محبوب ترین ها    | ۸ شرط ثبت‌نام و تقاضای مسکن ملی | درباره سایت استان زنجان          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۲۱۴     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
محبوب ترین ها
۱۳۹۸/۱۰/۱۰

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان روز سه شنبه در این باره گفت: طی این مدت ۵ هزار و ۵۹۴ گردشگر خارجی از جاذبه های گردشگری این استان بازدید کرده اند که این میزان در مدت مشابه سال گذشته چهار هزار و ۹۵۶ مورد بود.

امیر ارجمند در خصوص آمار گردشگران داخلی که از جاذبه های استان زنجان در ۹ ماهه سال جاری بازدید کرده اند نیز، افزود: بیش از ۲۵۹ هزار نفر در این مدت از بناهای تاریخی و موزه های استان بازدید کرده اند که در مقایسه با رقم ۲۴۴ هزار نفر سال گذشته، ۶ درصد افزایش نشان می دهد. 

وی با بیان اینکه  گنبد سلطانیه در ۹ ماهه گذشته بیشترین بازدید گردشگران را به خود اختصاص داده است، ادامه داد: ۹۰ هزار و ۵۸۱ بازدیدکننده در این مدت از این بنای تاریخی بازدید کردند.

این مسئول به اقبال گردشگران به بازدید از موزه باستان شناسی و مردان نمکی زنجان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: این موزه که در عمارت تاریخی ذوالفقاری واقع است، در ۹ ماهه  امسال  توانسته در میان موزه های داخل شهر زنجان با ۷۹ هزار و ۹۷۷ نفر ، بیشترین بازدید را به خود اختصاص دهد و بنای تاریخی رختشویخانه نیز با ۴۶ هزار و ۶۲۳ نفر بازدید کننده در جایگاه دوم است.

وی افزود: طی این مدت ۴۵ هزار و ۵۷۴ نفر از  غار کتله خور واقع در شهرستان خدابنده بازدید کردند. 

وجود بزرگترین گنبد آجری جهان، شگفت انگیزترین غار آهکی دنیا، مومیایی های مردان نمکی با قدمت بیش از ۲هزار سال، طولانی ترین بازار سر پوشیده جهان و مردمانی مهمان نواز، استان زنجان را به میزبانی پرجاذبه و مهربان برای مسافران و گردشگران تبدیل کرده است.
گنبد سلطانیه یکی از ۱۷ میراث جهانی ایران محسوب می شود که قدمت آن به قرن هفتم هجری شمسی، دوره ایلخانیان می رسد.
بنای رختشویخانه توسط علی اکبر توفیقی نخستین شهردار زنجان حدود ۹۰ سال پیش با کاربری انحصاری شستشوی لباس و ظروف توسط بانوان، در مرکز این شهر احداث شده است.
بنای رخشتویخانه در نوع خود منحصر به فرد بوده و از سال ۱۳۷۷ به عنوان موزه مردم شناسی زنجان نیز مورد بازدید گردشگران و علاقه مندان قرار می گیرد.
غار کتله خور از طولانی ترین و شگفت انگیزترین غارهای آهکی جهان است که در ۸۰ کیلومتری شهر گرماب از توابع شهرستان خدابنده قرار گرفته است.
تا کنون حدود ۲۲ کیلومتر از این غار آهکی نقشه برداری و شناسایی شده و در زمان حاضر یک مسیر ۲ کیلومتری در آن برای بازدید گردشگران مهیا است.


برچسب ها           


تماس با ما
CAPTCHAآخرین مطالب سایت جامع استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۵:۵۸
طلوع خورشید ۰۷:۲۸
اذان ظهر۱۲:۲۶
غروب خورشید ۱۷:۲۴
اذان مغرب ۱۷:۴۴
نیمه شب شرعی ۲۳:۴۱
اوقات شرعی به تفکیک شهرستان

بازدیدها
بازديد امروز :3720
بازديد ديروز :4898
بازديد کل :3558955