محبوب ترین ها    | ۸ شرط ثبت‌نام و تقاضای مسکن ملی | ورود به خبرهای زنجان          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۸۹     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
محبوب ترین ها
۱۳۹۸/۰۸/۲۳

به گزارش سایت زنجان ، مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان زنجان گفت: همزمان با هفته‌ کتاب بیش از ۶۰۰ عنوان برنامه در استان زنجان برگزار می‌شود.

امیرعلی نیک‌بخش در جلسه کتابخانه‌های عمومی شهرستان طارم با اشاره به نام‌گذاری ۲۳ تا ۳۰ آبان‌ماه به عنوان هفته کتاب، اظهار کرد: به مناسبت این هفته بیش از ۳۰ برنامه در شهرستان طارم برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی در توسعه کشور، ادامه داد: کتاب می‌تواند برای نسل‌های مختلف ماندگار باشد و پیام‌های مهمی را به آنان انتقال دهد. کتاب هیچ‌گاه ارزش خود را از دست نمی‌دهد و فضای سالم و با ضریب خطای کمتری نسبت به سایر فضاها دارد.

این مسئول با بیان این‌که امسال در هفته کتاب ۶۲۵ برنامه در سطح این استان اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: دیدار با خانواده شهدا، دیدار با کتاب‌فروشان و فعالان عرصه کتاب، جذب کتاب‌های اهدایی به کتابخانه‌ها، برگزاری مسابقات فرهنگی و بخشودگی جرایم دیرکرد کتاب‌های به امانت رفته، از جمله مهم‌ترین این برنامه‌ها است.

وی با اشاره به این‌که یکی از مهم‌ترین برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی عضویت رایگان در کتابخانه‌ها است که به مناسبت‌های مختلف انجام می‌شود، افزود: روز ۲۵ آبان‌ماه امسال نیز عضویت در کتابخانه‌های سراسر استان رایگان است.

در ادامه این جلسه، فرماندار طارم نیز با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه، اظهار کرد: مسیر توسعه هر کشوری از کتاب و کتاب‌خوانی و ترویج فرهنگ می‌گذرد، لذا ترویج این فرهنگ از ضروریات هر جامعه‌ای است.

ستار صفری با تاکید بر این‌که کتاب باید به آسانی در دسترس مردم قرار گیرد، تصریح کرد: باید زمینه دسترسی آسان روستاییان به کتاب فراهم شود.

در پایان این جلسه از فعالان حوزه کتاب و کتاب‌خوانی تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/ ایسناتماس با ما
CAPTCHAآخرین مطالب سایت جامع استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۵:۴۷
طلوع خورشید ۰۷:۱۸
اذان ظهر۱۲:۰۹
غروب خورشید ۱۷:۰۰
اذان مغرب ۱۷:۲۱
نیمه شب شرعی ۲۳:۲۳
اوقات شرعی به تفکیک شهرستان

بازدیدها
بازديد امروز :1209
بازديد ديروز :16740
بازديد کل :2876273