محبوب ترین ها    | ۸ شرط ثبت‌نام و تقاضای مسکن ملی | ورود به خبرهای زنجان          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۹۲     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
محبوب ترین ها
۱۳۹۸/۰۸/۲۴

به گزارش سایت زنجان ، رئیس اداره مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان روز پنجشنبه در این باره گفت: این عملیات در مراتع شهرستان‌های ابهر، خرمدره و ایجرود از روز گذشته / چهارشنبه/ آغاز شده است.

سعید حسنلو خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های کارشناسان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، عملیات بیولوژیک در شهرستان‌های ماهنشان، طارم و خدابنده نیز طی روزهای آینده اجرایی می‌شود.

وی افزود: در سال جاری ۳۲۰ هکتار از مراتع شهرستان ابهر، کپه کاری و ۱۰۰ هکتار نیز بذرپاشی می‌شود.

وی ادامه داد: ۳۰ هکتار از مراتع شهرستان ایجرود، بذرپاشی و ۷۵ هکتار از اراضی شهرستان خرمدره نیز کپه‌کاری خواهد شد.

رئیس اداره مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: عملیات کپه‌کاری در ۲۵۰ هکتار از اراضی شهرستان ماهنشان، ۱۳۴ هکتار از مراتع شهرستان طارم و ۸۰ هکتار از مراتع شهرستان خدابنده اجرا خواهد شد.

وی اظهار داشت: هدف از اجرای عملیات طرح بذرپاشی و کپه‌کاری در سطح مراتع استان، افزایش تولید علوفه و حفاظت از خاک است.

حسنلو خاطرنشان کرد: در سال گذشته نیز یک هزار و ۲۸ هکتار کپه‌کاری و ۲۰۰ هکتار بذرپاشی در اراضی شناسایی‌شده استان زنجان صورت گرفت.

وی افزود: در سال جاری ۱۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای بخش مرتع این اداره کل در نظر گرفته شده است.

حسنلو گفت: ۹۹ دستگاه آبشخور چهار متری نیز با هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد و ۴۸۵ میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تهیه و جهت نصب در ۱۳ حوزه آبخیز این استان توزیع شد.

انتهای پیام/ ایرناتماس با ما
CAPTCHAآخرین مطالب سایت جامع استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۵:۴۷
طلوع خورشید ۰۷:۱۸
اذان ظهر۱۲:۰۹
غروب خورشید ۱۷:۰۰
اذان مغرب ۱۷:۲۱
نیمه شب شرعی ۲۳:۲۳
اوقات شرعی به تفکیک شهرستان

بازدیدها
بازديد امروز :1519
بازديد ديروز :16740
بازديد کل :2876583