محبوب ترین ها    | ۸ شرط ثبت‌نام و تقاضای مسکن ملی | ورود به خبرهای زنجان          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۶۲     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
محبوب ترین ها
۱۳۹۸/۰۸/۲۳

به گزارش سایت زنجان ، رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان زنجان از کلاهبرداری با ترفند فروش کود کشاورزی خبر داد و گفت: این متهم با اجاره کارت‌های بانکی افراد دیگر و معرفی اطلاعات حساب بانکی آنها به قربانیان برای واریز پول، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد.

محمدعلی آدینه‌لو از شناسایی و دستگیری شخصی که با ترفند فروش کود کشاورزی از کاربران و شهروندان کلاهبرداری می‌کرد خبر داد و گفت: این متهم با اجاره کارت‌های بانکی افراد دیگر و معرفی اطلاعات حساب بانکی آنها به قربانیان برای واریز پول، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد و بلافاصله با وجوه اخذ شده اقدام به خرید ارز و طلا می‌کرد تا هیچ ردپایی از خود باقی نماند.

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه در پی شکایت یکی از شهروندان زنجانی به‌ هویت معلوم مبنی بر کلاهبرداری از طریق یکی از سایت‌های تبلیغاتی، وی مدعی شد، از طریق آگهی درج شده در یکی از سایت‌های تبلیغاتی اقدام به خرید «کود کشاورزی» کرده است، گفت: پس از واریز پول به حساب فروشنده، وی گوشی خود را خاموش کرده و پاسخگوی تماس‌های وی نشده است، از همین رو ضمن تشکیل پرونده، موضوع تا کشف و شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان کلاهبرداری در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از اخذ اظهارات شاکی، با اقدامات فنی و شگرد خاص پلیسی متهم به هویت معلوم شناسایی و پس از هماهنگی قضایی، نسبت به جلب وی اقدام و همه ادله‌های دیجیتالی، متهم توقیف و به پلیس فتای زنجان دلالت شد.

آدینه‌لو تصریح کرد: متهم پرونده در بازجویی‌های اولیه، منکر هرگونه بزه ارتکابی شد ولی پس از مواجهه با مدارک و ادله موجود به بزه ارتکابی معترف و بیان داشت: از طریق یکی از سایت‌های تبلیغاتی، با درج آگهی دروغین با ترفند فروش کود کشاورزی، پس از جلب اعتماد مشتریان مبالغی را با عنوان بیعانه از آنها دریافت و پس از اخذ مبلغ فوق، تلفن همراه خود را خاموش می‌کردم.

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان زنجان در ادامه گفت: این متهم با اجاره کارت‌های بانکی افراد دیگر و معرفی آنها به قربانیان اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد و بلافاصله با وجوه اخذ شده اقدام به خرید ارز و طلا می‌کرد تا هیچ ردپایی از خود باقی نماند.

وی با بیان اینکه سایت‌های خرید و فروش محل کلاهبرداران افراد سودجو شده است گفت: شهروندان قبل از واریز هرگونه وجه و یا بیعانه حتماً کالا را رؤیت کرده و مطمئن شوند که کالای خریداری شده وجود دارد و برای آنها ارسال خواهد شد.

آدینه‌لو در پایان تاکید کرد: شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های پلیس 110 یا وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

انتهای پیام/تابناکتماس با ما
CAPTCHAآخرین مطالب سایت جامع استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۵:۴۷
طلوع خورشید ۰۷:۱۸
اذان ظهر۱۲:۰۹
غروب خورشید ۱۷:۰۰
اذان مغرب ۱۷:۲۱
نیمه شب شرعی ۲۳:۲۳
اوقات شرعی به تفکیک شهرستان

بازدیدها
بازديد امروز :1178
بازديد ديروز :16740
بازديد کل :2876242