محبوب ترین ها    | ورود به خبرهای زنجان | استان زنجان          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۵۸     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
دما هم اکنون ۱۶ °C
دمای زنجان در ساعات آینده


محبوب ترین ها
۱۳۹۸/۰۱/۲۵

اخبار زنجان : به گزارش واحد خبر سایت جامع استان زنجان ،سجاد صنعتی‌ منفرد پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت  سالروز تاسیس بنیاد مسکن و حساب 100 امام (ره) اظهار کرد: 143 نیروی انسانی در بنیاد مسکن مشغول به فعالیت هستند که 50 درصدد آنها فنی هستند و این اداره دارای 11 دفتر فنی و 10 ساختمان اداری در مرکز استان و شهرستان‌ ها است. 

مدیر کل بنیاد مسکن استان زنجان با اشاره به اینکه در 98.2 درصد از 710 روستای بالای 20 خانوار استان زنجان طرح هادی تهیه شده است، افزود: این آمار شامل 697 روستا در استان زنجان می‌شود. 

وی رویکرد بنیاد مسکن در اجرای طرح‌ های هادی را استفاده از مشاوران بومی خواند و گفت: متحدالشکل کردن اجرای طرح‌ های هادی در روستا ها، از دیگر اهداف این دستگاه است. 

صنعتی‌ منفرد با اشاره به توجه بنیاد مسکن در اجرای طرح بهسازی بافت با ارزش روستایی در برنامه پنجم استان، اجرای این طرح در روستاهای درسجین و قلعه عملیاتی شده است، بیان کرد: روستاهای تایید شده در دفتر مرکزی برای تهیه طرح بهسازی با ارزش در برنامه ششم استان روستای قوزلو، خورجهان، لار، جزیمق و انجلین است.

وی با اشاره به اینکه روستا های دارای طرح هادی هدف برنامه پنجم استان شامل روستا های دیر، درسجین، خویین و گلابر بوده است، ادامه داد: در برنامه ششم توسعه روستا های حاج سیران، لیدر، علم کندی، ماری، شیت و چیدره نیز در دفتر مرکزی تایید شده است. 

مدیر کل بنیاد مسکن استان زنجان از انتخاب هفت نقطه تفریحی، توریستی و گردشگری در استان خبر داد و افزود: قره داغ، پایین کوه، درسجین، شیت، بهستان و سد خلیفه‌ لو از جمله این پروژه‌ ها است. 

وی از اجرای طرح‌ های اشتغال زایی روستایی در روستای گیلان کشه طارم خبر داد و گفت: طراحی، تصویب تملک، تامین اعتبار از محل دهیاری آماده سازی و آغاز به واگذاری اقدامات انجام شده توسط این اداره است. 

صنعتی‌ منفرد با اشاره به اینکه 153 روستای استان زنجان روی گسل قرار دارد، بیان کرد: 18 هزار و 732 واحد مسکونی موجود در این روستاها، 13 هزار و 475 واحد مقاوم سازی نشده است.

وی با بیان اینکه 5 هزار و 259 واحد مسکونی روستایی واقع در روی گسل در استان مقاوم سازی شده است، افزود: 27 درصد از واحدهای مسکونی در روستای روی گسل در استان زنجان مقاوم سازی شده است. 

وی با اشاره به اینکه 92 هزار و 677 واحد مسکونی روستایی در استان زنجان وجود دارد، بیان کرد: از این تعداد 47 هزار و 314 واحد مسکونی مقاوم سازی شده است که شامل 51 درصد از واحدهای مسکونی روستایی می‌شود. 

وی ادامه داد: واحدهای مسکونی 412 روستای استان زنجان زیر 20 درصد مقاوم سازی شده است.

منبع:فارس زنجان
دیدگاه های شما - تهیه طرح هادی در 98 درصد روستاهای بالای 20 خانوار زنجان


نام شما


آدرس ایمیل


آدرس وب سایت


متن نظر
لطفا کد مشاهده شد در تصویر را وارد نماییدآخرین مطالب سایت جامع استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۵:۳۳
طلوع خورشید ۰۶:۵۹
اذان ظهر۱۳:۱۱
غروب خورشید ۱۹:۲۳
اذان مغرب ۱۹:۴۱
نیمه شب شرعی ۰۰:۲۸
اوقات شرعی به تفکیک شهرستان

بازدیدها
بازديد امروز :1278
بازديد ديروز :7455
بازديد کل :4655967