محبوب ترین ها    | ۸ شرط ثبت‌نام و تقاضای مسکن ملی | ورود به خبرهای زنجان          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۱۹۸     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
محبوب ترین ها
۱۳۹۸/۰۹/۰۹

به گزارش سایت زنجان ، مدیرکل انتقال خون استان زنجان گفت: در استان زنجان به دلیل برودت هوا و شیوع آنفلوانزا با کاهش فرآورده‌های خونی مواجه هستیم.
سیامک اسدی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با کاهش شمار اهداکنندگان خون در فصول سرد سال، اظهار کرد: در استان زنجان به دلیل برودت هوا و شیوع آنفلوانزا با کاهش فرآورده‌های خونی مواجه هستیم اما طی روزهای گذشته به دلیل مراجعه خوب مردم استان به مراکز انتقال خون، فرآورده‌های خونی موردنیاز بیمارستان‌ها تامین شده است.

وی افزود: در فصول سرد سال با وجود برودت هوا، تعطیلات عید نوروز و در برخی از استان‌ها به دلیل افزایش دمای هوا و گرمای زیاد مراکز انتقال خون با کاهش شمار اهداکنندگان خون مواجه می‌شود و مرکز انتقال خون استان به دلیل فعالیت در مجموعه بزرگ انتقال خون کشور به استان‌هایی که نیاز به فرآورده‌های خون داردند، اقدام به ارسال این فرآورده‌ها می‌کند.

این مسئول با اشاره به اینکه نیاز به خون و فرآورده‌های خونی در همه روزهای سال وجود دارد، تصریح کرد: هم اکنون مشکلی در تامین فرآورده‌های خونی مورد نیاز بیمارستان‌های استان به دلیل برنام‌ ریزی و انجام کارهای انجام گرفته برای فراهم ذخایر خونی، وجود ندارد.

مدیرکل انتقال خون استان زنجان خاطرنشان کرد: وظیفه ملی هر شهروندی ایجاب می کند با مشارکت در شبکه ملی خون‌رسانی کشور سهم مهم و اثرگذاری در انجام این کار خداپسندانه داشته باشد و از مردم نوعدوست استان به ویژه شهروندان زنجانی خواست، در همه گروه‌های خونی به مراکز انتقال خون مراجعه کرده تا در تامین و ذخیره هر چه بیشتر این نوع فراورده‌های خونی سهیم باشند.

طبق برنامه پایگاه انتقال خون شهر زنجان واقع در چهارراه سعدی در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ الی ۱۹ و پنج‌شنبه‌ها نیز ۸ الی ۱۷:۴۵ فعال است و شهروندان ابهری نیز برای انجام این کار خداپسندانه می‌توانند در روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ الی ۱۲ ظهر به پایگاه انتقال خون این شهر مراجعه کنند.

انتهای پیام/ایسناتماس با ما
CAPTCHAآخرین مطالب سایت جامع استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۵:۵۰
طلوع خورشید ۰۷:۲۱
اذان ظهر۱۲:۱۱
غروب خورشید ۱۷:۰۱
اذان مغرب ۱۷:۲۲
نیمه شب شرعی ۲۳:۲۶
اوقات شرعی به تفکیک شهرستان

بازدیدها
بازديد امروز :2356
بازديد ديروز :10106
بازديد کل :2922835