محبوب ترین ها    | ورود به خبرهای زنجان | استان زنجان          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۹۷     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
محبوب ترین ها
۱۳۹۸/۰۶/۱۳

به گزارش سایت خبرهای زنجان،   با فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و همچنین با قرار گرفتن در آستانه بازگشایی مدارس تب خرید داغ‌تر شده و بازار زنجان روزهای شلوغی را سپری می‌کند.

برپایی دو نمایشگاه به مناسبت بازگشایی مدارس و همچنین ماه محرم از برنامه‌های دستگاه‌های مربوطه است تا شهروندان بتوانند اقلام مورد نیاز خود را سریع‌تر و قیمت مناسب‌تر تهیه کنند.

*تأمین کالاهای مورد نیاز هیأت‌های مذهبی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در این باره به طرح نظارتی ویژه سازمان صمت اشاره کرد و گفت: بازرسان سازمان صمت به صورت مستمر در دو نوبت صبح و عصر بر بازار محرم و مهر نظارت خواهند کرد.

ناصر فغفوری با اشاره به تأمین اقلام مورد نیاز هیأت‌های مذهبی افزود: در سطح استان 402 تن برنج، 201 تن شکر، 50 تن قند، 67 تن گوشت مرغ، 134 تن گوشت منجمد و 402 تن روغن تأمین شده است.

وی تصریح کرد: توزیع این کالاها بر اساس نیاز شهرستانی و به منظور تسهیل در روند تهیه کالاها انجام شده است.

*برخورد با تخلفات در عرضه کتب مدرسه

رئیس اتحادیه نوشت‌افزار و لوازم‌التحریر فروشان زنجان نیز از عرضه کتاب‌ مدارس در 60 مغازه کتابفروشی خبر داد و گفت: نظارت لازم بر عرضه صحیح کتاب‌ها در حال انجام است.

فریدون رستمخانی با اشاره به اینکه کتابفروشی‌ها حق افزایش قیمت کتاب غیر از آن چیزی که روی جلد آن ثبت شده را ندارند، تصریح کرد: همچنین خدماتی مانند جلد، پلاستیک، دفتر، مداد، خودکار و یا منگنه کردن منوط به رضایت خانواده‌ها است در غیر این صورت با واحد متخلف برخورد می‌شود.

*برپایی نمایشگاه ویژه بازگشایی مدارس

 رئیس اتاق اصناف استان زنجان با اشاره به اینکه از هفته آینده یعنی 23 شهریورماه نمایشگاه مناسبتی بازگشایی مدارس دایر خواهد شد، اضافه کرد: در این نمایشگاه اقلام و ملزومات مربوط به مدارس عرضه می‌شود.

سید محمود موسوی با بیان اینکه کیف، کفش، ملزومات مدارس، نوشت افزار از جمله کالاهایی است که در نمایشگاه ویژه مدارس عرضه می‌شود، تصریح کرد: کالاهای مربوط حداقل با 10 درصد زیر قیمت بازار عرضه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در کنار دایر شدن این نمایشگاه، نمایشگاه توانمندی‌های اصناف نیز دایر خواهد شد، اضافه کرد: در این نمایشگاه نیز تولیدات اصناف با تخفیف عرضه می‌شود.

رئیس اتاق اصناف استان زنجان با اشاره به اینکه هم بر عرضه کالا در نمایشگاه و هم بازار ویژه مهرماه و ماه محرم نظارت لازم انجام می‌شود، افزود: این نظارت بر بازار با حضور تیم‌های ویژه از سوی دستگاه‌های ذیربط انجام می‌شود.

*تشکیل اکیپ مشترک نظارتی

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان هم در این باره با اشاره به اینکه همزمان با فرا رسیدن ماه محرم و همچنین بازگشایی مدارس طرح ویژه نظارتی توسط تعزیرات حکومتی اجرایی می‌شود، اظهار کرد: با توجه به افزایش تقاضا در بازار این طرح نظارتی اجرا می‌شود.

مرتضی ممیزی در تشریح اجرای این طرح گفت: تعزیرات حکومتی استان با همکاری سایر دستگاه‌های مرتبط از جمله دادستانی، صمت، اتاق اصناف، دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی، دو طرح مناسبتی ویژه این ایام را اجرایی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه طرح ویژه محرم تا ۲۲ شهریور اجرایی می‌شود، اضافه کرد: در این طرح بر مراکز عرضه اقلام مورد نیاز هیأت‌های مذهبی و شهروندان نظارت خواهد شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان با بیان اینکه طرح ویژه بازگشایی مدارس نیز تا ۱۰ مهرماه سال‌جاری اجرا می‌شود، اضافه کرد: انجام نظارت ویژه بر نمایشگاه فروش پاییزه و اقلام مورد نیاز دانش‌آموزان از جمله لوازم‌التحریر، لباس، کیف و کفش در دستور کار تعزیرات در اجرای این طرح نظارتی خواهد بود.

ممیزی هدف از اجرای این طرح را ایجاد ثبات و آرامش در بازار، افزایش رضایت‌مندی مردم و تامین کالاهای مورد نیاز هیأ‌ت‌های مذهبی عنوان کرد و افزود: در این طرح بر روند عرضه و توزیع اقلام اساسی و پرمصرف خانوارها و نیز فعالیت واحدهای صنفی نظارت می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان با اشاره به اینکه شهروندان می‌توانند تخلفات صنفی را به سامانه 124 سازمان صنعت اطلاع دهند، افزود: شکایات شهروندان در این باره در اسرع وقت رسیدگی می‌شود.

وی در ادامه گزارشی از گشت‌ها و اکیپ‌های مشترک تشکیل شده طی سال‌جاری را ارائه کرد و گفت: تاکنون 34 اکیپ مشترک و 344 پرونده نیز در این زمینه تشکیل شده و میزان جریمه نقدی اعلامی هم 3 میلیارد و 300 میلیون ریال بوده است.


انتهای پیام / فارس
دیدگاه های شما
نام شما


آدرس ایمیل


آدرس وب سایت


متن نظر


CAPTCHAآخرین مطالب سایت جامع استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۵:۰۵
طلوع خورشید ۰۶:۳۰
اذان ظهر۱۲:۰۱
غروب خورشید ۱۷:۳۱
اذان مغرب ۱۷:۵۰
نیمه شب شرعی ۲۳:۱۸
اوقات شرعی به تفکیک شهرستان

بازدیدها
بازديد امروز :1638
بازديد ديروز :24024
بازديد کل :6854757