش یا کاهش آن ارتباط مستقیم با اعمال قانون و برگ جریمه دارد.
سردار جهانبخش با بیان اینکه در بحث وقوع جرایم فضای مجازی شاهد افزایش 61 درصد نسبت به پارسال هستیم که بیشترین این جرایم با 112 درصد در حوزه مالی می باشد که در واقع از رقم 140 مورد پارسال به بیش از 300 مورد رسیده است افزود: مجرمین در این حوزه بدانند امسال 88 درصد جرایم صورت گرفته دراین فضا توسط پلیس فتا زنجان کشف شده است و به همین خاطر نیز جزو رتبه های برتر در کشور هستیم و در صورت تلاش بیشتر به کشف 100درصدی نیز خواهیم رسید.
فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: در سال جاری 26 فقره قتل عمد در سطح این استان اتفاق افتاده است که عاملان آنها به جز یک مورد دستگیر شده اند که پارسال 14 فقره بود اما امسال حدود 86 درصد افزایش نشان می دهد که عامل اصلی در وقوع قتل ها مربوط به تنش های روانی است.
سردار جهانبخش افزود: در حوزه خیانت در امانت 41 درصد افزایش، تماس با مرکز فوریت های پلیسی 24 درصد افزایش، تماس با سامانه 197 پلیس 27 درصد کاهش، ملاقات و ارتباط با مردم 4 درصد افزایش و نزاع و درگیری حدود 25 درصد کاهش را داشتیم و 6 هزار و 600 نفر نیز امسال به مراکز مشاوره و مددکاری و دوایر اجتماعی در کلانتری ها مراجعه کردند و 80 درصد از پرونده های مربوط به اختلافات خانوادگی منجر به صلح و سازش شده است.
وی تصریح کرد: پلیس در ایام تعطیلات نوروز در 18 نقطه از شهر زنجان و همچنین دیگر شهرستان این استان مستقر خواهد شد و با بر اساس قانون با مزاحمین به مردم و مجرمین، برخورد خواهد کرد.
سردار جهانبخش افزود: پلیس در این ایام در آماده باش کامل خواهد بود تا مردم با امنیت بهتر و بیشتری به دید و بازدید یکدیگر رفته و در سفر نیز سفری ایمن داشته باشند.

منبع:ایرنا زنجان
دیدگاه های شما - کشف شدن یک تن و 330 کیلوگرم مواد مخدر امسال در زنجان


نام شما


آدرس ایمیل


آدرس وب سایت


متن نظر
لطفا کد مشاهده شد در تصویر را وارد نماییدتبليغات B
آخرین مطالب سایت استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۴:۱۰
طلوع خورشید ۰۵:۵۹
اذان ظهر۱۳:۱۹
غروب خورشید ۲۰:۳۹
اذان مغرب ۲۱:۰۱
نیمه شب شرعی ۰۰:۲۴
بازدیدها
بازديد امروز :2829
بازديد ديروز :3657
بازديد کل :13707333