محبوب ترین ها    | ورود به خبرهای زنجان | استان زنجان          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۸۰     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
دما هم اکنون ۱۶ °C
دمای زنجان در ساعات آینده


محبوب ترین ها
۱۳۹۸/۰۱/۰۷

اماکن تاریخی استان زنجان: همه ساله مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان کربلا در تکیه حسینی ارمغانخانه زنجان از اول لغایت 14 محرم با شکوه خاصی برگزار می‌شود و تعداد زیادی از عزاداران از اقصی نقاط کشور جهت شرکت در مراسم معنوی در این محل حاضر می‌شوند.

ارمغانخانه مرکز بخش قره پشتلو در 40 کیلومتری شمالغربی شهر زنجان در جاده قدیم اردبیل قرار دارد و تکیه حسینی ارمغانخانه دارای قدمتی بیش از 400 سال است که مراسم تعزیه‌خوانی با شکوه ویژه‌ای از همان ابتدای تاسیس، همه ساله در این محل برگزار می‌شود.

شایان ذکر است وجود بناهای تاریخی و چشم اندازهای طبیعی از قبیل قبرستان ارامنه، تپه حمام دوسران، تپراق قلعه، ارمغانخانه و آبگرم و ننق نشان از قدمت و اهمیت این منطقه حکایت دارد و نام و تاریخچه ارمغانخانه در تعداد زیادی از کتب تاریخی از جمله مرآت البلدان، مجمع البلدان، گلگشت و روضه الصفای ناصری آمده است.

تکیه حسینی ارمغانخانه زنجان در طول سالیان گذشته توسط افراد خیر در دوره‌های مختلف تعمیر و توسعه یافته که از آن جمله می‌توان از مرحوم سیدحسن، مرحوم توکل خان، مرحوم فاطمه خانم و... نام برد.

منبع:میراث زنجان
دیدگاه های شما - تکیه تاریخی حسینی ارمغانخانه زنجان


نام شما


آدرس ایمیل


آدرس وب سایت


متن نظر
لطفا کد مشاهده شد در تصویر را وارد نماییدآخرین مطالب سایت جامع استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۵:۳۳
طلوع خورشید ۰۶:۵۹
اذان ظهر۱۳:۱۱
غروب خورشید ۱۹:۲۳
اذان مغرب ۱۹:۴۱
نیمه شب شرعی ۰۰:۲۸
اوقات شرعی به تفکیک شهرستان

بازدیدها
بازديد امروز :1278
بازديد ديروز :7455
بازديد کل :4655967