محبوب ترین ها    | استان زنجان | آرایشگاه زنانه در زنجان          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۲۶۱     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
دما هم اکنون ۳۱ °C
دمای زنجان در ساعات آینده

تبليغات A
محبوب ترین ها

اخبار زنجان : به گزارش واحد خبر سایت جامع استان زنجان ، سرهنگ عابدین حیدری روز پنجشنبه افزود: در نوروز، مسیرهای روستایی شلوغ و پر تردد می شوند و با توجه به احتمال وقوع سوانح رانندگی، پلیس راه نیز کنترل و نظارت بیشتری بر جاده های اصلی و فرعی داشته و با رانندگان متخلف برخورد قانونی می کند.
وی به رانندگانی که به مسیرهای روستایی زنجان آشنا نیستند توصیه کرد با سرعت پایین حرکت کنند، زیرا رانندگی بر سرعت غیرمطئنه می تواند جان راننده و سرنشینان را با خطر مواجه کند.
حیدری اظهار داشت: 40 درصد سوانح رانندگی در جاده های روستایی زنجان مربوط به واژگونی خودروها می باشد که مهمترین علت آن نیز حرکت با سرعت غیرمجاز است.
رئیس پلیس راه های روستایی استان زنجان گفت: به منظور آگاهی بخشی به رانندگان، در نقاط حادثه خیز مسیرهای روستایی زنجان، تابلوهای هشدار نصب شده است و رعایت آن برای جلوگیری از حوادث احتمالی برای کلیه رانندگان الزامی است.
حیدری یاد آور شد: طی 24 ساعت گذشته هیچ تصادفی در مسیرهای ارتباط روستایی استان زنجان اتفاق نیفتاده است و تلاش عوامل پلیس راه روستایی این است که در طول سال به ویژه در ایام تعطیلات نوروز، امنیت و آرامش بر این جاده ها حاکم باشد.
وی با بیان اینکه زیرسازی راه های ارتباط روستایی، مناسب و اصولی نیست و این نقص در واقع عامل بالا بودن میزان تصادفات رانندگی در این مسیرها شده است، افزود: تخطی از سرعت مطمئنه، توجه نداشتن به جلو و عدم رعایت حق تقدم، بیشترین علت وقوع سوانح رانندگی در سطح جاده های روستایی استان زنجان است.
حیدری یادآور شد: حوادث رانندگی اتفاق افتاده در مسیرهای روستایی در سال 97، 30 درصد موتورسواران مقصر بودند که این ناشی از توجه نکردن آنان به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی است.
در 11 ماه امسال بیش از 260 نفر براثر حوادث رانندگی در سطح جاده های زنجان جان خود را از دست دادند که اغلب این اتفاق ها نیز به دلیل خستگی و خواب آلودگی رانندگان بوده است.
استان زنجان پنج هزارو 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، 200 کیلومتر آزاد راه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی و 974 کیلومتر راه فرعی است.

منبع:ایرنا زنجان
دیدگاه های شما - رصد شدن نامحسوس جاده های روستایی زنجان


نام شما


آدرس ایمیل


آدرس وب سایت


متن نظر
لطفا کد مشاهده شد در تصویر را وارد نماییدتبليغات B
آخرین مطالب سایت استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۴:۱۰
طلوع خورشید ۰۵:۵۹
اذان ظهر۱۳:۱۹
غروب خورشید ۲۰:۳۹
اذان مغرب ۲۱:۰۱
نیمه شب شرعی ۰۰:۲۴
بازدیدها
بازديد امروز :2852
بازديد ديروز :3657
بازديد کل :13707356