محبوب ترین ها    | ۸ شرط ثبت‌نام و تقاضای مسکن ملی | درباره سایت استان زنجان          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۲۱۷     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
محبوب ترین ها
۱۳۹۸/۰۹/۲۶

از جمعیت یک میلیون و ۶۰ هزار نفری استان زنجان ۵۴۲ هزار و ۶۵۴ نفر تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند و حدود ۵۴ درصد جمعیت این استان از خدمات این سازمان بهره‌مند می‌شوند.

سازمان تامین اجتماعی دارای سه بخش بیمه‌ای، درمانی و سرمایه‌گذاری است که این سه بخش با هماهنگی همدیگر پوششی ایجاد می‌کند که امور و نیاز بیمه‌شدگان را تامین کند، از سویی دیگر این سازمان از مراجعه کنندگان برای ارائه خدمات از قبیل مستمری، مقرری و درمان حق بیمه دریافت می‌کند تا در زمان مشخص به افراد تحت پوشش خدمات ارائه دهد.

در استان زنجان نیز با این که در برخی از بخش‌ها همچون عدم بیمه فرش‌بافان توسط سازمان تامین اجتماعی مشکل وجود دارد اما تعداد افرادی که تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی استان هستند، کم نیست و سوال اینجاست سازمان تامین اجتماعی استان چه خدماتی برای افراد و صنایع تحت پوشش ارائه می‌دهد؟

مسعود علیاری اظهارداشت: از جمعیت یک میلیون و 60 هزار نفری استان زنجان 542 هزار و 654 نفر تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند، و حدودا 54 درصد جمعیت این استان از خدمات سازمان تامین اجتماعی بهره‌مند می‌شوند.

وی با اشاره به این که 184 هزار و 301 بیمه شده اصلی در استان زنجان وجود دارد، تصریح کرد: از رقم مذکور تعداد 113 هزار و 928 مورد بیمه شده اجباری است و در سطح استان زنجان 15 هزار و 76 کارگاه فعال است.

علیاری با بیان این که تعداد مستمری بگیران در این استان 46 هزار و 828 نفر است، خاطرنشان کرد: سازمان تامین اجتماعی در جهت حمایت از تولید و اشتغال نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری دارد و جهش یافته است.

با بیان این که 2 هزار و 202 کارگاه توانستند از بخشودگی جرائم این سازمان در استان استفاده کنند، اظهار داشت: این کارگاه‌ها دارای بدهی 100 میلیارد تومان بودند که از این مبلغ 33 و نیم میلیارد تومان بخشیده شد و 66 و نیم میلیارد تومان بدهی باقی‌مانده نیز تقسیط 12 ماهه شد.

وی افزود: در استان زنجان بدهی‌های کلانی کارفرمایان به دلایل متفاوتی از گذشته و حال حاضر به سازمان تامین اجتماعی داشتند، با این که سازمان تامین اجتماعی نیز در راستای ارائه خدمات دارای برخی مسائل بود اما سعی شد تا در استان زنجان از تولید و اشتغال حمایت شود.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر این که در استان زنجان هیچ کارگاهی به دلیل داشتن بدهی به سازمان تامین اجتماعی تعطیل نشده است، گفت: برخی از شرکت‌های تعطیل از سال‌های گذشته، همچون شرکت چینی نور به دلیل داشتن جریمه دو میلیارد و 200 میلیون تومانی تعطیل بود اما از بخشودگی جرائم استفاده کرد و به چرخه تولید برگشت و در حال حاضر نیز با بیش از 130 نفر نیروی کار جوان در حال تولید است که حتی محصولات تولیدی در داخل مصرف ندارد و به خارج از کشور صادرات انجام می شود.

به گفته وی، سازمان تامین اجتماعی استان جهت ایجاد اشتغال از واحدهای صنعتی حمایت کرده است و بخش صنعتی استان تعامل‌های گسترده ای در راستای سه جانبه‌گرایی با تشکل‌های کارفرمایی، اتاق بازرگانی و خانه صمت داشته است از سویی دیگر بخشودگی جرائمی که در سال 97 و 98 به اجرا گذاشته شد بیش‌ترین بهره را ایجاد کرد.

علیاری با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی در ایفای تعهدات مشکل دارد، اما برای حمایت از پیمانکاران واحدهای تولیدی 40 میلیارد تومان اسناد خزانه برای سال 1400 دریافت شده است که سررسید آن برای دو سال دیگر است، اظهار داشت: در هیئت‌های تجدید نظر این سازمان هیچ رای صادر نشده که مخالف نظر کارفرما باشد و نظر جمعی وجود مورد تایید بوده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تعداد مراجعات به سازمان تامین اجتماعی در سطح استان طی سال گذشته 65 هزار مراجعه بود، گفت: در سال جاری تعداد این مراجعات نسبت به سال گذشته کاهش یافته و به 8 هزار مورد مراجعه رسیده است.

به گفته مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان زنجان، سازمان تامین اجتماعی در سه شاخصه مهم، وضعیت اشتغال در استان را نشان می‌دهد از جمله این که نسبت به مهر ماه سال گذشته بیمه شده اجباری در استان با 4 هزار و 102 نفر حدود 4 درصد افزایش داشته است.

وی با بیان این که کارگاه‌های فعال استان نسبت به سال گذشته نیز افزایش دارد، خاطر نشان کرد: تعداد کارگاه‌ها یک هزار و 130 واحد به عبارتی 8 درصد افزایش یافته است، با تمام تحریم ها و مشکلات تعداد مقرری بگیران استان زنجان از سال گذشته 7 هزار نفر بوده است که تغییری نیافته است.

منبع: تسنیم
تماس با ما
CAPTCHAآخرین مطالب سایت جامع استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۵:۵۸
طلوع خورشید ۰۷:۲۸
اذان ظهر۱۲:۲۶
غروب خورشید ۱۷:۲۴
اذان مغرب ۱۷:۴۴
نیمه شب شرعی ۲۳:۴۱
اوقات شرعی به تفکیک شهرستان

بازدیدها
بازديد امروز :3627
بازديد ديروز :4898
بازديد کل :3558862