محبوب ترین ها    | ۸ شرط ثبت‌نام و تقاضای مسکن ملی | ورود به خبرهای زنجان          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۶۰     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
محبوب ترین ها
۱۳۹۸/۰۸/۱۳

  به گزارش سایت زنجان ، رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان زنجان از شناسایی و دستگیری عامل برداشت غیرمجاز از حساب بانکی خبر داد.

سرهنگ محمدعلی آدینه‌لو  افزود: متاسفانه برخی کاربران به علت ناآشنا بودن با موارد امنیتی و یا سهل‌انگاری در استفاده از کارت‌های بانکی، قربانی افراد سودجو و فرصت‌طلب می‌شوند.
وی تصریح کرد: با شکایت یک شهروند زنجانی مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی خود به مبلغ معلوم موضوع به صورت ویژه در دستور کارآگاهان پلیس فتا این استان قرار گرفت.
آدینه‌لو ادامه داد: پس از اخذ اظهارات شاکی، ماموران پلیس فتا با اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی، متهم به هویت معلوم شناسایی و پس از هماهنگی قضایی، نسبت به جلب وی اقدام و کلیه ادله‌های دیجیتالی متهمه توقیف و به پلیس فتا زنجان دلالت شد.
وی اظهار داشت: متهم دستگیر شده در بازجویی‌های اولیه، منکر هرگونه بزه ارتکابی شد اما پس از مواجهه با مستندات، مدارک و ادله موجود به جرم خود معترف شد.

آدینه‌لو، افزود: در این بازجویی‌ها، مشخص شد متهم با شاکی پرونده نسبت خویشاوندی داشته و از این اعتماد، سو استفاده کرده و پس از دستیابی به اطلاعات حساب بانکی در یک فرصت مناسب اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی وی کرده است.
رئیس پلیس فتا استان زنجان، گفت: به منظور پیشگیری و جلوگیری از وقوع هرگونه جرایم اینترنتی، لازم است افراد در حفظ و نگهداری کارت‌های بانکی و اطلاعات آن کوشا و دقیق باشند و درصورت مواجهه با تراکنش و عملیات بانکی مشکوک در اولین فرصت نسبت به تغییر رمز اول و دوم خود اقدام کنند.
آدینه‌لو از شهروندان خواست در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ یا وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند تا اقدام لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/ایرناتماس با ما
CAPTCHAآخرین مطالب سایت جامع استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۵:۲۵
طلوع خورشید ۰۶:۵۳
اذان ظهر۱۲:۰۱
غروب خورشید ۱۷:۰۸
اذان مغرب ۱۷:۲۸
نیمه شب شرعی ۲۳:۱۷
اوقات شرعی به تفکیک شهرستان

بازدیدها
بازديد امروز :182
بازديد ديروز :66976
بازديد کل :7566377