محبوب ترین ها    | ۸ شرط ثبت‌نام و تقاضای مسکن ملی | درباره سایت استان زنجان          موضوعات داغ    | کلینیک شفیعیه زنجان | استان زنجان افراد آنلاین : ۲۸۴     تبلیغات | درباره سایت |
Loading...
محبوب ترین ها
۱۳۹۸/۱۰/۲۴

فتح‌الله حقیقی گفت: لازم است تا شهرداری ها در احداث مراکز فرهنگی مشارکت داشته باشند؛ مشارکت در ساخت کتابخانه ها همان مشارکت در عرصه فرهنگی و سرمایه گذاری در این بخش محسوب می شود.

استاندار زنجان شب گذشته در جلسه انجمن کتابخانه‌های استان زنجان اظهار کرد: حمایت و مشارکت در کارهای فرهنگی جرو وظایف شهرداری ها محسوب می شود.

 

فتح اله حقیقی با اشاره به اینکه نیم درصد از درآمد شهرداری باید صرف امور فرهنگی شود، گفت: در همین راستا تفاهم نامه هایی با شهرداری های استان منعقد شده که اقدام خوبی است.

 

وی با یادآوری اینکه رسانه ها دارای افکار خلاقانه ای هستند و نباید تنها در اطلاع رسانی خلاصه شوند، گفت: لازم است تا از ظرفیت رسانه ها در مسائل فرهنگی هم بهره مند شد.

 

مقام عالی دولت در استان بهره مندی جوانان از مراکز فرهنگی را حق آنان خواند و گفت: جوانان جزو اقشار فعال جامعه محسوب می شوند و باید از این مراکز بهره مند شوند.

 

حقیقی با اشاره به اینکه کتابخانه ها یکی از این مراکز فرهنگی محسوب می شوند، ادامه داد: بُعد فرهنگی این مراکز بیش از سایر مراکز به چشم می خورد از اینرو لازم است تا با تجهیز کتابخانه فرصت بهره مندی جوانان از این مراکز را فراهم کرد.

 

به گفته استاندار زنجان، لازم است تا شهرداری ها در احداث مراکز فرهنگی مشارکت داشته باشند؛ مشارکت در ساخت کتابخانه ها همان مشارکت در عرصه فرهنگی و سرمایه گذاری در این زمینه محسوب می شود.

 

استاندار زنجان بر ضرورت پیوست فرهنگی در پروژه های عمرانی شهر تاکید کرد و گفت: در پروژه سبزه میدان هم بخش قابل توجهی از پروژه به رویکرد فرهنگی اختصاص دارد.

 

این مقام مسئول خواستار تسریع در اجرای پروژه های با رویکرد فرهنگی در استان شد و گفت: با اتمام به موقع این پروژه ها می توانیم به سراغ پروژه های جدید برویم.

 

۸ درصد زنجانی ها عضو کتابخانه های عمومی هستند

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان زنجان هم در سخنانی با اشاره به بهره برداری سه پروژه در ایام الله دهه فجر، گفت: کتابخانه «روزبه» بعد از تجهیز آماده افتتاح است، کتابخانه شهدای روستای دیز ج آباد در صورت تکمیل تجهیزات به بهره‌برداری می‌رسد و نخستین کتابخانه خدابنده بعد از انقلاب هم طی دهه‌فجر امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

امیرعلی نیک بخش با اشاره به طرح «اهدای کتاب، اهدای دانایی» در زنجان گفت: در همین راستا سال گذشته بیش از ۹۲ هزار جلد کتاب به کتابخانه ها ی زنجان اهدا شد.

 

وی به عضویت بیش از ۸ درصد جمعیت استان زنجان در کتابخانه‌های عمومی استان اشاره کرد و گفت: به ازای هر فرد در استان زنجان ۱.۲۸ جلد کتاب و به ازای هر فرد در استان ۹ دهم درصد فضای کتابخانه ای وجود دارد.

 

این مقام مسئول موجودی کتاب در کتابخانه های استان زنجان را بیش از یک میلیون و ۳۵۱ هزار و ۵۸۹ جلد خواند و گفت: در استان زنجان ۹۶ باب کتابخانه عمومی وجود دارد که ۳۷ باب از این کتابخانه ها در مناطق روستایی فعال است.

 
شبستان
تماس با ما
CAPTCHAآخرین مطالب سایت جامع استان زنجان

اوقات شرعی به وقت زنجان
اذان صبح۰۵:۵۸
طلوع خورشید ۰۷:۲۸
اذان ظهر۱۲:۲۶
غروب خورشید ۱۷:۲۴
اذان مغرب ۱۷:۴۴
نیمه شب شرعی ۲۳:۴۱
اوقات شرعی به تفکیک شهرستان

بازدیدها
بازديد امروز :3751
بازديد ديروز :4898
بازديد کل :3558986