محبوب ترین ها    | استان زنجان | آرایشگاه زنانه در زنجان          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۲۱۱     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
دما هم اکنون ۲۹ °C
دمای زنجان در ساعات آینده

تبليغات A
محبوب ترین ها

اماکن تاریخی استان زنجان: همه ساله مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان کربلا در تکیه حسینی ارمغانخانه زنجان از اول لغایت 14 محرم با شکوه خاصی برگزار می‌شود و تعداد زیادی از عزاداران از اقصی نقاط کشور جهت شرکت در مراسم معنوی در این محل حاضر می‌شوند.

ارمغانخانه مرکز بخش قره پشتلو در 40 کیلومتری شمالغربی شهر زنجان در جاده قدیم اردبیل قرار دارد و تکیه حسینی ارمغانخانه دارای قدمتی بیش از 400 سال است که مراسم تعزیه‌خوانی با شکوه ویژه‌ای از همان ابتدای تاسیس، همه ساله در این محل برگزار می‌شود.

شایان ذکر است وجود بناهای تاریخی و چشم اندازهای طبیعی از قبیل قبرستان ارامنه، تپه حمام دوسران، تپراق قلعه، ارمغانخانه و آبگرم و ننق نشان از قدمت و اهمیت این منطقه حکایت دارد و نام و تاریخچه ارمغانخانه در تعداد زیادی از کتب تاریخی از جمله مرآت البلدان، مجمع البلدان، گلگشت و روضه الصفای ناصری آمده است.

تکیه حسینی ارمغانخانه زنجان در طول سالیان گذشته توسط افراد خیر در دوره‌های مختلف تعمیر و توسعه یافته که از آن جمله می‌توان از مرحوم سیدحسن، مرحوم توکل خان، مرحوم فاطمه خانم و... نام برد.

منبع:میراث زنجان
دیدگاه های شما - تکیه تاریخی حسینی ارمغانخانه زنجان


نام شما


آدرس ایمیل


آدرس وب سایت


متن نظر
لطفا کد مشاهده شد در تصویر را وارد نماییدتبليغات B
آخرین مطالب سایت استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۴:۱۰
طلوع خورشید ۰۵:۵۹
اذان ظهر۱۳:۱۹
غروب خورشید ۲۰:۳۹
اذان مغرب ۲۱:۰۱
نیمه شب شرعی ۰۰:۲۴
بازدیدها
بازديد امروز :2438
بازديد ديروز :3657
بازديد کل :13706942