محبوب ترین ها    | ورود به خبرهای زنجان | استان زنجان          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۴۳۵     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
محبوب ترین ها
۱۳۹۸/۰۶/۱۷

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: ۳۰ هزار هیئت از حمایت‌های طرح شمیم حسینی بهره‌مند شدند.

به گزارش سایت خبرهای زنجان،  حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی عصر امروز در حاشیه دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان در جمع خبرنگاران، اظهارکرد: طرح شمیم حسینی در راستای حمایت از هیئت‌های عزاداری اجرا شد که در این راستا ۳۰ هزار هیئت، کمک‌هایی را برای تهیه سبد مصرفی خود با مساعدت سازمان تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه و اصناف دریافت کردند.

وی در مورد پیام قیام امام حسین(ع)، یادآور شد: جریان حرکت‌های حماسی و عاشورایی در ایران اسلامی دارای سابقه‌ای طولانی است؛ چنانکه مسجد و حسینیه اعظم زنجان پیشینه ۳۰۰ ساله دارد و نشان می‌دهد مردم در طول صدها سال در اینجا عزاداری می‌کردند.

این مسئول ادامه داد: اگر هر نسل را ۲۵ سال و هر ۱۰۰ سال را ۴ نسل حساب کنیم، روی هم رفته حسینیه اعظم زنجان ۴ نسل دیرینه دارد و طبق نقل قول‌ها قدمت دسته عزاداری نیز به ۷۰ سال می‌رسد که نوع عزاداری عظیم و یکپارچه آن از ۲۰ سال پیش مرسوم شده است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به اثرگذاری دسته حسینیه اعظم زنجان در حرکت‌های مذهبی دیگر شهرها اشاره کرد و افزود: دیگر شهرهای کشور نیز از این عزاداری الگوبرداری کردند و حرکت‌های پرشور را شکل دادند و شهرهای بزرگ این کار را به شکل یکپارچه انجام می‌دهند.

وی پیام این عزاداری‌ها را دفاع از حریم اباعبدالله، دین، اسلام و ولایت خواند و گفت: مردم این پیام را با صدای بلند می‌رسانند که همچون امام حسین (ع) در مقابل ظلم بایستیم و کرنش نکنیم و الگوی استقامت را به جهان ارائه دهیم.

حجت‌الاسلام خاموشی در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در سراسر جهان از جمله آمریکا، آفریقا، اروپا، آمریکای لاتین، آسیای میانه، آسیای جنوب شرقی و سایر کشورها، ابراز کرد: اگر بخواهیم مقدمات ظهور فراهم شود، ابتدا باید این نسبت را با اباعبدالله حسین(ع) بیان کنیم و شناخت امام حسین (ع) از مقدمات جریان ظهور است.

وی با اشاره به اینکه ایران این پرچم را به دست گرفته و به نسل‌های بعدی خواهد سپرد، تصریح کرد: اسلام در زمان ظهور وجهه دیگری خواهد داشت و رشد و بالندگی آن بیشتر خواهد شد.

حجت‌الاسلام خاموشی خاطرنشان کرد: اگر تکفیری‌ها می‌خواستند به دست منافقان و پشتیبانی صهیونیست‌ها نیل تا فرات را تصرف کنند، ایران اسلامی توانست پرچم‌دار حسینی باشد و از مظلومان جانانه دفاع کند و امروز تروریست‌ها از سوریه و عراق بیرون رفتند و یمن به پیروزی نزدیک شده است. هر کس از فرهنگ عاشورا پیروی کند، خوار و ذلیل نخواهد شد؛ چرا که یا شهید می‌شود و یا پیروز می‌شود.


انتهای پیام/ایسنا
دیدگاه های شما
نام شما


آدرس ایمیل


آدرس وب سایت


متن نظر


CAPTCHAآخرین مطالب سایت جامع استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۴:۶۰
طلوع خورشید ۰۶:۲۴
اذان ظهر۱۲:۰۲
غروب خورشید ۱۷:۳۹
اذان مغرب ۱۷:۵۸
نیمه شب شرعی ۲۳:۱۹
اوقات شرعی به تفکیک شهرستان

بازدیدها
بازديد امروز :7371
بازديد ديروز :12012
بازديد کل :6767124