محبوب ترین ها    | استان زنجان | آرایشگاه زنانه در زنجان          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۳۰۱     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
دما هم اکنون ۳۲ °C
دمای زنجان در ساعات آینده

تبليغات A
محبوب ترین ها

اخبار زنجان : به گزارش واحد خبر سایت جامع استان زنجان ، سید اسماعیل موسوی روز سه شنبه افزود: با پیگیری ها و جلسات متعدد کارشناسی، طرح خطوط ویژه حمل و نقل عمومی در هسته مرکزی شهر و طرح اصلاح ساختار حمل و نقل عمومی زنجان، در مراجع ذی صلاح تصویب شد که از نیمه فروردین سال 98 اجرایی می شود.
وی اظهار داشت: بر این اساس با تغییر ساختار و اجرای الگوی جدید حمل و نقل درون شهری، خدمات رسانی و دسترسی شهروندان برای تردد در نقاط مختلف شهر زنجان به سهولت امکان پذیر شده و تعداد اتوبوسها در هسته مرکزی شهر به حداقل می رسد.
این مسئول ادامه داد: طبق این برنامه، با ایجاد پایانه های جدید در میدان آزادی و میدان ارتش، مسافران در این پایانه ها پیاده شده و با تعویض اتوبوس و از طریق خطوط ویژه به مرکز شهر دسترسی خواهند داشت.
به گفته موسوی، خط ویژه بصورت رفت و برگشت برای اتوبوس ها در خیابان امام و خیابان سعدی (حدفاصل میدان ارتش و میدان آزادی) زنجان در نظر گرفته شده است.
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری زنجان ادامه داد: تاکسی ها هم می توانند بصورت زوج و فرد و فقط در مسیر میدان انقلاب به میدان آزادی و میدان انقلاب به سمت میدان ارتش، در داخل خط ویژه تردد کنند.
وی اضافه کرد: بر این اساس برای ایجاد تسهیلات بیشتر برای رانندگان تاکسی، خط ویژه ای در خیابان زینبیه غربی زنجان، (از کنار مسجد مهدیه تا تقاطع سعدی) و همچنین (سبزه میدان به چهارراه امیرکبیر) نیز برای تاکسی ها در نظر گرفته شده است.
این مسئول ادامه داد: نرخ کرایه های حمل ونقل درون شهری نیز برای مسیرهای جدید اصلاح و تقسیم شده و سعی شده تا شهروندان زنجانی بابت سوار شدن در 2 مسیر، هزینه اضافی پرداخت نکنند که این کار پس از تصویب شورای اسلامی شهر زنجان انجام می گیرد.
وی اظهار داشت: در کنار این برنامه ها، ارتقای کیفی خدمات نیز مد نظر قرار گرفته و اتوبوس های این سازمان از لحاظ کیفیت نیز بصورت رتبه بندی شده به گروه های هدف خدمات رسانی می کنند.
موسوی افزود: در این میان گروه اول اتوبوس هایی را شامل می شود که بصورت پاره وقت فعالیت خواهند که این مساله به دلیل انجام بازسازی و ارتقای سطح ایمنی وسلیه نقلیه و مرتب شدن وضعیت ظاهری است.
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری زنجان ادامه داد: نوع دوم اتوبوس ها به صورت تمام وقت فعالیت خواهند کرد که تا حدودی زیادی نسبت به گروه اول از وضعیت مناسبی برای جابجایی مسافران برخوردار هستند.
وی خاطرنشان کرد: برای اجرای بهینه این طرح همکاری شهروندان زنجانی بسیار ضروری است که با نصب بنر در سطح شهر نسبت به اطلاع رسانی لازم اقدام خواهد شد.
شهر زنجان به عنوان مرکز استان با چهار منطقه شهرداری 430 هزار نفر جمعیت دارد.

منبع:ایرنا زنجان
دیدگاه های شما - عملیاتی شدن ساختار جدید حمل و نقل درون شهری زنجان


نام شما


آدرس ایمیل


آدرس وب سایت


متن نظر
لطفا کد مشاهده شد در تصویر را وارد نماییدتبليغات B
آخرین مطالب سایت استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۴:۱۰
طلوع خورشید ۰۵:۵۹
اذان ظهر۱۳:۱۹
غروب خورشید ۲۰:۳۹
اذان مغرب ۲۱:۰۱
نیمه شب شرعی ۰۰:۲۴
بازدیدها
بازديد امروز :2967
بازديد ديروز :3657
بازديد کل :13707471