محبوب ترین ها    | ۸ شرط ثبت‌نام و تقاضای مسکن ملی | ورود به خبرهای زنجان          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۲۴۰     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
محبوب ترین ها
۱۳۹۸/۰۹/۱۰

به گزارش سایت زنجان ، کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان زنجان عصر امروز با بررسی موضوعات مختلف فرهنگی از جمله مباحث مربوط به شیوع بیماری آنفولانزا و وضعیت استان در ارتباط با این بیماری برگزار شد.

در این جلسه همچنین وظایف دستگاه‌های مختلف در ارتباط با ارائه آموزش‌های لازم و همچنین پیشگیری از وقوع آن تشریح شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان در این جلسه ضمن اشاره به وضعیت استان در ارتباط با بیماری آنفولانزا بیان کرد: وقوع ایپدمی آنفلوانزا غیرقابل پیش‌بینی است و دارای سرعت و وسعت بسیار بالایی است.

پرویز قزلباش با اشاره به اینکه در استان زنجان نیز دچار اپیدمی آنفولانزا شده‌ایم، بیان کرد: البته واکسن این بیماری به اندازه کافی در استان وجود دارد و آموزش‌های تخصصی و عمومی نیز به حد کافی ارائه می‌شود و نگرانی در ارتباط با واکسن و دارو نداریم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر میزان شیوع این بیماری در استان 25 درصد است، تصریح کرد: بر همین اساس از هر پنج نفر احتمال بیمار شدن یک نفر وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه وضعیت استان زنجان نسبت به استان‌های همجوار بهتر است، افزود: تعداد افراد بستری شده در زمینه این بیماری 226 نفر است که در این حوزه نیز وضعیت استان مطلوب است.

وی با بیان اینکه در ارتباط با بحث داروهای خاص استان به داروخانه شهید رجایی وابسته است که همین امر دارای گردش مالی 40 میلیارد تومانی به دانشگاه علوم پزشکی به صورت سالانه است، افزود: اگر داروخانه هلال احمر نیز چنین خدماتی ارائه دهد، امور دارویی مردم تسهیل خواهد شد.

قزلباش همچنین در ارتباط با تغییر وضعیت داروخانه هلال احمر از شبانه به روزانه گفت: توجیهی برای تغییر وضعیت داروخانه هلال احمر از نظر ما وجود ندارد، چرا که این داروخانه پوشش خوبی برای بخشی از شهر زنجان است.

انتهای پیام/فارستماس با ما
CAPTCHAآخرین مطالب سایت جامع استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۵:۵۰
طلوع خورشید ۰۷:۲۱
اذان ظهر۱۲:۱۱
غروب خورشید ۱۷:۰۱
اذان مغرب ۱۷:۲۲
نیمه شب شرعی ۲۳:۲۶
اوقات شرعی به تفکیک شهرستان

بازدیدها
بازديد امروز :2418
بازديد ديروز :10106
بازديد کل :2922897